כותרת
> C;
1/1
לימודים

איך לשרוד את חג פורים בשלום

כרמיאלי לימודיםפורסם: 13.03.19 , 09:07ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

איך לשרוד את חג פורים בשלום?

מנהל המלר"ד (חדר המיון) במרכז הרפואי לגליל, ד"ר בני רביב, מעניק טיפים חשובים כדי שהחג לא יהיה רק שמח, אלא גם בטוח.

לצד השמחה הגדולה והתהלוכות הססגוניות בחג פורים, שייערך בשבוע הבא, חשוב לנקוט בכמה כללי זהירות, כדי שלא להיפגע משלל הסכנות אליהן חשופים בעיקר ילדים ובני נוער.

לקראת החג מעניק מנהל המחלקה לרפואה דחופה (חדר המיון) במרכז הרפואי לגליל, ד"ר בני רביב, טיפים איך לעבור את פורים בצורה בטוחה.

לדברי ד"ר רביב, אחת הסכנות עלולה להיות התחפושות של הילדים ובני הנוער, שחלקן מתבססות על מותגים אליהם נחשפים הילדים ברשתות החברתיות, בבית הספר ובתוכניות הטלוויזיה. "חשוב לשים לב שעל התחפושת יש מידע המעיד על המקום בו יוצרה, כמו היבואן, בצורה ברורה, כמו גם פרטים על כך שהיא עומדת בתנאים הקפדניים של מכון התקנים. יש לשים תשומת לב מיוחדת לתחפושות העשויות מחומרים דליקים, כמו נייר, קרטון קשיח, ניילון או צמר גפן".

כמו כן הדגיש ד"ר רביב, כי מדי שנה מגיעים לחדרי המיון ברחבי המדינה בני נוער שנחשפים במהלך החג לתרסיסים, חומרים או תכשירים מסוכנים, שלא אושרו לשימוש ע"י משרד הבריאות, דבר הגורם לעיתים לכוויות בכל חלקי הגוף או לפגיעות עור שונות. נוסף על כך, בעבר התרחשו לא מעט פציעות גפיים או פנים שנגרמו מפגיעת נפצים או צעצועים מסוכנים שנמכרים בחנויות ללא הקפדה על עמידה בתווי תקן מחמירים הקיימים בארץ.

ד"ר רביב: "ככלל יש להימנע מרכישת אביזרים בחנויות שאינן מוכרות או מורשות, תוך הקפדה לרכוש אביזר בטיחותי עבור המשתמש בו, בעיקר כשמדובר בתינוק או ילד צעיר. יש להנחות את הילדים בכל הקשור לשימוש בקפצונים או תרסיסים, תוך מתן דגש לא לכוונם ישירות אל הפנים או הגוף של האחר, כדי למנוע פציעה אפשרית".

כמו כן ממליץ ד"ר רביב להורים לערוך הסברה לילדים על חשיבות השתייה המרובה בעת לבישת תחפושות החג, מאחר שהגוף מתחמם ומאבד נוזלים רבים.

נוסף על כך, יש להימנע מחבישת מסכות אטומות לחלוטין על הפנים מחשש שישבשו כניסה או יציאת אוויר תקינה וכן מחשש לחנק או התעלפות.

"בכל מקרה בו ילד או נער הלובש תחפושת חש ברע, יש להסיר ממנו את התחפושת, להציע לו לשתות מים ובמקרה הצורך לפנות אותו לקבלת טיפול רפואי", הדגיש ד"ר רביב.

ד"ר בני רביב

צילום: רוני אלברט, המרכז הרפואי לגליל
אולי יעניין אותך גם
כרמיאל , בצפון : מעצימים את מנהיגות בני הנוער , מופת לאזרחות קהילתית פעילה, תרומה , מעורבות ונתינה שלא על מנת לקבל פרס
כרמיאל, הצפון : מדריכי של''ח צעירים ( משצי''ם ) בכשרה תלת יומית במדבר יהודה ובמצדה במסגרת 'חוויית מסע'
נפתחה ההרשמה למחזור השני ליזמות טכנולוגית לצעירי עכו והסביבה
כרמיאל , בצפון : מקדמים יעד להעלאת שיעור הזכאים לתעודת בגרות ולתעודות הסמכה טכנולוגיות והגדלת מספר הלומדים בכיתות י"ג-י"ד
כרמיאל, בצפון : מאות תלמידים מתמחים בלימודי טכנולוגיה עם פרקטיקום והתנסות מעשית
קיבוץ המחנכים הראשון בכרמיאל
בבית ספר כרמים אומרים תודה למורים
כרמיאל ,מנהלת המחוז באיגרת ליום המורה התש''ף שחל היום : המורים הם הכלי החשוב והיקר ביותר שקיבל לידיו את המשאב האנושי החשוב והיקר ביותר , ילדי ישראל , כדי לחנכם וללמדם דעת וטוב
כרמיאל, בצפון: מאות מנהלי על יסודיים בכינוס על חינוך פונה עתיד