כותרת
> C;
1/1
אורח חיים

אילו תפילות מתפללים בשבת?

כרמיאלי אורח חייםפורסם: 17.11.20 , 12:05ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

ביהדות ישנה חובה להתפלל בכל יום 3 תפילות, אך ביום שבת המצב מעט שונה. בשבת ישנה חובה להתפלל 4 תפילות, המשמעות היא שישנה תפילה אחת יותר מאשר ביום רגיל. אז אילו תפילות מתפללים בשבת? על מנת שלא תפספסו אף אחת מהתפילות החלטנו לרכז אותן כאן עבורכם. כך שבזמן אמת אתם תדעו בדיוק אילו תפילות התפללתם ומה עוד נשאר לכם.

רוצים לדעת את כל מה שצריך לדעת לגבי זמני שבת, כניסת שבת, יציאה ועוד? היכנסו לאתר קיקי בו תוכלו למצוא את כל האינפורמציה החשובה לכם. כך תוכלו לשמור את השבת כמו שצריך, ולהגיע לכל אחת מהתפילות בבית הכנסת בדיוק בזמן.

אילו תפילות מתפללים ביום שבת?

  • התפילה הראשונה שאתם מכירים מימי החול היא תפילת ערבית, שאותה אתם מתפללים בבית הכנסת מיד עם כניסת השבת. לאחר שהתפילה תסתיים, אתם תוכלו ללכת לבית שלכם על מנת לאכול את סעודת השבת ביחד עם כל בני המשפחה שלכם.


  • התפילה השנייה שאותה אתם נדרשים להתפלל היא תפילת שחרית, שגם אותה אתם מכירים מימי החול. זוהי בעצם התפילה הראשונה שאותה אתם מתפללים ביום שבת, התפילה מתקיימת בבית הכנסת ביום שבת בבוקר. תוכלו לקחת את בני המשפחה שלכם לתפילה הזאת, היא אחת מהתפילות המיוחדות ביותר ביום שבת עצמה – ויש גם לפעמים סוכריות שנזרקות על חתני השמחה.


  • התפילה השלישית שגם אותה אתם בוודאי מכירים היא תפילת מנחה, שזוהי בעצם התפילה שנועלת את השבת. אתם תתפללו את התפילה הזאת קצת לפני יציאת השבת, ולאחר התפילה אתם תצטרכו לעשות הבדלה בבית הכנסת או בבית שלכם – כל אחד בהתאם למה שנוח ולמה שהוא התרגל עם השנים.


  • התפילה הרביעית והאחרונה שהיא התפילה המיוחדת זוהי תפילת מוסף. מדובר על תפילה שנאמרת בכל אחד מהימים שבהם היה נהוג לעלות קורבן לבית המקדש. את התפילה הזאת אתם צריכים להתפלל כ-7 שעות מהזריחה, מרבית האנשים מתפללים אותה לאחר תפילת השחרית. אך אם לא הספקתם אתם תוכלו להתפלל את התפילה עד לשקיעת השמש – ולפני תפילת הערבית.

צילום: freepik