כותרת
> C;
1/1
אורח חיים

איטום קיר חיצוני – כל מה שחשוב לדעת

כרמיאלי אורח חייםפורסם: 13.08.20 , 10:37ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

באינספור בניינים ומבנים בישראל מתגלים במוקדם או במאוחר סדקים מסוגים שונים בקירות החיצוניים. אלו עלולים לנבוע ממגוון סיבות, אך תמיד חשוב להתייחס אליהם בזמן שכן התעלמות והיעדר טיפול עלולים להוביל למצב חמור יותר ויותר, לנזקים נוספים לבניין ובסופו של דבר לסכנה בטיחותית של ממש. מה חשוב לדעת בכל הנוגע לאיטום קירות חיצוניים וכיצד מומלץ לעשות זאת?

סדקים בקירות חיצוניים – סוגים וסיבות עיקריות

קיימים סוגים שונים כמובן של סדקים בקירות החיצוניים של בית, בניין מגורים או כל מבנה באשר הוא. חלקם עלולים לנבוע מהחומרים המרכיבים את המבנה עצמו, חלקם מפגעי מזג אוויר מצטברים לאורך זמן וחלקם מסיבות אחרות.

מה שחשוב להכיר הוא כי קיימים סוגים שונים של סדקים אפשריים בקירות החיצוניים של המבנה, ואלו מצריכים סוגים שונים של התערבות ופעולות לטיפול. במקרה ומדובר סדקי שערה דקים המופיעים אך ורק בטיח או בשכבה החיצונית של הקיר, הטיפול בהם יהיה מקומי ופשוט יחסית, ואמור לכלול מילוי של הסדקים והחריצים שנוצרו, שיוף וצביעה מחדש מעל המילוי. לעומת זאת, סדקים "נימיים" הם סדקים רחבים ועמוקים יותר המופיעים לאורך הקיר כולו או לכל עוביו עד לחלקו הפנימי, ואלו כבר עלולים להיות מסוכנים ובעייתיים הרבה יותר. גם הטיפול כאן יהיה כמובן בהתאם מקיף ומעמיק יותר.

בנוסף, במקרים רבים ניתן לזהות את מה שנקרא "סדקים עובדים", אשר הולכים ומתרחבים באופן עקבי ולרוב יופיעו לאורך המבנה כולו ויראו התפשטות והתרחבות לאורך זמן. מקרה זה חמור ומצריך טיפול מקצועי גם כן, אשר אופיו המדויק ייקבע על פי היקף הסדקים ובעיקר על פי מיקומם – האם הם מופיעים לאורך השלד כולו, האם הם מתגלים בנקודות חיבור שונות ואזורים בעייתיים ו"רגישים" שונים וכו'.

גילינו סדקים בקירות החיצוניים - כיצד מומלץ לפעול?

חשוב לבחון באופן שוטף וקבוע את מצב הקירות החיצוניים של הבית או הבניין, על מנת לזהות סדקים ובעיות באיטום בקירות החיצוניים ברגע שאלו מופיעים. ככל שנתפוס אותם מוקדם יותר, כך הטיפול יהיה מהיר, פשוט וזול יותר.

במידה וגילינו סדקים כלשהם בקירות החיצוניים של המבנה, הדבר הבא שחשוב לעשות הוא להזמין חוות דעת מקצועית. חברות המתמחות באיטום הן הכתובת כאן, והן מספקות לרוב שירותי ייעוץ בעלות נמוכה יחסית, שכן מדובר בבעל מקצוע אשר יגיע אליכם, יבחן את המבנה, ייתן הערכת מצב ובמקרים מסוימים גם הצעת מחיר לעבודת האיטום והתיקון.

הזמנת אבחון מקצועי היא חשובה מאין כמוה, שכן לא תמיד קל או פשוט לזהות סדקים המתחילים להיווצר בקירות החיצוניים, או לאבחן איזה סוג סדקים אלו בדיוק.

כמובן שגם את פעולות האיטום הנדרשות לאחר אבחון המצב מומלץ ביותר לבצע עם חברת איטום מקצועית, ולא לנסות לעשות זאת בעצמכם או לנסות ולחסוך כמה שקלים ולשכור את השיפוצניק של השכונה. איטום קירות חיצוניים אינו דבר של מה בכך – אם לא ייעשה בצורה מקצועית ונכונה (מה שמצריך ידע וניסיון רב בתחום), הסדקים רק יחזרו וימשיכו לסכן את שלום המבנה והמתגוררים בו.

למידע נוסף אודות איטום קירות גלשו לאתר איטום פז בכתובת

https://itumpaz.co.il/איטום-קירות-חיצונים/

תמונה: פוטוליה