כותרת
> C;
1/1
עיריית כרמיאל

פארק המדע החדש של כרמיאל נחנך השבוע בהשקעה של כ-1.8 מיליון ש"ח

כרמיאלי עיריית כרמיאלפורסם: 02.11.21 , 10:57ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

פארק המדע של כרמיאל שהוקם ע"י החברה הכלכלית לכרמיאל במימון של הקק"ל, מפעל הפיס ועיריית כרמיאל בשכונת המייסדים, ברחוב צה"ל, בסמוך למרכז המדע "חווידע" והמשתרע על שטח של כ-2 דונם, הינו, פרוייקט ייחודי המשלב את עולם החינוך המדעי לצד חיבור וקיימות עם הטבע.

ראש העיר ויו"ר דירקטוריון החברה הכלכלית לכרמיאל משה קונינסקי : "הפארק תוכנן ובוצע באופן שבו הוא משתלב עם הנוף הגלילי בעיר, ובמקביל מספק חוויה לימודית ייחודית לילדים על ידי הפעלתם באופן אקטיבי במתקנים ויצירת אנרגיה באמצעות משחקי מדע".

מנכ"ל החברה הכלכלית לכרמיאל משה ונגר : "בין המתקנים המיוחדים שהוקמו בפארק: "הליקופטר"- המדמה חווית טיסה לילדים באמצעות פעולות פיזיקליות, "אופני מערבולות" היוצרים מערבולת של מים, "פטריית שיווי משקל", "טיסה בשחקים"- מטוסים שמופעלים ע"י דיווש של הילדים, ספסל מוביוס, "פיסת ירח" המדמה תחושה של קפיצה על הירח ועוד מתקנים מיוחדים ומעניינים!"

משה קונינסקי אמר עוד:

"אני רואה חשיבות רבה ביותר בהשקעת משאבים בשכונות הוותיקות בעיר ובמסגרת פעילות זו, 'הפארק הוקם בשכונת המייסדים, ברחוב צה"ל, בסמוך למרכז המדע "חווידע" על מנת לאפשר בילוי משותף בשני המקומות ולייצר חוויה כוללת של למידה והנאה לילדים. תיהנו!"

טקס חנוכת פארק המדע של כרמיאל. (מימין לשמאל): פנחס סירוקה, סגן ראש העיר, משה קונינסקי, ראש העיר, שוש עינב, לשעבר מנהלת אגף גנים ונוף בעירייה, אלי חפוטה מנהל אזור צפון בקק״ל, משה ונגר מנכ״ל החכ״ל כרמיאל (צילום: דוברות עיריית כרמיאל)

פארק המדע החדש של כרמיאל. (צילום: דוברות עיריית כרמיאל)
 
פארק המדע החדש של כרמיאל. (צילום: דוברות עיריית כרמיאל)
 
פארק המדע החדש של כרמיאל. (צילום: דוברות עיריית כרמיאל)
 
פארק המדע החדש של כרמיאל. (צילום: דוברות עיריית כרמיאל)
 
אולי יעניין אותך גם