כותרת
> C;
1/1
עסקים בכרמיאל

איך להקים עסק מצליח בארץ מאפס?

כרמיאלי עסקים בכרמיאלפורסם: 03.03.19 , 21:25ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

הקמה של עסק איננה דבר פשוט. יחד עם זאת, שבאמת רוצה ומי שבאמת רוצה להתקדם, יכול לפעול בנחישות ולהצליח. את הנחישות ואת הרצון, אתם תצרכו להביא מהבית, מהאופי שלכם, מהצורך להגשמה עצמית או הרצון להגיע לרווחה כלכלית. אנחנו כאן בכדי להסביר לכם מה תעשו מבחינה מעשית, כדי להקים עסק מצליח בארץ. עסק ליחיד, עסק משפחתי או כל עסק עצמאי אחר.

בוחרים את התחום

ישנם יזמים בנשמה ואנשי עסקים שהמטרה שעומדת להם מול העיניים היא אחת ויחידה. המטרה המוצהרת לעשות כסף. אבל הניסיון מלמד כי אף עסק, עסק משפחתי או אחר, לא יזכה לשגשוג אמיתי אם זאת תהיה המוטיבציה היחידה. הדבר המומלץ הוא לחפש תחום שבו כמובן אפשר להרוויח יפה אבל גם תחום שבו אתם טובים, שיש לכם משהו להציע לאחרים, משהו שבו אתם מוכשרים או לכל הפחות בו אתם רוצים להתמחות, להתמקצע ולפעול לאורך זמן. למשל, מי שנמשך לתחום המכאני, יוכל להקים חנות לממכר כלי עבודה, סדנת ייצור, מוסך. מי שלמד כלכלה או חשבונאות יוכל להקים עסק לייעוץ פיננסי, להציע שירותי הנהלת חשבונות וכיוצא בזה. ואם אתם "חולים" על יין או אולי על שוקולד, תוכלו להקים יקב או חנות דליקטסים המתמחה במה שאתם ממש אוהבים.

לומדים יזמות, לומדים עסקים

כאשר ידוע לכם מהו התחום שבו אתם רוצים לפעול, כדאי לרכוש כמה כלים בתחום היזמי. כדאי לרכוש כמה כלים בתחום ניהול העסקים. מי שמחליט להקים עסק משפחתי לאחר שסיים תואר במנהל עסקים יודע בצורה טובה למדי מה ההבדל בין עוסק פטור לבין עוסק מורשה, איך צריך לשווק, איך כדאי לבצע מיתוג, מהי שרשרת האספקה ומה זה ניהול מלאי. אם חסר לכם ידע בתחום זה, יש קורסים מעשיים ויש גם יועצים לעניין זה. אגב, לא חסרים ספרים בנושא זה שיעזרו לכם להבין את הכללים עבור היזם והמנהל המצליח.

מי ומי מסביב

רעיון טוב שיעזור לכם לבסס עסק מצליח יהיה לא רק לפנות לרואה חשבון. כמובן שצריך לבצע פתיחת תיקים ברשויות המס וצריך מישהו שלפחות בהתחלה יסייע בניהול הפיננסי, אך זה לא מספיק. תוכלו לשאוב ידע שיקדם אתכם אם תבינו היטב מיהם הגורמים מחוץ לעסק שישפיעו על העסק שלכם. בין היתר, עליכם לדעת מיהם הלקוחות שאליהם את צריכים לפנות (לצורך ביסוס נתח שוק). צריך לברר מיהם המתחרים שלכם, כך שתוכלו להציע אלמנטים שבהם הם חלשים או שעדיין לא קיימים בשוק. צריך להבין מה אומר ההיבט המשפטי רגולטורי. האם צריך להוציא רישיון עסק, האם צריך להגיש מסמכים למשרד הבריאות או למשרד להגנת הסביבה, כדי שיאשרו לכם לפעול וכדי שתקבלו רישיון עסק. בנושא זה יש לפנות גם לרשות המקומית.

א"ב במימון

כעת צריך לקבל מימון להקמת העסק. תוכלו לשם כך לגייס שותפים, לפנות לבנקים או לחברות אשראי, להגיש בקשה לקבלת הלוואה בערבות המדינה. אם זהו עסק של כמה בני משפחה, אפשרי כי כל אחד יגיע עם הון עצמי מסוים שיספיק לשלב ההתחלתי.

מוצאים את השותפים להצלחה

יש למצוא שותפים שיעזרו לכם להגיע להצלחה. שותפים, עובדים, ספקים, אנשי פרסום. כאשר יש לכם מעטפת תומכת, כאשר אתם מוקפים באנשים טובים, אתם יותר מאשר במחצית הדרך להצלחה עסקית.

מתחילים לשווק ויוצאים לדרך!

השלב האחרון להקמת העסק המצליח הוא להביא אותו לידיעת הציבור. כלומר, עליכם להתחיל לשווק, למצוא לקוחות. זו עבודה מתמשכת, אבל מי שיתמיד יצליח לקצור את הפירות.