כותרת
> C;
1/1
טכנולוגיה ותקשורת

פרס לחדשנות בתעשייה 4.0

כרמיאלי טכנולוגיה ותקשורתפורסם: 02.11.20 , 14:32ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

ראש עיריית כרמיאל משה קונינסקי ומנכ"ל i4Valley סיון יחיאלי העניקו את הפרס לזוכה בתחרות סטארטאפים

יחיאלי: "הגיע זמן תעשייה חכמה, זמן תעשייה צפונית, באנו להוביל"

בהמשך ל"פסגת הסטרטאפים" - כנס התעשייה 4.0, ביוזמת חממת i4Valley‏ מכרמיאל לקידום תעשיה 4.0 הישראלית ומאיץ הגליל, בחסות המכללה האקדמית אורט בראודה, משרד הכלכלה , מעוף, עיריית כרמיאל , המועצה האזורית משגב וגופים נוספים, עליה דיווחנו כאן הוענק ביום ראשון השבוע, פרס לזוכה בתחרות על סך 10 אלפים דולרים.

הפסגה והתחרות כללו 450 משתתפים , יזמים, משקיעים, תעשיינים, אנשי טכנולוגיה וממשל מהארץ והעולם. האירוע התקיים לראשונה במתכונת וירטואלית ובמהלכו משקיעים ותעשיינים נחשפו לסטרטאפים עם פתרונות שמטרתם לענות על אתגרי העתיד.

חברת Infibotics זכתה במקום הראשון . מנכ"ל החברה שמוליק אדלמן קיבל מידיו של ראש עיריית כרמיאל משה קונינסקי ומנכ"ל i4Valley‏ סיון יחיאלי פרס על סך 10,000 דולר.

Infibotics הגיע ראשון מתוך 21 חברות הייטק שהציגו מיזמים פורצי דרך בכנס הבין-לאומי שנערך לפני כשבוע. החברה מפתחת מערכת של נחילי רובוטים למפעלי הייצור. הפרויקט מהווה שינוי מהפכני בגישה ובאלגוריתמים מבוססי AI לשליטה של נחילי הרובוטים לצורך שיפור וייעול תהליכי הייצור במפעלים, כחלק ממהפכת industry4.0.

יתרון המערכת בא לידי ביטוי בשילוב הרובוטים בעזרת הטכנולוגיות שמפתחת החברה המבטלים את הצורך בשינויים בתשתיות המפעל ולכן הוא קל ומהיר ליישום, והופך את העבודה למהירה, יעילה וזולה. החברה כאמור, זכתה בתחרות סטארטאפים שקיימה החממה בשיתוף מאיץ הגליל, ובחסותם של מכללת אורט בראודה כרמיאל, משרד התעשייה, מעוף, עיריית כרמיאל, המועצה האזורית משגב וגופים נוספים.

קונינסקי : "אני רואה חשיבות רבה בהפיכת כרמיאל למרכז העסקים והפיתוח של הצפון. אנו מפעילים פרויקטים כמו המאיץ, החממה ובקרוב פתיחת ה-האב. אלו פרויקטים המייצרים אקו-סיסטם חזק. אני מברך את הזוכים ומודה לכל השותפים".

יחיאלי ‏: "הגיע הזמן להמציא מחדש את התעשייה היצרנית. מאות משתתפים מרחבי העולם המתעניינים מוכיחים עד כמה הנושא אטרקטיבי וכמה גדול הפוטנציאל".

סיון יחיאלי צילום: אסף הבר

21 הסטארטאפים הוו מפגן עוצמה של ההייטק הישראלי והתעשייה המקומית. כל אחד מהם מצוין ויכול לסייע לתעשייה להתמודד טוב יותר עם אתגרי המחר. השילוב של סטארטאפים ותעשייה יצרנית הוא המפתח להצלחה, זוהי בשורה נפלאה לכל מי שהכלכלה והחברה הישראלית חשובים לו. אני שמח שבחרנו בכרמיאל כבסיס לאקוסיסטם . מודה לראש העירייה משה קונינסקי ולנשיא המכללה פרופ' אריה מהרשק על הרוח הגבית והתמיכה. זאת הדרך הנכונה לסייע לכלכלה ולחברה בישראל לצמוח ולשגשג בכלל ובעידן הקורונה בפרט".

על i4Valley

i4Valley הינה חממה טכנולוגית המשקיעה במיזמים בשלבי Pre-Seed ו Seed-בתחום Indudtry 4.0. החממה שואפת לטפח את הדור הבא של יזמיות ויזמים הפורצים את חזית הטכנולוגיה ומחוללים מהפכה בתהליכים, מוצרים ופריון של התעשייה היצרנית. חברות המתקבלות לחממה נהנות מהשקעה כספית, מעטפת שירותים כוללת, חברות באקוסיסטם יזמי חזק ושותפות בקהילת חדשנות תוססת של קשרים, חיבורים והזדמנויות.

תעשייה 4.0 (Industry 4.0) הנקראת על שם המהפכה התעשייתית הרביעית, היא שם נרדף לטרנספורמציה דיגיטלית וחדשנות טכנולוגית המשולבות ברצפת הייצור ובתהליכים לוגיסטיים. הטמעת טכנולוגיות מידע ותקשורת חדשות כמו רובוטיקה, אוטומציה, סייבר, הדפסת תלת-ממד, בינה מלאכותית, IOT, אקולוגיה ודיגיטציה - מייעלת תהליכים, מקצרת זמן, משפרת את איכות המוצר, השירות ומגדילה פריון בתעשייה המסורתית.

משקיעים מהארץ ומהעולם מבינים שהשקעה בחדשנות 4.0 תשנה בצורה דרמטית את פני התעשייה, הכלכלה, החברה ואיכות הסביבה. והיום, יותר מתמיד, האקוסיסטם המקומי היושב בכרמיאל ונמצא בסימביוזה עם התעשייה באזור מאפשר קשרים, חיבורים והזדמנויות בין סטרטאפים לתעשייה היצרנית ולטובת שני הצדדים

מימין לשמאל : פרופ' אריה מרש"ק נשיא אורט בראודה, שמוליק אידלמן, משה קונינסקי – ראש עירית כרמיאל, סיון יחיאלי – מנכ"ל i4Valley, רמי גזית – מנכ"ל מאיץ הגליל.

אריה מהרשק, שמליק אידלמן, משה קונינסקי, סיון יחיאלי, רמי גזית 

קרדיט צילום: אייל מן, דוברות עיריית כרמיאל