כותרת
> C;
1/1
עיריית כרמיאל

ראש העיר כרמיאל משה קונינסקי לשר הפנים אריה דרעי, "הגדלת הטבת המס לתושבי כרמיאל ל-12% תסייע במניעת הגירה שלילית מהעיר"

כרמיאלי עיריית כרמיאלפורסם: 25.08.20 , 10:15ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

ראש עיריית כרמיאל משה קונינסקי נפגש השבוע בירושלים עם שר הפנים אריה דרעי והציג בפניו את תנופת הפיתוח שבה מצויה כרמיאל ואת התכניות לעידוד התעסוקה בעיר. קונינסקי ביקש מדרעי לפעול להגדלת הטבת המס לתושבי כרמיאל מ-7% ל-12% בכדי לעודד הגעתן של משפחות חדשות לעיר ולמנוע הגירה שלילית מהעיר

במהלך הפגישה שהתקיימה בלשכת שר הפנים בירושלים, הציג קונינסקי בפני השר דרעי שלושה מתחמי תעסוקה המוקמים כיום בעיר: מתחם ההייטק המתוכנן במתחם הרכבת,

בניית האב - מרחב יזמות עתידני שמוקם בבניין הישן של הביטוח הלאומי שעתיד לדעתו לשנות את פני התעסוקה בעיר, והפרחת מרכז העירה ובאזור התעשייה הצפון מזרחי וביקש מהשר לתגבר את התקציבים ומענקי האיזון לעיר, להגדיל את מענקי המדינה לעיריית כרמיאל ולהשוות אותם לערים דומות בצפון בכדי לסייע במיצובה וחיזוקה כעיר מטרופולינית וכבירת הגליל.

משה קונינסקי הדגיש בפני השר אריה דרעי , "גם בתקופה קשה שכזו, שבה בכל המדינה וכמובן גם אצלנו בעיר אנחנו נאלצים להתמודד עם אבטלה שהולכת וגדלה לנוכח ההגבלות, אני ממשיך להיפגש עם יזמים על מנת לשכנע אותם להקים מפעלים בעיר, תוך שאני מבטיח להם שנעשה כל שביכולתנו ואך ורק עפ"י וכמתחייב בחוק לסייע להם ולהעניק להם הטבות על מנת שיבואו לעיר".

משה קונינסקי שהוביל במהלך מערכת הבחירות לראשות העיר את המסע להבאת הפרנסה והחזרת הצעירים לכרמיאל, אמר לשר דרעי , "כלכלה חזקה היא גם עיר חזקה וכשהתעשייה צומחת - העיר משגשגת ואני משוכנע שבאמצעות הרחבת מגוון מקומות התעסוקה והרחבתם, נוכל לגרום להגרה חיובית לעיר של משפחות צעירות רבות".

ראש העיר משה קונינסקי , "זו הייתה פגישה שניתן להגדירה כחיובית ביותר. השר דרעי גילה רצון רב לסייע לכרמיאל ולפעול ליצירת מקומות תעסוקה והגדלת הטבת המס לתושבי העיר שיסייעו להתפתחותה ולשגשוגה של העיר".

ראש עיריית כרמיאל משה קונינסקי עם שר הפנים אריה דרעי (צילום: דוברות עיריית כרמיאל)