כותרת
> C;
1/1
בחירות בכרמיאל

״כרמיאל מקבלת ציון נכשל בפיתוח הכלכלה והעסקים בעיר״

כרמיאלי בחירות בכרמיאלפורסם: 30.05.23 , 11:28ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

״כשאין כל אסטרטגיה וחשיבה עסקית שתסייע לבעלי העסקים המקומיים בכרמיאל לצמוח כלכלית – לפסטיבלים השונים אין כל ערך עבור תושבי העיר; הפסד כספי התושבים מקופת העירייה הוא שווה ערך לציון נכשל״

בשבוע החולף התקיימה החגיגה המוטורית זו השנה ה-12 בכרמיאל, אירוע מבורך, צבעוני, יוצא דופן, שיזם והוביל אותו לאורך השנים ראש העיר לשעבר עדי אלדר. החגיגה המוטורית מלווה את העיר כבר שנים רבות וסוחפת אליה אלפים רבים המגיעים לצפות בכלי רכב יפים, מכוניות ואופנועים, ישנים וחדשים, יוקרתיים ומשופרים, מכל קצוות הארץ.

כהחלטה אסטרטגית, משקיעה עיריית כרמיאל כסף רב מכספי משלם המיסים באירועים שונים ומגוונים דוגמת החגיגה המוטורית. שתי מטרות משמעותיות עומדות בבסיס ההחלטה לקיים אירועים עירוניים: הראשונה, יצירת ערך מוסף עבור תושבים החיים בעיר, תושבים הכמהים בעיר כמו כרמיאל לפעילויות פנאי ובילוי עם המשפחה. המטרה השנייה היא כמובן כדי למשוך קהלים רבים יותר אל העיר, בתקווה שחלקם אף יהפכו לתושבים פוטנציאלים בעתיד.

אך נדמה, שבין אלו לאלו, עיריית כרמיאל והעומד בראשה שכחו את הנדבך החשוב ביותר והוא יצירת ערך מוסף עבור הכלכלה המקומית, עבור העסקים המקומיים ותושבי העיר כולם. על כולנו להבין, כשאין כל אסטרטגיה וחשיבה עסקית שתנצל אירועים עירוניים בהם מושקע כסף ציבורי רב, חשיבה שתסייע לבעלי העסקים המקומיים בכרמיאל לצמוח כלכלית – לפסטיבלים השונים אין כל ערך עבור תושבי העיר. פסטיבל עירוני שמהווה הפסד לכלכלה המקומית ולקופת העירייה, פסטיבל שלא מכניס כסף לעסקים המקומיים, פוגע ביכולת הרשות לפעול למען התושבים. הפסד כספי התושבים, הוא שווה ערך לציון נכשל לעיריית כרמיאל.

את הדברים האלו אני כותב בצער, אחרי ביקורי בחגיגה המוטורית שהתקיימה ביום שישי האחרון. זו הייתה אמורה להיות חגיגה לעיר, אך חדי העין היו יכולים להבחין כי רוב העסקים המקומיים, שגם בימי חול אינם מהמשגשגים, היו סגורים לחלוטין. מדוע עיריית כרמיאל לא בחרה לשתף פעולה עם אותם עסקים על ציר המדרחוב וכן עם עסקים נוספים ברחבי העיר, על מנת להפוך את העיר והעסקים בה כולם לאטרקטיביים עבור המבקרים?

תושבי כרמיאל היקרים, כפי שהבטחתי בעבר כך אני מתחייב גם היום – כדי לשמור על צביון העיר עלינו לבסס כלכלה מקומית חזקה ותעסוקה איכותית. יש לקדם מדיניות שלא תפנה עורף לעסקים המקומיים, אלא תשלב איתם ידיים ותסייע להם לצעוד קדימה, זהו צו השעה. עלינו לתמרץ מיזמים עסקיים של צעירי העיר ולסייע ככל הניתן באמצעות שירותי העירייה. אפעל בכל כוחי כדי לייצר לתושבי כרמיאל אופק כלכלי איתן, למען עתיד כולנו.

קרדיט צילום: דוברות יחצ אלון אזולאי

אולי יעניין אותך גם