כותרת
> C;
1/1
טיפוח ויופי

קוסמטיקה טבעית – להגן על העור בעזרת מתנות הטבע

כרמיאלי טיפוח ויופיפורסם: 26.12.19 , 08:46ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

תעשיית הקוסמטיקה היא בין הגדולות והעסוקות ביותר בכל העולם. התפתחות הטכנולוגיה מאפשרת לתעשיה ליצור נוסחאות חדשות ומתקדמות למוצרי קוסמטיקה שמבטיחים לנו עור בריא וזוהר. ובכל זאת, לצד הטכנולוגיה הזו אנו שומעים שוב ושוב על קוסמטיקה טבעית ושהרבה מאוד אנשים מעדיפים להחליף את מוצרי הקוסמטיקה שלהם, במתנות שהטבע מעניק לנו. זאת, מתוך הבנה שחומרים טבעיים הינם בעלי יתרונות גדולים יותר ממוצרים המכילים כימיקלים ועשויים להזיק ולגרור תגובה שלילית מהעור.

אילו מוצרי קוסמטיקה טבעית קיימים בשוק?

בשנים האחרונות, אנו חוזרים לשימוש במוצרי קוסמטיקה טבעית וניתן למצוא אותם יותר בקלות בשוק. זאת מכיוון שרבים בוחרים מבחינה מודעת ואידאולוגית לעצור את השימוש במוצרים מן החי, וכן מבינים שלאלמנטים השונים בטבע יש כוח והשפעה לא פחותים מאלו של מוצרים שאינם טבעיים. והרי מה הפלא? לצד הטכנולוגיה המתקדמת המאפשרת לנו ליצור עוד ועוד מוצרים טבעיים מעולים, אסור לשכוח שבימי קדם לבני האדם לא הייתה קיימת הטכנולוגיה של ימינו. לרשותם עמד רק הטבע והמשאבים שלו, וזה הספיק. קחו לדוגמא את הרומאים הקדמונים, שאפשר לומר המציאו את כל התחום. האם ידעתם שהמילה קוסמטיקה מבוססת על המילה "קוסמיטאה" (Cosmetae), שתיארה בזמנו את העבדים ברומא שתפקידם היה לבשם ולרחוץ את אנשי ונ

מפאת הביקוש שהולך ועולה, ניתן לרכוש קוסמטיקה טבעית במגוון רחב של מוצרים:

  • קרמים – קיימים קרמים מסוג קוסמטי ואף קרמים טיפוליים לבעיות עור מכל סוג.
  • משחות – משחות טבעיות מכילות חומרים שומניים כגון חמאת שיאה, שמנים צמחיים וכו'. משחות אלו מסייעות לבעיות עור כגון יובש קיצוני, משחות טבעיות לכאבי שרירים ופרקים, משחות בושם ועוד רבים ונפלאים.
  • מי פנים – גם מי הפנים מכילים חומרים טבעים בלבד, על בסיס מים ארומתיים לטיפול וניקוי של כל סוגי העור, כולל טיפולים בגירויים, פצעים, אקנה ועוד.
  • מסיכות ופילינגים – המבוססים על זרעים, שמנים צמחיים, אדמות מינרליות, מים ארומתיים ושלל אלמנטים טבעיים בעלי תכונות חיוביות וחיוניות לעור הפנים.
  • סבונים – ניתן ליצור סבונים טבעיים העשויים משמנים צמחיים וחומרים טבעיים אחרים.
  • סרום – השימוש בסרום הזנה לעור הוא חשוב מאין כמוהו למי שמבקש לטפל בבעיות עור ולמנוע אותן בהמשך. סרום טבעי מתבסס על ויטמינים ושמנים צמחיים שמטרתם להזין, לשקם עור מודלק ופצוע ולהגן עליו. עוד מכילים הסרומים חומצות שומן חיוניות כגון אומגה 6 ו-3, חומצה אולאית ופלמיטית, וחומרים נוספים החיוניים למראה זוהר ובריא של העור.

לבדוק היטב את המוצרים שאתם רוכשים

מובן שגם כשמדובר במוצרי קוסמטיקה טבעית כדאי לחפש אחר המלצות וביקורות אודות החברה ממנה אתם מתכוונים לרכוש את הקרמים והמסיכות החדשים. בידקו היטב אילו חומרים מכיל כל מוצר, והאם הוא מתאים לכם ולעור הייחודי שלכם.