כותרת
> C;
1/1
חוק ומשפט

935,000 ₪ על שבר ביד ! פי 2.5 מהצעת בית המשפט !!

כרמיאלי חוק ומשפטפורסם: 07.06.20 , 14:44ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

כל מי שמצוי בענייני משפט בכלל, ובנזיקין ונזקי גוף בפרט, יודע שהצעות פשרה שמציעים שופטים לצדדים , ניתנות לאחר שהצדדים הגישו בפני השופטים תחשיבי נזק ומסמכים שתומכים בעמדתו של כל צד , ולאחר שבית המשפט , שקל בלבו את נתוני התיק וטענות הצדדים, ומכאן שבדרך כלל, צדדים נוטים לשקול בחיוב הצעות אלה, שכן, קיים סיכוי סביר לחשוב , שהצעות פשרה אלה, הן "תחזית מוקדמת" לפסק הדין שיינתן, מאוחר יותר בסופו של ההליך .

אולם לכלל זה יש חריגים , והשבוע נהנה מחריג זה תושב אזור כרמיאל, בשנות השלושים לחייו, שנפגע בידו כתוצאה מתאונת דרכים, ושופטים שדנו בתביעתו , הציעו פשרות בסכומים שנעו בין 380,000 ₪ עד 550,000 ₪, והוא לאחר שבעצת בא – כוחו סירב להצעות , זכה בסופו של דבר בפיצוי גבוה מאוד של 935,000 ₪ !!

תחילתו של הסיפור היתה לפני כשש שנים, כשהתובע היה מעורב בתאונת דרכים, ונפצע קשה בידו. את תביעתו לפיצויים בגין נזקי הגוף שנגרמו לו הגיש התובע תחילה לבית המשפט השלום בעכו, ושופט שדן אז בתיק הציע לצדדים פשרה בסך של 380,000 ₪ .

התובע העביר את הטיפול בתביעה למשרד עו"ד רשאד סלים מכרמיאל, ובעצת באי - כוחו , סירב הוא להצעת הפשרה, וכך עשה גם להצעות פשרה נוספות בסכומים של 500,000 ₪ ו 550,000 ₪ שניתנו ע"י שופטים אחרים אליהם עבר הדיון בתובענה בהמשך.

התובע באמצעות בא – כוחו, חזר וטען שלפגיעתו משמעות תפקודית גבוהה, וכי שכרו שננקב בתלושי השכר שהונפקו לו ע"י מעסיקיו קודם לתאונה לא שיקף נכונה את השתכרותו בפועל ובטח שלא את כושר השתכרותו לעתיד, שלפי הנטען ע"י בא – כוחו , עמדו על סכומים גבוהים יותר.

התובע המשיך בהליכים המשפטיים, חרף הצעות הפשרה , ובסופו של יום, הצליח לזכות בפיצוי של 935,000 ₪ - פי 2,5 מהצעת הפשרה הראשונה שניתנה לו .

עו"ד סלים :- אנו מברכים את התובע על הפיצוי הגבוה שעושה עמו צדק ומשקף נכונה את נזקיו. תמיד יש להקשיב להצעות שניתנות ע"י בית המשפט, ולשקול אותן בכובד ראש. יחד עם זה , הצעות אלה אינן סוף פסוק לחיוב ולשלילה, במקרה דנן , ההצעות שניתנו ע"י בית המשפט לא שיקפו את המגיע באמת לתובע, ואנו שמחים שהתעקשותנו שלא להסכים להן, השתלמה !!