כותרת
> C;
1/1
חוק ומשפט

שינוי היסטורי בעקבות המקרה המזעזע של שירה איסקוב מכרמיאל

כרמיאלי חוק ומשפטפורסם: 08.12.20 , 08:36ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:
תמונה ראשית צלם: רביד פריצילום תמונות: רביד פרי

לראשונה מאז קום המדינה - שינוי היסטורי ודרמטי באמצעות חוק שעבר הערב בקריאה ראשונה פרי יוזמתו של ח״כ עודד פורר (ישראל ביתנו) יו״ר הוועדה לקידום מעמד האישה וושיוויון מגדרי:

הורה שהורשע ברצח או ניסיון רצח ההורה השני יאבד את הזכויות על ילדיו

באחד מהליכי החקיקה המהירים בכנסת העביר הערב ח"כ עודד פורר (ישראל ביתנו), יו"ר הוועדה לקידום מעמד האישה ולשוויון מגדרי, את חוק שלילת האופטורפסות, שנועד להגן על קטינים שנפגעו עקב ביצוע עבירות חמורות של רצח וניסיון לרצח בין הוריהם , וכן עבירות אינוס או מעשה סדום שנעשו נגדם על ידי אחד מההורים.

מעביר הצעת החוק, ח"כ עודד פורר: בזמן שממשלת ישראל ורבים מהח"כים עסוקים בפוליטיקה ובמשחקי אגו אנחנו בישראל ביתנו ממשיכים לעבוד לטובת הציבור ומעבירים בקריאה ראשונה חוק האפוטרופוסות. לא נאפשר למצב שבו הילד או הילדה שלעיתים היו עדים לרצח או לנסיון הרצח או קורבן של אונס או מעשה סדום להמשיך ולהיות תלויים בפוגע כדי לקבל טיפול רפואי, פסיכולוגי, חינוכי או יציאה מהארץ.

הצעת החוק האמורה נולדה לאחר מפגש של פורר עם אימה של שירה איסקוב ונועדה למנוע מצבים בהם האב או האם ממשיכים לקבל את האפשרות לקבוע באילו מערכות חינוך ילמדו, אם יתאפשר להם לצאת מהארץ ואם יקבלו הילדים חיסון, כפי שקרה לאחרונה עם בן זוגה של איסקוב.

צילום: רביד פרי