כותרת
> C;
1/1
חדשות

ראשי אשכול יישובי בית הכרם הגלילי יצאו בקריאה להרגעת הרוחות ולהמשך חיי שכנות משותפים באזור בית הכרם הגלילי

כרמיאלי חדשותפורסם: 13.05.21 , 19:19ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:
תמונה ראשית צלם: אייל מןצילום תמונות: אייל מן

ראשי אשכול יישובי בית הכרם הגלילי יצאו בקריאה להרגעת הרוחות ולהמשך חיי שכנות משותפים באזור בית הכרם הגלילי

לנוכח האירועים הקשים, המדאיגים והמאתגרים המקשים על מרקם החיים העדין הקיים באזור ובארץ, יזם ראש עיריית כרמיאל ויו"ר אשכול בית הכרם משה קונינסקי מפגש מיוחד שהתקיים לפני זמן קצר בלשכתו, שבו נטלו חלק ראשי הרשויות החברים באשכול: ראש המועצה המקומית דיר אל אסד אחמד דבאח, ראש המועצה המקומית ראמה

שאוקי אבו לטיף , ראש המועצה המקומית בענה עלי חליל, ראש המועצה האזורית משגב דני עברי , ראש המועצה המקומית מג'ד אל כרום סלים סליבי , ראש המועצה המקומית נחף עבד אלבאסט קייס .

בסיומו של המפגש פרסמו ראשי הרשויות הודעה משותפת: "בימים האחרונים אנו עדים לאירועים קשים ומדאיגים המאתגרים ומקשים על מרקם החיים העדין הקיים באזורנו ומדינתנו. האלימות על כל ביטוייה, מדירה שינה מעינינו ומפרה את השלווה באזורנו. היחסים המורכבים בין האוכלוסייה היהודית והערבית הגיעו לכדי רתיחה שמאיימת על מה שנירקם עד כה.

אנו, ראשי רשויות אשכול יישובי בית הכרם, פונים לכל תושבינו להרגיע את הרוחות. יש מקום במרחב שלנו למחאה ולשיח, אך ללא אלימות. אנו לוקחים אחריות משותפת וקוראים לכל אחד ואחת מכם לעשות זאת, ולהביא סוף לאירועים אותם אנו עוברים. נסו לסייע, לדבר ולראות מעבר לכעס ולעלבון".

ראשי הרשויות החברים באשכול בית הכרם בראשותו של ראש העיר כרמיאל משה קונינסקי , יצאו בקריאה לתושבים: אנו מבקשים מכם- אנא המנעו מכל פעילות פיזית או מילולית אלימה, ובכל פעולה שיש בה כדי להתסיס, להעליב, ולעודד לאלימות- ברחוב, בבית וברשתות החברתיות.

זכרו כי לא נוכל לקיים באזורנו חיים בטוחים של רווחה, ביטחון חוסן וצמיחה ללא יחסי שכנות טובה בין יהודים לערבים. עזרו לנו להשיב את חיינו בחזרה למסלול של שפיות ושגרת חיים משותפת. זהו ההווה והעתיד שלנו ושל האזור כולו".

עוד ציינו בהודעה המשותפת: "אזור בית הכרם היפהפה, הינו מיקרוקוסמוס של החברה הישראלית על כל גווניה. בשנים האחרונות אנו עדים לפריחתו באמצעות חשיבה משותפת ומהלכים משמעותיים. העתיד עוד לפנינו. אנו מאחלים חג עיד אל פיטר ושבועות שמח לכל החוגגים, ומקווים לימים שקטים לכולנו".

מפגש מיוחד של ראשי יישובי אשכול בית הכרם בראשותו של ראש העיר כרמיאל משה קונינסקי (צילום: אייל מן)

מפגש מיוחד של ראשי יישובי אשכול בית הכרם בראשותו של ראש העיר כרמיאל משה קונינסקי (צילום: אייל מן)