כותרת
> C;
1/1

רכבת ישראל מסכמת את חג החנוכה וחוגגת שיא נסיעות יומי של כל הזמנים

כרמיאלי פורסם: 01.01.20 , 08:59ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

חג אורים ונוסעים

רכבת ישראל מסכמת את חג החנוכה וחוגגת שיא של כל הזמנים במספר הנסיעות היומי

במהלך חג החנוכה נסעו ברכבת מעל 1.8 מיליון נוסעים ונשבר שיא של כל הזמנים במספר הנסיעות היומי עם כ-330 אלף נסיעות שבוצעו ביום ראשון ה-29.12; הפעלת השירות הרציף בין ירושלים לתל אביב הביאה לגידול של 90 אחוזים במספר הנסיעות בקו המהיר

רכבת ישראל מסכמת את מספר הנסיעות במהלך חג החנוכה, בו תוגברה משמעותית תנועת הרכבות בכל חלקי הארץ, וחוגגת שיא של כל הזמנים במספר הנסיעות היומי, עם כ-330 אלף נסיעות (329,599) שבוצעו ביממה אחת, ביום ראשון ה-29.12.19. שיא הנסיעות הקודם עמד על 325,687 ונרשם אף הוא בחג החנוכה אשתקד.

בין התאריכים 22-28.12.19 (ימים ראשון עד ראשון), בוצעו ברכבת מעל ל-1.8 מיליון (1,809,533) נסיעות, גידול של מעל 14 אחוזים ביחס לשבוע מקביל בחודש דצמבר (8-15.12) בו עמד מספר הנסיעות על כ-1.57 מיליון נסיעות (1,576,622).

ממוצע הנסיעות היומי (בניכוי ימי שישי ושבת ) עמד בשבוע החנוכה על מעל ל-290 אלף נסיעות (290,135), גידול של 14 אחוזים ביחס לשבוע שחל בתאריכים 8-15.12, בו ממוצע הנסיעות היומי עמד על 253 אלף נסיעות.

על מנת לענות על הביקושים הרבים, תיגברה רכבת ישראל את תנועת הרכבות בכ-13 רכבות נוספות, האריכה את מסלולן של רכבות רבות מתל אביב לבאר שבע, חיפה ונהריה, ואף הקימה בשיתוף המשטרה מערך לטיפול בעומסים והכוונתם לאירועי החג, זאת לצורך שירות מיטבי לנוסעים ושמירה על בטיחותם.

מיכאל (מיכה) מייקסנר, מנכ"ל רכבת ישראל הודה לעובדי הרכבת ואמר: "לצד ההיערכות המיוחדת לקראת החג החנוכה, חגגנו בשבוע האחרון הישג היסטורי של חיבור הערים ירושלים ותל אביב בקו חשמלי מתקדם ומהיר. אני מודה לעובדי הרכבת על המאמצים הרבים והעבודה הקשה המושקעת מידי יום, ומודה לנוסעינו על הבעת האמון ברכבת."

תחנת תל אביב אוניברסיטה –106 אלף נוסעים, גידול של 34 אחוזים ביחס לשבוע קודם (79 אלף נוסעים)

התחנה שירתה במהלך ימי החג את ציבור הנוסעים שהגיע לאירועי החג הרבים במרכז הירידים. כחלק מההיערכות, הוקם בכניסה לתחנת ת"א אוניברסיטה אוהל בידוק ענק, תוגברו צוותי הניהול, הדיילים והמאבטחים, ובנוסף הופעלו אל התחנה וממנה רכבות תגבור רבות.

תחנת ירושלים – נבון – 61 אלף נוסעים שעברו בתחנה בימי החג, גידול של 90 אחוזים ביחס לשבוע קודם (32 אלף)

לצד תחנת ת"א האוניברסיטה, הציגה תחנת ירושלים נבון את הזינוק החד ביותר במספר הנסיעות במהלך תקופת החג, לעומת ימי חול רגילים.

עם התחלת החג, חגגו ברכבת ישראל את חיבורה של התחנה הירושלמית ישירות לתל אביב.

במהלך ימי החג תוגברה התחנה הענקית, הממוקמת כ-80 מטרים מתחת לפני האדמה, בצוותים רבים, אשר נתנו מענה לנוסעים הרבים אשר עשו בה שימוש בדרכם לאירועי החג.

תחנת תל אביב השלום – כ-200 אלף (199,470) נוסעים שעברו בתחנה בימי החג, גידול של 18 אחוזים ביחס לשבוע קודם (168 אלף).

התחנה הפעילה ביותר של רכבת ישראל הפכה לפעילה עוד יותר בימי החנוכה, עקב קרבתה למרכזי הבילוי. בתחנה מתבצעות בימים אלה עבודות שדרוג והרחבה בעלות של 50 מיליון ₪. העבודות כוללות, בין היתר, הקמת אולם יציאה וכניסת נוסעים נוסף, לצד האולם הקיים, בצידו הדרומי של גשר השלום. בטרמינל העתידי יהיו קופות ומכונות לרכישת כרטיסים, חדרי שירותים, והוא יאפשר ירידה ועלייה אל ומהרציפים באמצעות דרגנוע ומעלית, לצד נגישות מלאה לנוסעים עם מוגבלויות.

קרדיט תמונות: רכבת ישראל/Cloudview צילומי אוויר

לפרטים נוספים: דוברות רכבת ישראל

CLOUDVIEW תגבור רכבות בתחנת תא האוניברסיטה - קרדיט צילומי אויר

תגבור רכבות בתחנת תא סבידור מרכז - קרדיט רכבת ישראל 

קרדיט צילמוים רכבת ישראל