כותרת
> C;
1/1
עיריית כרמיאל

עיריית כרמיאל וכתר משיקות מיזם למען שמירה על איכות הסביבה - איסוף ומחזור פלסטיק לרווחת תושבי העיר

כרמיאלי עיריית כרמיאלפורסם: 21.06.21 , 11:40ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

מעיריית כרמיאל נמסר כי תושבי העיר יוכלו להזמין

באמצעות המוקד עירוני 106 את ניידת המחזור של העירייה וכתר לכתובת איסוף פסולת הפלסטיק, כאשר במסגרת השירות, מוצרים ובהם: כיסאות, שולחנות, מחסנים, צעצועים, ארגזי כלים ועוד, יאספו ויועברו למתקני המחזור האדומים ברחבי העיר, ומשם למחזור במפעלי כתר.

בנוסף, ניידת מחזור הפלסטיק של העירייה וכתר. תאסוף פסולת פלסטיק מהתושבים, שתועבר למיכלי המחזור האדומים ומהם לתהליך מחזור שבסופו, כתר, תייצר כסאות, ספסלים ומוצרים חדשים שיוצבו ברחבי העיר לרווחת התושבים.

ראש העיר כרמיאל משה קונינסקי: "כרמיאל מחויבת כבר שנים רבות לתהליכי מחזור ושמירה על הסביבה. יחד עם חברת כתר, שיש לעיר חיבור וקשר מיוחד איתה, אנו מובילים פרויקט חדשני למחזור פלסטיק רב פעמי שיחזור לקהילה בריהוט ומשחקים במרחב הציבורי. אני רוצה להודות להנהלת חברת כתר על השותפות לדרך וקורא לתושבים להשתמש בשירות ולהתקשר אל מוקד 106 בכל פינוי פלסטיק רב פעמי".

כיצרנית מוצרי הפלסטיק הגדולה בעולם, כתר מובילה מהלך קיימות שנועד לתת פתרון קצה לפסולת הפלסטיק של תושבי כרמיאל. המהלך כולל: הסברה, איסוף, מיון, גריסה ושימוש מחדש בפסולת הפלסטיק כחומר גלם. כך למעשה פסולת הפלסטיק תהפוך למוצר חדש לגמרי, דוגמת ספסלים, כסאות או מחסנים, שיוצבו במרחב הציבורי של העיר כרמיאל, לרווחת התושבים ומוסדות החינוך. תושבי העיר אינם משלמים על השירות והוא ממומן ללא מטרת רווח ע"י כתר, כחלק מפעילויות האחריות הסביבתית של החברה.

ניידת המחזור תאסוף כל מוצר פלסטיק שאינו חד פעמי, גם כאלה שלא יוצרו על ידי כתר, אך לא תאסוף פסולת פלסטיק חד פעמי מסוג כלים חד פעמיים, שקיות וכדומה. מדובר בפרויקט ארוך טווח, שמטרתו להעלות את המודעות ולהנחיל בקרב תושבי העיר ומחוצה לה את חשיבות מחזור מוצרי פלסטיק, צמצום פסולת להטמנה ומניעת נזק לסביבה.

מחברת כתר נמסר כי, הפרויקט שהחל כפיילוט במרכז הארץ וצפוי להתרחב בקרוב לערים נוספות בארץ ובעולם, הגיע בתוך חודשים אחדים להישג מרשים עם 7 טון פסולת פלסטיק שנאספה ומוחזרה במפעלי כתר במקום לעבור להטמנה.

מנכ"לים משותפים כתר אודי שגיא ויפתח סחר: "כחברה ותיקה בכרמיאל שפעילותה קשורה באופן הדוק לעיר, לתושביה ולקהילה, ראינו בכרמיאל שותפה טבעית להרחבת פרויקט איסוף ומחזור הפלסטיק שהינו חלק מחזוננו לשמירה על הסביבה. אנו מודים לראש העיר משה קונינסקי על שיתוף הפעולה הפורה ונמשיך לפעול למען כרמיאל ותושביה. כתר היא החברה המובילה בעולם בתחומה ומהווה גאווה ישראלית אמיתית, וגאווה כרמיאלית של ממש. עם ההובלה מגיעה גם האחריות על הסביבה והעולם, ומהלך פורץ דרך זה שאנו מובילים לוקח יוזמה למחזור הפלסטיק לאחר שימוש בו. פעולה פשוטה זו יכולה לשנות לטובה את העולם בו אנו חיים".

מימין לשמאל: ראש העיר כרמיאל משה קונינסקי ומנכ"ל משותף של כתר יפתח סחר (צילום: אייל מן)
 
אולי יעניין אותך גם