כותרת
> C;
1/1
סטיילינג ועיצוב הבית

איך לבחור נכון שולחן אוכל?

כרמיאלי סטיילינג ועיצוב הביתפורסם: 23.11.22 , 10:22ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

שולחן אוכל הוא אחד הפריטים הכי שימושיים בבתים ורוב המשפחות יושבת לאכול על שולחן האוכל בכל יום. השולחן מאפשר לכל אחד מאיתנו לשבת בנוחות לאכול ארוחת בוקר, צהריים וערב מבלי לטייל עם האוכל בכל הבית. הוא מייצר אזור מוגדר שבו אוכלים. מעבר לכך, מדובר בפריט נהדר לאירוח עבור שבתות וחגים. אז איך תבחרו נכון את שולחן האוכל שלכם? הנה כמה טיפים חשובים בנושא.

מדידה לפני רכישה

לפני רכישה של שולחנות אוכל, חשוב מאוד לבצע מדידה נכונה של האזור בבית שבו תציבו את פינת האוכל שלכם. יש בתים שקיימת להם נישה מסוימת עבור שולחן האוכל והם מוגבלים במקום ויש אנשים שיציבו את שולחן האוכל באזור פתוח ואז המקום פחות מוגבל.

לפני רכישה, הסתכלו על האזור שבו תציבו את שולחן האוכל ובדקו האם יש אזורים הכוללים קירות או פריטים אשר סוגרים את החלל, אם כן, ודאו כמה מקום תרצו שיישאר ומדדו את הרוחב והאורך של השולחן הרצוי לכם. מעבר לכך, נסו להחליט האם מדובר באזור שיתאים לו יותר שולחן עגול או עדיף שולחן מלבני או מרובע.

שולחנות מרובעים לרוב יהיו גדולים יותר ורחבים והם יצריכו מכם אזור דיי גדול. שולחנות מלבניים מאפשרים לכם להניח שולחן באזורים יותר צרים ושלחנות עגולים מתאימים לרוב כאשר יש נישה ממש קטנה או כאשר העיצוב של הבית שם דגש על קווים ישרים ואתם מעוניינים לשבור קצת את הקווים האלו במשהו עגול.

בירור צרכים מדויק

לפני רכישת שולחן אוכל, יש לבצע עם עצמכם בירור צרכים מדויק הכולל הבנה של מספר פרמטרים חשובים שיסייעו לכם ברכישת שולחן אוכל המדויק עבורכם.

  • גודל פתיחה – כמה אנשים הולכים לאכול על השולחן מידי יום? מה המקסימום של האנשים שעשויים להתארח אצלכם? מענה על שתי השאלות האלו, יעזרו לכם להבין איזה גודל שולחן אתם צריכים גם במצב רגיל וגם במצב פתיחה של השולחן. בחנויות, יציגו לכם שולחנות לפי מטרים ויסבירו לכם גם לכמה מטרים השולחן יכול להיפתח. בשולחן שנפתח לשלוש מטרים, יכולים לשבת כעשרה אנשים בנוחות. בשולחן של שתיים וחצי לעומת זאת, יוכלו לשבת כשמונה אנשים.
  • נוחות פתיחה – איך פותחים את השולחן? האם קלל לפתוח אותו? האם יש חלקים שיש לחבר אליו כדי להגדיל והיכן נמצאים החלקים האלו? האם הם בתוך השולחן או שצריך מקום ייעודי בבית כדי לאחסן אותם? אתם צריכים שולחן אוכל שקל לפתוח אותו ונוח לפתוח אותו.
  • גודל במצב סגור – האם גודל השולחן במצבו הסגור משרת אתכם ביום יום? בסוף, אנו רוכשים שולחן אוכל כדי שנוכל להשתמש בו ביום יום. אנו צריכים לברר שמבחינת גודל הוא מאפשר לכל בני המשפחה לשבת לאכול בנוחות מקסימלית. וודאו זאת לפני רכישה.

קרדיט תמונה: pixabay