כותרת
> C;
1/1
סטיילינג ועיצוב הבית

אדניות מעוצבות – להעשיר את הגינה והבית שלך

כרמיאלי סטיילינג ועיצוב הביתפורסם: 19.06.19 , 13:29ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

אדניות הן כלים לשים בהן צמחים ופרחים. הן יכולות להיות שימושיות מאד בבית ובחוץ. הן מאפשרות לך לתחם אזורים שונים, להוות כלי לצמיחת הצמחים השונים עד שניתן יהיה להעבירם לאדמה והן גם מוסיפות יופי. אדניות מעוצבות מגיעות בשלל גדלים, צבעים וצורות.

את האדניות המעוצבות אפשר לשים במקומות שונים. הן יכולות להיות שימושיות מאד בתוך הבית, הן יכולות לעמוד במרפסת, בצידי שביל הגישה לבית והן יכולות אפילו להיות חלק מהגינה שלך. עם חשיבה עיצובית יצירתית ניתן לעצב את הגינה באופן מיוחד ולהוסיף לה צבע וייחודיות.

גודל, צבע, צורה וצמח

כיוון שישנן שלל אדניות מעוצבות אפשר ממש "ללכת לאיבוד" בחיפוש אחר האדנית המושלמת. לכן, הדבר הראשון שניתן לעשות הוא לחפש אחת (או מספר אדניות) שתתאים לדרישות שלך. עלייך לחשוב מהו הגודל של האדניות שנדרשות לך. אם ידוע לך איזה צמח יהיה בהן, ברור שהגודל של האדנית המעוצבת יהיה גדול במעט אך לא יתר על המידה.

אם ישנם צבעים שמוצאים חן בעינייך, יהיה לך קל יותר לצמצם את הבחירה ולחפש רק אחר זו שתואמת את הטעם האישי שלך. בנוסף, יש להתייחס אל הצורה כאשר המקום הקיים הוא נתון ולא תמיד כל אדנית תוכל להשתלב בו. למשל, בחיפוש אחר אדניות למרפסת יש להחליט אם הן יהיו על הרצפה או תלויות ולזכור כי אדניות עגולות יתפסו יותר מקום במרחב בהשוואה לאלו המרובעות.

המקום הנכון לחפש אדניות מעוצבות

אדניות מעוצבות ישדרגו את המתחם ולכן תהליך החיפוש צריך להיות מרגש, ממש כמו תהליך חיפוש אחר כל אלמנט עיצובי לבית, למרפסת ולגינה. המקום הנכון לגשת אליו הוא מקום אשר מתמחה בתחום הגינון, מקום אשר יוכל להציע לך לא רק אדניות אלא גם הנחייה ולעזור לך להתאים בין הצמחים שיש לך לבין האדניות.

אם עוד לא החלטת אלו צמחים יהיו באדניות, המקום הנכון להגיע אליו יהיה משתלה עם מגוון רחב של צמחים ואדניות. משתלה זה מקום מעולה להגיע אליו, לשאול שאלות, להתייעץ ולחשוב יחד על העיצוב.

האם יש צורך לטפל באדניות?

הצמחים אשר יהיו בתוך האדניות ידרשו טיפול בהתאם לכל צמח. ישנם צמחים אשר זקוקים לשמש והשקיה מדי יום. בבחירת האדניות המעוצבות כדאי לחשוב על אופן הטיפול של הצמח והיכן הן יוצבו. ככל שהצמח בהן דורש טיפול צמוד יותר כך כדאי שהן יהיו מונחות במקום שקל לגשת אליו.

נקודה נוספת היא האדניות עצמן. ישנן אדניות מעוצבות מחומרים שונים ועלייך לחשוב אם הן יפגעו כתוצאה מחשיפה לשמש או לא (אולי החשיפה תהיה מינימלית). כמו כן, כדאי לחשוב אם יש תנועה של אנשים ואפילו בעלי חיים במקום ואם כן לדאוג לאדנית יציבה אשר לא תיפול בקלות ולא תיפגע.