כותרת
> C;
1/1
חוק ומשפט

תביעת הביטוח כבדה לכם? עורך דין ביטוח יקל עליכם!

כרמיאלי חוק ומשפטפורסם: 24.09.19 , 11:58ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

כולנו מחזיקים בביטוח כזה או אחר. פוליסות ביטוח נרכשות מידי יום, חלקן על ידי אנשים שאינם מבררים לעומק מהו הכיסוי שהפוליסה מעניקה להם, ומה מגיע להם. עורך דין ביטוח מטרתו לגשר על הפער העצום שקיים בין חברת הביטוח והידע שמחזיקים המבוטחים, ולסייע לאלו להשיג את הזכויות שמגיעות להם על פי חוק ובהתאם למקרה.

תביעת ביטוח תוגש בהקדם האפשרי לבית המשפט, מאחר שתקופת ההתיישנות של תביעה כנגד חברת הביטוח היא קצרה מאוד – שלוש שנים בלבד. במקרה ועולה הצורך בתביעה זו, יש להגיש אותה כמה שיותר בסמוך לאירוע, מכיוון שכך יהיה קל יותר למצוא ראיות רלוונטיות כגון עדי ראיה, מסמכים רלוונטיים, תמונות ועוד.

4 סוגים של תביעות ביטוח שכל עורך דין ביטוח חייב להכיר

  • עורך דין ביטוח תאונות אישיות – ביטוח זה הינו עצמאי ואינו תלוי בשאר פוליסות הביטוח הקיימות. ביטוח זה מטרתו להעניק תגמולי ביטוח לאדם במקרה של תאונה. הביטוח מספק פיצוי קבוע מראש, כאשר מתרחשת סיטואציה ברת-סיכון הקבועה בפוליסה.
  • ביטוח מחלות קשות – במסגרת ביטוח זה, משלמת חברת הביטוח פיצוי חד פעמי שערכו מוגדר מראש בפוליסה. במידה וחלילה המבוטח חלה באחת המחלות המוגדרות בפוליסה, יהיה זכאי לפיצוי שמטרתו לסייע לו להתמודד עם קשיים כלכליים (מכיוון שבשל המחלה ייתכן והוא אינו מסוגל לעבוד), ובנוסף לכסות את ההוצאות הרפואיות היקרות. הבעיה היא, שחברות הביטוח מעמידות קשיים רבים על המבוטחים המבקשים לממש את הפוליסה שברשותם. כאן נכנס לתמונה עורך דין ביטוח שילווה באופן צמוד את החולים.
  • ביטוח תלמידים – פוליסה זו מבטחת את התלמידים לאורך כל שעות היממה, בגין פגיעת גוף בכל מקרה של תאונה גם מחוץ לכותלי בית הספר. הפוליסה מאפשרת לתלמידים לקבל פיצויים בהתאם לנזק שנגרם; נכות קבועה וזמנית, נזק לשיניים, ואף במקרה של חלילה מוות. במקרה של נזק שנגרם לתלמיד, אין צורך בהוכחה לרשלנות.
  • ביטוח בריאות – בישראל קיימים 3 סוגים של ביטוח בריאות; הראשון הינו ביטוח בריאות ממלכתי הקבוע בחוק ומסופק ע"י המדינה. השני, ביטוח בריאות הניתן על ידי קופות החולים, והשלישי הינו ביטוח פרטי המוצע על ידי חברות הביטוח. במקרים בהם דוחה חברת הביטוח תביעת ביטוח בריאות, זו חוסכת לעצמה סכומים גדולים. התנהלות זו יחד עם פערי המידע של המבוטחים, גוררת מצבים בהם אדם לא מקבל את הזכויות שמגיעות לו.

ככל שתגיעו מוכנים יותר כך המקרה ייפתר מהר יותר

עורך דין ביטוח יסייע לכם לאסוף את כל החומרים הרפואיים, תמונות של הנזקים שנגרמו, עדים (במידה ויש), ופרטים נוספים שיסייעו לכם לצלוח את התביעה מול חברת הביטוח. זכרו, כל ראייה תוכל לעזור לעורך הדין להוכיח את צדקתכם מול חברת הביטוח. לאחר מכן, תוגש תביעת הביטוח לבית המשפט השלום במידה וסכום התביעה לא עולה על 2,500,00 ₪. במקרים בהם סכום התביעה גבוה יותר, התביעה תוגש לבית המשפט המחוזי.