כותרת
> C;
1/1
אורח חיים

אקולוגיה לקהילה מוגנת

כרמיאלי אורח חייםפורסם: 10.06.19 , 09:48ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

בפינה קסומה בלב משגב שוכנת לה "אקולוגיה לקהילה מוגנת", המובילה את הסקטור הרביעי (עסק שכל רווחיו חוזר לקהילה – ISRAEL SOCIAL ENETRPRISE)) כעסק חברתי הפועל לשילוב אנשים עם צרכים מיוחדים בקהילה, באמצעות תעסוקה הוגנת , ביחסי עובד מעביד ועם תנאים סוציאליים מלאים ובתוך העצמה ופיתוח אישי של כל חבריה. תוך כדי חזון לייצר אקולוגיה אנושית המקבלת את האחר.

אקולוגיה לקהילה מוגנת" הינו מפעל רב נכותי המעסיק עובדים עם מוגבלויות נפשיות, פיזיות, חושיות וקוגניטיביות, ומוגדר כמפעל מקדם תעסוקה, מפעל שיקומי ומפעל מוגן ממשרד הביטחון, הרווחה והבריאות.

כיום, במפעל עובדים כ-100 עובדים, כ-80 אנשים מתוכם (80%!!!) הינם אנשים עם מוגבלויות (במגוון רחב, החל מתפקוד נמוך ועד תפקוד גבוה) ומכלל משרדי הממשלה.

כולם עובדים ביחסי עובד-מעביד ולמעשה, אנו מהווים חלוצים והיחידים בעולם המחזור האלקטרוני בנושא זה ומיישמים הלכה למעשה את סעיף 25 בחוק המחזור של הפסולת האלקטרונית

50% מעובדי המפעל הינם תושבי כרמיאל והסביבה ובכוונתנו להקים תוך 3 שנים מפעל חדש באיזור התעשייה של כרמיאל שיהווה מרכז לאומי חברתי לחינוך סביבתי של אקולוגיה.

כבר היום, כמות הביקורים במפעל שלנו הינו גדול, כמדי שבוע מבקרים אצלנו כמות גדולה של אנשים המעוניינים ללמוד על תהליכי המחזור, מפי אנשים עם מוגבלות, המהווים חלוצים בתחום הזה,

ובמסגרת זו הם מגיעים אלינו, נחשפים לסיפורו של דני קוגן , יוזם ומקים אקולוגיה לקהילה מוגנת, לומדים להכיר את שוק הפסולת האלקטרונית ואת דרכי ההתמודדות מול המפגע הסביבתי מספר אחת בעולם, וכן את כל אותם הליכי מחזור המובלים ע"ל ידי עובדי אקולוגיה לקהילה מוגנת, כשבמהלך הסיור הם נחשפים גם למעבדת המחשבים וציוד ההקפי של אותו ציוד המתוקן וחוזר לשוק במסגרת החוק ונקרא "שימוש חוזר" והם אף יכולים לרכוש מחשבים נייחים, לפטופים, מסכים ועוד במחירים חברתיים, המהווים עד 50% מהמחיר השוק.

ולכן כחלק משינוי התפיסה החברתית אותו אנו מובילים, אנו מצרפים אלינו גופים עסקיים/תאגידיים/ממשלתיים ועוד רבים שביחד עימם אנו פועלים מצד אחד , לאסוף את אותה פסולת אלקטרונית ומצד שני לייצר אימפקט חברתי באמצעות פעילויות חברתיות רבות.

כך למשל, ביום האישה עשינו יום מהפך לכל נשות המפעל, יחד עם בית ספר תיכון עתיד ממוצקין. וביום זה אותן נשים, חוו מהפך ויום מעצים ע"י תלמידי תיכון עתיד במגמות איפור, ספרות וקונדיטוריה.

גם מערכת הביטחון הצטרפה למיזם CYBER BACK OFFICE של אקולוגיה לקהילה מוגנת כך שכיום, על החומר המסווג של מערכות הביטחון, צה"ל ומערכות הביטחון מושמד ע"י אותם אנשים עם מוגבלות באמצעות מגרסות ענק שמגיעות עד לאתר הלקוח ולמעשה משמידים את כל החומר באתר עצמו, ללא שינוע ופוטנציאל זליגת מידע מחוץ למקום עצמו.

במפעל קיימים שלוש מחלקות עיקריות:

מחלקת איסוף הפסולת האלקטרונית במפעל,

אחראית על איסוף הפסולת האלקטרונית ממפעלים, חברות, מוסדות ומגורמים פרטיים והעברתו למפעל לפירוק והמשך טיפול.

לרשות המחלקה עומדות היום שלוש משאיות שסובבות ברחבי הארץ ואוספות את הפסולת האלקטרונית על פי הזמנה ותיאום מראש. הפסולת והציוד המגיעים למפעל נרשמים, ממוינים ונשלחים לפירוק, לגריסה או לשיקום במעבדה.

הפסולת האלקטרונית היא המשאב החשוב ביותר להצלחת המיזם וה"חמצן" ממנו נושם הלב הפועם של החזון.

גריסת מדיה אלקטרונית

אחד מתחומי ההתמחות העיקריים של אקולוגיה לקהילה מוגנת – הינו גריסת מדיה מגנטית המכילה חומר מסווג תוך שמירה מלאה על בטיחות המידע החסוי.

החברה מספקת שירותי גריסה לכל סוגי המידע באמצעות מכונות גריסה חדישות למדיה מגנטית שהינן מהמתקדמות בעולם, המשמידות את החומרים המסווגים ללא כל אפשרות לשחזרם.

מגרסות אלו מסוגלות לגרוס את כל סוגי המדיה המגנטית, הכוללים בין היתר: טלפונים סלולאריים, כוננים קשיחים, קלטות גיבוי, דיסקים, התקנים אלקטרוניים, שרתים, מחשבים מתכות ועוד.

אקולוגיה לקהילה מוגנת מעניקה שירותי אבטחת מידע העומדים בתקנים

המחמירים של משרד הביטחון, מלמ"ב, משרד רוה"מ וצה"ל.

החברה מאושרת לעבודה בכל רמות הסיווג מטעם משרד הביטחון.

תהליך ההשמדה כולו מלווה ע"י מנהל אבטחת מידע בעל הכשר ביטחוני

גבוה. בנוסף, ניתנת האפשרות לצפייה של נציג המזמין לכל אורך הגריסה.

מחלקת IT ו-RENEW – הינה מחלקת המחשבים והציוד ההיקפי של המפעל. המחלקה מקיפה ציוד רב המגיע ממקורות שונים, בהם חברת הייטק, בנקים ומוסדות מהשורה הראשונה, בשל עודפי מלאי, מתצוגה או כל סיבה אחרת. הציוד מגיע למעבדה של המפעל ועובר תהליכי בדיקת תקינות, עומס ובקרת איכות על בסיס הגדרות היצרן וכן מקבל אחריות מלאה.

בהליך זה למעשה מקבל הלקוח מוצר איכותי, ללא הבדל ברמת החומרה ממוצר חדש, אבל זול בעשרות אחוזים ומהווה חיסכון משמעותי בעלויות לבית העסק.

כמו כן, אנו מהווים אינטגרטורים של 014 ובתוך כך, מעניקים שירותי אחסון מידע עננים ואופיס 365 במחירים מוזלים מהקיים בשוק.