כותרת
> C;
1/1
אורח חיים

איך תדעו כי אתם צריכים טיפול זוגי

כרמיאלי אורח חייםפורסם: 04.03.24 , 09:23ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

אנחנו רואים היום עליה במודעות לאופן בו טיפול רגשי יכול להועיל ולשנות את איכות החיים. בעבר, המחשבה על טיפול נפשי, הייתה כמעט מפחידה עבור אנשים מסוימים. היום אנחנו יודעים כי מדובר על כלי לגיטימי אשר יכול להביא לשינוי דרמטי באיכות החיים.

במקביל, הרי שגם בזוגיות, אנחנו כבר לא רוצים את אותם הדברים. אם בעבר זוגיות הייתה משהו שמחזיקים 'בשביל הילדים', היום אנחנו מבינים כי זוגיות טובה היא בסיס להרבה דברים טובים. היא מאפשרת לנו להפוך הורים טובים יותר, אנשים טובים יותר בעולם ומי שמסופקים מחייהם באופן מלא. העניין הוא שזוגיות טובה זה אתגר לא פשוט לא פעם. אנחנו כאן כדי לנסות ולהבין למה זוגיות יכולה לאתגר לפעמים ומה אפשר לעשות כדי להתמודד עם אתגרי החיים בצורה קצת יותר טובה. רוצים לשמוע עוד? בואו נתחיל.

למה זוגיות יכולה להפוך לאתגר לעיתים

בדרך כלל הבסיס לזוגיות מלא בתשוקה ובחברות עמוקה. האהבה אשר נוצרת בימים בהם אין מחויבויות נוספות, אין ילדים ובדרך כלל מתהווה כאשר הזוג צעיר עדיין ולא בהיכרח נמצא עמוק בתוך קריירה, משתנה לאורך השנים. כאשר שניים בוחרים להתחתן ולהקים משפחה, פתאום, הזוגיות הופכת לאתגר גם משום שהיא מזמנת התמודדות עם אתגרי חיים. שני בני הזוג יכולים למצוא את עצמם עומדים מול הדרישות במקום העבודה. מתמודדים ביחד עם האתגרים של גידול הילדים, עם הוצאות כלכליות לא פשוטות וגם עם העובדה כי לאורך שנים, טבעי להשתנות. פתאום האדם שהכרנו הוא כבר לא אותו אדם. פתאום, למערכת היחסים המצויינת שהייתה בעבר, נכנסות מערכות יחסים נוספות עם הילדים ועם מקום העבודה. באופן טבעי אנחנו נראה איך החברות יכולה להשתנות ואיך פתאום, מאהבה גדולה, נמצאים שניים שכבר שכחו קצת איך לדבר האחד עם השניה.

מה התפקיד של טיפול רגשי בזוגיות

כאשר אתם פונים אל מטפלת עבור טיפול זוגי בשרון או בכל מקום אחר בארץ, אתם בעצם מבקשים ללבן סוגיות כאלו ואחרות, בנוכחות צד שלישי. אותו צד שלישי מביא כלים מקצועיים אשר מאפשרים לנו להתבונן לרגע על הסיטואציה מהצד. במקום להעמיק את הריב ואת המחלוקת, אנחנו יכולים לנסות להבין ביחד, מה המקור של אותה מחלוקת? במהלך טיפול זוגי בשרון אולי תגלו כי מערכת היחסים של ההורים שלכם משפיעות על ההתנהלות היום? אולי תגלו כי ישנם משקעים מהעבר אשר עדיין לא עובדו ולא טופלו עד תום.

המטרה היא כמובן להתרחק מהבית, מהטלפון עם הבוס בעבודה ולשעה קלה, להתחבר אחד לשניה ממקום של שקט. פתאום, במרחב מאפשר, לכל אחד מהצדדים ניתנת ההזדמנות לדבר בלי הפרעות. מה שבאופן טבעי, מעורר הקשבה ויכול להביא לליבון סוגיות מורכבות, אשר נדמו לא פעם בלתי פתירות לחלוטין.

המטרה היא לעשות את המיטב כדי להביא לשינוי

העניין הוא שאתם ממש לא לבד. לפעמים זה מרגיש ככה. לפני שמגיעים לתהליך דרך טיפול זוגי בשרון וכדומה, נדמה לנו כאילו הריבים הללו שייכים רק לזוגיות שלנו. אבל כאשר מוצאים את הזמן להגיע באופן קבוע לקליניקה ופשוט לדבר על הדברים, פתאום הדברים יכולים להיראות קצת אחרת. פתאום אפשר להגיע להבנות ולתובנות אשר לא הצלחנו להגיע אליהן בעבר. פתאום, הזוגיות נראת אחרת והבית הופך מקום הרבה יותר נעים לשני הצדדים. קשה לומר מתי מגיע הזמן להגיע לטיפול. אבל אם אתם מרגישים תקועים, כאילו אין דרך מוצא מהפלונטר המורכב והמסועף הזה, יכול להיות כי הגיע הזמן לעבור תהליך משמעותי. אין סיבה לשמור הכל בבטן. אפשר לעשות את הדברים אחרת.

קרדיט-Photo by Tyler Nix on Unsplash