כותרת
> C;
1/1
טיולים ותיירות

רילוקיישן לאירופה

כרמיאלי טיולים ותיירותפורסם: 28.10.20 , 10:46ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

לאתגר הגדול של רילוקיישן לאירופה, נוסף כל הנושא הלוגיסטי של העברת הציוד מישראל לאירופה. בהתנהלות נכונה ומסודרת, אפשר לעבור את כל התהליך בקלות יחסית וגם ליהנות ממנו.

היערכות לקראת המעבר למגורים באחת ממדינות אירופה

בשלב הראשון יש להכין את השטח בחו"ל ולכן ההורים ממריאים בדרך כלל ליעד כדי לחפש בית איכותי למגורים, בשכונה מובילה. תמיד יש עדיפות לשכונה שגרים בה ישראלים נוספים ושהיא ממוקמת באזור שנוח להגיע ממנו ביום יום לבתי הספר ולגני הילדים שנבחרו עבור הילדים. כמו כן קיימת חשיבות למגורים בשכונה בעלת תחבורה נוחה עבור ההגעה למקומות העבודה.

אריזה של הציוד בישראל

חברת השילוח העוסקת בתחום הרילוקיישן, היא מומחית בכך ולכן מסייעת למשפחה לאורכו של הפרויקט. העובדים מתאמים את מועד העמסת המכולה על הספינה, כדי שמועד העגינה יהיה די קרוב למועד שבו המשפחה תגיע לביתה החדש באירופה.

כמה ימים לפני כן, יגיעו נציגי החברה ויארזו באריזה ייחודית כל פריט שיוצא במכולה לאירופה. הביטוח הימי מופעל על כל התכולה בהתאם לערכה הכספי, כדי ליצור את הכיסוי הכספי במקרה ביטוח.

גודלה של המכולה נקבע על פי הערכת הנפח, בהתאם לכמות הפריטים המיועדים להישלח. משפחה שמחליטה למכור או לתרום בארץ חלק מהציוד טרם הנסיעה, המכולה שלה אינה מלאה לחלוטין. כדי לחסוך בעלויות יש אפשרות להניח בצד אחד של המכולה את הציוד שלהם ובצד אחר ציוד של משפחה אחרת, תוך הפרדה מוחלטת ביניהן. בדרך זו מוזילים עבור שתי המשפחות את העלויות הגבוהות.

הלוגיסטיקה של חברת השילוח בישראל

חברת השילוח הישראלי מטפלת בכל נושא הלוגיסטיקה והבירוקרטיה מול הנמל הימי בישראל. עובדיה מעבירים את כל המסמכים המפורטים לגבי תכולת המכולה, אישור על ביצוע התשלומים כולל מיסי הנמל ועוד.

המכולה מועברת לנמל הימי ועל פי התיאום, אם הכול תקין, מעמיסים אותה על הספינה שאמורה לצאת למדינה הזרה. משך הנסיעה משתנה על פי המרחק הגיאוגרפי ותנאי הדרך במיוחד בחורף, אך מכיוון שמדובר במדינה באירופה, זמן ההפלגה נע סביב שבועיים עד ארבעה שבועות.

הובלה אווירית

רוב הציוד מועבר במכולה אך לעיתים בסמוך להמראה, יש צורך להעביר כמה ארגזים חשובים נוספים למדינת היעד, הדרך המהירה להגעה היא באמצעות שילוח אווירי. הארגזים הללו אמורים להגיע לשדה התעופה באירופה, תוך ימים בודדים אם מדובר במדינה שיש אליה טיסות תכופות כמו בריטניה, צרפת, הולנד ועוד.

גם עבור ההובלה האווירית מפעילים ביטוח, למקרה שתהיה בעיה עם הציוד, אם הוא יינזק או יאבד בדרך.

קליטת המכולה בארץ היעד

חברת השילוח הישראלית רוקמת קשרים מסחריים עם חברות שילוח במדינות אחרות. במקרה של רילוקיישן לאירופה, עובדי הנציגות במדינה זו, מטפלים בכל מה שקשור לשחרור המכולה מהמכס לאחר עגינת הספינה.

אם הכול תקין, הם משנעים את המכולה לביתם החדש של הישראלים ופורקים את כל הארגזים בדירה כדי לאפשר להם לסדר הכול ולהתחיל את החיים החדשים שלהם.

globus-relocation.co.il  רילוקיישן לאירופה