כותרת
> C;
1/1
כרמיאל

הזנחה וחוסר פיקוח במרכז שווקים

כרמיאלי כרמיאלפורסם: 01.07.20 , 14:27ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

מה קורה במרכז שווקים, המרכז שנמצא בלב ליבה של כרמיאל?

הרי לכם כמה מהתלאות שעוברות על בעלי העסקים במרכז שווקים, המרכז בו קיים ריכוז גדול של נותני שרות שמתלוננים, כי לצד ההזנחה במרכז ברבות הימים ובמרוצת השנים, הלכלוך וחוסר הבטיחות לכאורה, לכאורה קיים גם סכסוך בין בעלי העסקים על השתלטות של גורמים שמחזיקים בשטחים ציבוריים על ידי מנעולים ואיומים כמו למשל:

חניות מאחורי המבנה שסגרו בשרשראות וגם בשער חשמלי, מה שמונע מעסק אחר להיכנס ולפרוק את רכבו מול החנות.

עוד נלקחו לכאורה חדר שעוני המים, חדר אשפה וגם שירותים ציבוריים שהוחרמו על ידי כמה מבעלי החנויות במרכז והפכו למחסן.

חדר אשפה גדול שהוחרם לכאורה, נעול מזמן על ידי פלוני נמצא בחודש האחרון באמצע שיפוצים, עבודת קרמיקה חדשה נעשתה, אמבטיה חדשה בניילון מחכה שהפועל שנמצא במקום, יניח אותה במקומה.

עסק חדש לכאורה בדרך להיפתח בשטח משותף ששייך לכל העסקים במתחם ולהם כתוב בבירור בחוזה, כי המתחם לעסקים ולא למגורים.

כבר שנים שכמה מבעלי העסקים מתלוננים על המצב, על שמשלמים ארנונה, אגרת שילוט, ביוב ומים ומוכנים לשלם גם יותר ובתנאי שיהיה פיקוח במבנה.

"אולי עם השקעה קטנה של העירייה, ההשפעה תהיה גדולה, מקום נעים עם שינוי התדמית, שיביא עוד עסקים ולקוחות למקום".

כל זה יכול להתאפשר אם גם בנושא החניות יטפלו. נכון להיום אין סימון בחניות, אם משאית חונה להוריד סחורה, היא חוסמת גם את היציאה מהחניות וגם כמה כלי רכב ביחד, או חניות פנויות שלא ניתן ללקוחות לחנות בהן.

מעבר לכל אלה, אין חנייה לנכים.

מה גם שאין גישה לנכים להיכנס למרכז, אם יכלו להיכנס מאחורי הבניין, כבר שנים שהדרך כאמור חסומה על ידי רכבים חונים או שמירה על המקום בשרשראות, ובשערים.

בזמנו העירייה נתנה הנחייה לחתוך אך במקביל בזמן אחר אפשרה זאת בהודעה שנשלחה לבעלי העסקים.

במרכז עשרות חנויות של בעלי מקצוע חופשיים מתפרנסים : סנדלר, תופרת, אולפן הקלטות, כמה מעבדות אלקטרוניקה, עורכי דין , מסעדות ועוד.

קבוצת סוחרים עם חלקם שוחחנו, מבקשים שיהיה פיקוח וכולם יפעלו על פי החוק של מבנה משותף כפי שתוכנן הבניין.

אחד מבעלי העסקים כתב: " לא יתכן שכל אחד יעשה מה שהוא רוצה. בטח לא עסק של מוסך שמשאיר כתמי שמן במעבר, סכנת החלקה ובטח לא כאשר יש במקום גם מסעדות".

אין ספק שמקום כזה עם עזרה מהעירייה, אפשר שיהפוך לשטח מסחרי יפה נעים ומטופח.

מקור גאווה לבעלי העסקים ומקום מזמין לתושבי העיר.

היום נקבעה פגישה עם ראש העיר משה קונינסקי במרכז שווקים, הפגישה בוטלה ונדחתה עם היוודע כי קונינסקי וראש לשכתו נכנסים לבידוד ביתי.

תגובתו של עו"ד רונן לפיד אחד מחברי הוועד שמינו עצמם לקחת את המרכז לידיים:

לדאבון הלב הפגישה לא קוימה בנסיבות עידן הקורונה ואנו מצפים שתתקיים לאחר סיום הבידוד שנכפה על ראש העיר. אנו מברכים על נכונות ראש העיר והמאמצים ומלאי תקווה לשינוי שיכול באמצעות אכיפת חוקי העזר, פיקוח, גביית ארנונה ומיסוי ומניעת השתלטות על שטחים ציבוריים. מאחלים לראש העיר בריאות.