כותרת
> C;
1/1
חינוך

תלמידת התיכון החקלאי טכנולוגי ראמה - היא בין 10 התלמידים בארץ שזכו בפרס גור אריה לעבודות גמר מצטיינות

כרמיאלי חינוךפורסם: 28.01.20 , 08:38ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

התתכן קליפת ביצה בלתי שבירה?

סיבא הייב תלמידת התיכון החקלאי טכנולגי ראמה

היא בין עשר התלמידים מכל הארץ שזכו בפרס "גור אריה" לעבודות גמר מצטיינות

מטעם המינהל לחינוך התיישבותי, פנימייתי ועליית הנוער במשרד החינוך

המינהל לחינוך התיישבותי, פנימייתי ועליית הנוער במשרד החינוך העניק השבוע (א' 26.1.2019) בטקס חגיגי פרס לעבודות גמר מצטיינות ע"ש גור-אריה לשנת תשע"ט, לעשרה תלמידים מכל הארץ שכתבו את עשר העבודות המצטיינות ביותר מבין מאות עבודות. בין הזוכים, סיבא הייב, תלמידת התיכון החקלאי טכנולוגי ראמה שקיבלה תעודת הוקרה ופרס כספי ע"ס 1,500 ₪ במעמד נציגי משרד החינוך, מנהלים ובני משפחה.

סיבא כתבה עבודה בתחום החקלאות ובה חקרה כיצד באמצעות תוספת ויטמינים לתערובת המזון של עופות ניתן לחזק את קליפת הביצים שלהם כדי להפחית את שבירתם ובכך למנוע נזק כלכלי לחקלאים ולמשווקים.

עבודת גמר הינה עבודה מחקרית ברמה אקדמית שתלמידי תיכון רשאים לכתוב בנושאים שונים, לפי בחירתם ותחומי העניין האישיים שלהם, מעבר למקצועות הלימוד הרגילים. העבודה מזכה אותם ב-5 יחידות לימוד נוספות בתעודת הבגרות. במסגרת כתיבת העבודה התלמידים נדרשים להשתמש בכלי מחקר אקדמיים ומדעיים, תוך ליווי והנחיה של מומחים מהאקדמיה שהמינהל מצמיד להם. העבודות נבדקות על ידי בוחנים חיצוניים המומחים בתחום הדעת בו עוסקת העבודה, ומהן נבחרות העבודות המצטיינות ביותר.

אילנה נולמן מנהלת המינהל לחינוך התיישבותי: "עבודת גמר היא הלמידה המשמעותית ביותר שמקנה לתלמידים מיומנויות כתיבה, למידה וחשיבה. כשליש מכלל עבודות הגמר בארץ (410 מתוך 1,210 בשנת תשע"ט) נכתבות על תלמידי בתי הספר האזוריים ובמרחב הכפרי, נתון גבוה במיוחד לאור חלקם היחסי במערכת החינוך".

יעל הורוביץ, מפקחת החמ"ד הממונה על עבודות הגמר במינהל ציינה כי "כתיבת עבודות גמר זו התמודדות של התלמידים עם משימה מאתגרת ועם ידע מדעי ומחקרי ברמה אקדמית. השלמת המשימה מעידה על הכלים והמיומנויות שרכשו התלמידים: כושר ניתוח, למידה עצמאית, אחריות אישית ומשמעת עצמית". אתי סתיו, המרכזת את התחום הדגישה כי "התלמידים שכותבים עבודות גמר הם חוד החנית של הנוער החוקר בישראל".

הפרס מוענק על שם המחנך ישראל גור-אריה ז"ל, אשר שימש כמפקח על החינוך החקלאי מטעם משרד החינוך, וראה את פסגת ההוראה והלימוד בחקירה והתנסות עצמית של תלמידים.

בתמונה: סיבא הייב מקבלת את תעודת ההוקרה

קרדיט לתמונות – סטס

 

אולי יעניין אותך גם