כותרת
> C;
1/1

רגע לפני שפותחים עסק

כרמיאלי פורסם: 30.01.22 , 20:56ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

רגע לפני שפותחים עסק

אם אתם חולמים להקים עסק, אתם בוודאי תוהים האם תוכלו לעשות את זה בצורה טובה כך שגם לא תסכנו את עצמכם מבחינה כלכלית באופן כלשהו וגם תרוויחו מכך. ובכן, חשוב מאוד לדעת שתהליך פתיחת עסק חייב להתבצע בצורה חכמה ונכונה, שלב אחר שלב ולא משנה אם מדובר על עוסק זעיר או עוסק מורשה. במאמר הבא תקבלו מידע אודות דברים שחשוב לדעת טרם מקימים עסק מכל סוג באשר הוא.

כדאיות ומחקר שוק

אחד הדברים החשובים ביותר שיש לבדוק וחשוב לבדוק אותם באמצעות אנשי מקצוע שמבינים בתחום הוא כל הנושא של כדאיות של העסק שאתם מעוניינים להקים. עליכם לבדוק כמה עסקים מהסוג שאתם מעוניינים להקים יש בסביבה שלכם או בכלל, האם אתם מביאים רעיון חדשני כלשהו שהם לא מביאים ועוד. כמו כן, חשוב מאוד לבצע מחקר מתחרים ולהבין מה הם בדיוק מציעים. המטרה היא בסופו של דבר לגרום לעסק שתקימו להצליח ועל כן חשוב לוודא שתהיה לכם אפשרות לבדל את העסק שלכם מכלל המתחרים שלו ולהביא משהו חדשני לשוק העסקים.

תכנון כלכלי

הקמת עסק זעיר דורשת השקעה כלכלית ויש להיערך בצורה חכמה להשקעה זאת. לרוב חסכונות פרטיים לא יספיקו להקמת עסק ותדרשו לגייס את הכסף הדורש את הקמתו ממשקיעים שונים אשר מעודדים הקמת עסקים חדשים או באמצעות הלוואות מבנקים או קרנות. כיום ניתן למצוא הלוואות אטרקטיביות ביותר עבור עסקים כגון: הלוואות בערבות המדינה. מדובר על הלוואות בתנאים נוחים אשר מאפשרות לעסקים להחזיר אותן בצורה טובה. חשוב לברר היטב מראש איזה סכום ראשוני אתם צריכים לגייס עבור הקמת העסק וכן לחשוב על הדרכים לגייס את הסכום בצורה נכונה. בדקו את כל האופציות והתייעצו עם אנשים שהקימו עסק ויכולים להעניק לכם ידע רלוונטי מהניסיון האישי שלהם.

כיצד מקימים עסק בלי להיכנס לחובות?

אין ספק שכל אדם שמעוניין להקים עסק חושש שהוא יגיע למצבים שבהם העסק יפסיד ובגין זאת יצטברו לו חובות שלא תהיה לו אפשרות לשלם. מדובר על חששות מובנים לגמרי ועל כן, חשוב מאוד להיערך בצורה נכונה להקמת העסק. כדאי לשכור כבר בהתחלה את שירותיו של יועץ עסקי מקצועי אשר מתמחה בליווי וסיוע בהקמת עסקים, אשר יבחן את סוג העסק שאתם רוצים להקים, את סקר השוק שערכתם, את הכדאיות של הקמת אותו עסק, את המטרות שלכם, קהל היעד ועוד ויסייע לכם להקים את העסק בצורה חכמה, צעד אחר צעד, בלי לקחת סיכונים מיותרים.

תוכנית עסקית

דבר חשוב נוסף שצריך להיות לכל עסק עתידי הוא תוכנית עסקית. תוכנית עסקית טובה היא כזאת שתאפשר ליישום במציאות הישראלית, בהתאם למשאבים העומדים לרשות בעל העסק. בתוכנית יפורטו נושאים שונים כגון: סכום ההשקעה הדרוש להקמת העסק, מבנה ארגוני, תקציב פרסום ושיווק, ניתוח שוק ומתחרים, דוחות רווח והפסד עתידיים, תמחור מוצרים ועוד. תוכנית עסקית טובה תוכל להעניק לכם את המידע לגבי האם העסק שאתם מעוניינים להקים הוא בר קיום. כמובן שהתוכנית העסקית גם תכיל הצבת יעדים וזאת בכדי שתהיה לכם אפשרות להבין מהו הכיוון של העסק שלכם ומה עליכם לעשות בכדי שהוא יצליח.

מדוע שיווק הוא דבר חשוב עוד בשלב הקמת העסק?

בסופו של דבר צריך לזכור ששיווק הוא זה שמסייע בבידול העסק מכלל העסקים המתחרים לו. שוק העסקים רווי בעסקים המתחרים זה בזה ובכדי לגרום ללקוחות לבחור דווקא בעסק שלכם על פני עסק אחר, עליכם להכין תוכנית שיווקית שתבדל את העסק שלכם מכלל העסקים ותעניק לכל לקוח את ההרגשה שהוא רוצה לבחור דווקא בעסק שלכם על פני מתחריו.