כותרת
> C;
1/1
עסקים בכרמיאל

הכתובת לחיים בריאים קסם הטבע

כרמיאלי עסקים בכרמיאלפורסם: 15.04.22 , 17:11ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

"קסם הטבע" - סופר מרקט קסום בו ניתן למצוא הכל - ממוצרי מזון בריאים ואורגניים , ירקות ופירות אורגניים, קוסמטיקה וטואלטיקה אורגנית וטבעית, ,ויטמינים, מינרלים צמחי מרפא, כלי בית, ניקיון ועוד. ההצלחה של החנות והייחודיות שבה, היא לא רק בזכות מגוון המוצרים הרחב, אלא גם בזכות השירות והאווירה המשפחתית והבונוס הנוסף, בכל סניף יש נטורופת מוסמך המייעץ ללקוחות כחלק מהשירות המייחד את המקום.

את החנות הראשונה של "קסם הטבע" פתחה אוסנת נהוראי ראובני בכרמיאל, בעקבות התנסות אישית. חווית השימוש בטיפולים בתחום הרפואה הטבעית הביאו אותה להבין את החשיבות, הצורך והיתרון שיש לעיתים לרפואה הטבעית על פני הרפואה המערבית. אוסנת בחרה להפיץ את הבשורה ולהיות שליחה עבור הקהילה כולה. החנות, לימים הפכה לרשת בעלת סניפים נוספים בצפון.

אוסנת מנפצת מיתוסים כשהיא אומרת "טעות רווחת בין אנשים רבים שבטוחים שלאכול ולהשתמש במוצרים אורגניים, זה אומר להיות טבעוני. בעולם המערבי, יותר ויותר אנשים שדואגים לגופם ובריאותם אינם טבעונים או צמחוניים. מתוך החשיבה על חיים איכותיים ובריאים יותר אנשים אלה בוחרים לעבור לאכול מזון אורגני כמו גם בשר ועופות אורגניים וללא כימיקליים. האמת היא שכל מי שרוצה ובוחר לחיות בריא – "קסם הטבע" הוא הכתובת".

מה הייתה ההנעה הפנימית לפתוח את החנות הראשונה?

"הקמתי את קסם הטבע בשנת 2004 בכרמיאל. החלום שלי, הגיע בעקבות התנסות אישית, כשבזמן שחליתי נעזרתי בטיפולים בתחום הרפואה הטבעית. בתחילה, כמו מרבית האוכלוסייה באץ ובעולם, נעזרתי אך ורק בטיפולים מתוך הרפואה הקונבנציונלית. רק כשזה לא עזר והרגשתי שאני עומדת על סף תהום, פניתי לטיפול מתוך מחשבה "לא יזיק, לא יועיל" .

באותם הימים לא הייתה בי המודעות ליתרונות הרפואה טבעית ומזון אורגני. בעל כורחי הלכתי למטפל ותוך חודש מצבי השתפר מאוד. חשבתי לעצמי, שאם השינוי עבד בשבילי אין סיבה שלא יעבוד בשביל אחרים. הגילוי בער בי. רציתי להפיץ את הבשורה. רציתי לעזור לאחרים ולתת פתרונות ודרך אחרת לכל אלה שהרפואה הקונבנציונלית לא עזרה להם, ממש כפי אני לא מצאתי שם מענה. לפני 35 שנה שהתחלתי את השינוי בחיי, לא היה אוכל אורגני. פעם בשבועיים היה מגיע קרטון עם מעט מאוד פריטים. לא היה כלום. היום יש שפע, יש הכול.

מצער אותי שמגיעים אלינו לא מעט חולים שהתייאשו מהרפואה הקונבנציונלית. הם מגיעים מאוחר מידי, בשלבים מתקדמים ממש. במצבים כאלה גם אנחנו לא יכולים לעזור, אנחנו יכולים רק להקל. בסופו של דבר, החכמה היא לא רק להיעזר כשצריך, הנכון ביותר הוא, להפוך את זה לאורך חיים. רוב האנשים קונים אוכל ולא קונים מזון. ההבדל בין השניים שהאוכל ממלא, משביע לעומתן המזון מזין את הגוף. המזון מספק את כל צורכי הגוף ומשביע. האוכל שברובו מתועש גורם נזקים. אצלנו בקסם הטבע, מדובר באורח חיים. זה כולל הכל: מזון, טיפוח, חומרי ניקוי, ההיגיינה, פשוט הכל".

אצלכם בנוסף למגוון העצום של המוצרים, יש בכל סניף נטורופת , מדוע זה כל כך חשוב?

"הרי לא קיים מצב שאדם הולך לסופר או לחנות המכולת והמוכר יכול לייעץ או יעזור לו בסוגיות בתחום הבריאות. אצלנו, לפני הלקוח עומד נטורופת מוסמך שיכול לתת ללקוח תשובות לשאלות שמטרידות אותו. שישאל שאלות רבות כדי להבין את הבעיה וממה היא נובעת, אם צריך הוא ייעץ על תוסף תזונה, ימליץ על תזונה נכונה. כל מקרה נבחן לגופו והמענה מכוון באופן אישי ומדויק לכל לקוח. למרות שקסם הטבע היא רשת הסניפים הם שכונתיים, משפחתיים ואינטימיים. מגיעים אלינו לקוחות גם פעמיים ביום. אנחנו מכירים אותם בשמם כמו גם את הסיפורים האישיים של כל אחד. הצוותים מאוד איכותיים ומקצועיים. הסמכה לנטורופתיה לוקחת חמש שנים כולל שנת סטז'.

אנחנו מקרבים את העולם הזה לקהל שלנו ושמחים שבאים אלינו להתייעצות ולשאול שאלות. אצלנו מקבלים ידע והבנה ולא רק שאלות שנשאלות בחנויות רגילות כמו כמה זה עולה. להבדיל מסופר רגיל בו הלקוח לפעמים מחפש במשך זמן רב משהו שייתן תשובות, אצלנו הנטורופת ישוחח עם הלקוח עד שהוא יקבל מענה לשאלותיו ולשביעות רצונו. זה הערך המוסף שלנו והחוזקה של סניפי הרשת. הלקוחות הנאמנים שלנו, הבינו זאת".

"היום, יש בציבור שעדיין לא אימץ אורח חיים בריא כאלה שמתחילים להפנים את חשיבות התזונה. היום למשל מבינים רבים שבעיות עור או היפראקטיביות קשורות גם מתזונה לקויה. לרשת יש לקוחות שבחרו לא לתת ריטלין לילדים שלהם והגיעו אלינו. לקוחות אלה מעידים על מהפך ברמת הקשב של הילד ויש גם דוגמאות קיצוניות, במקרים של אוטיזם למשל.

עד כמה המודעות למוצרי טבע פופולרי בקרב האוכלוסייה בצפון הארץ?

היום זה פופולרי יותר מהמרכז. כשפתחתי בשנת 2004 לא הייתה חנות מהסוג הזה. קסם הטבע הייתה ראשונה מסוגה בצפון והגדולה ביותר מנתניה צפונה. בתחילת דרכנו ספקים לא האמינו שהחנות תצליח בצפון ולא הגיעו לחנות לספק סחורה. לא אחת נאלצתי לנסוע בעצמי להביא סחורה. האמנתי בעולם הזה. וראה זה פלא, היום יש כאן תחרות בדיוק כמו במרכז".

ציינת שאתם סופר לכל דבר

"אנחנו סופר לכל דבר. יש אצלנו פירות וירקות אורגניים, מזון אורגני וטבעי, קוסמטיקה וטואלטיקה, כלי בית מחומרים מתכלים: מבמבוק, תירס, קני סוכר, יש לנו חומרי ניקוי. הכל ידידותי לסביבה. עם חומרי הניקוי שאצלנו לא צריך כפפות. זה עומד בניגוד מוחלט לחומרי הניקוי המכילים כימיקלים רעילים לאדם ולסביבה אותם קונים בסופר. עם מי הסבון של שטיפת הכלים אפשר להשקות פרחים ועציצים ואלה ילבלבו. לא מזמן שלח לי לקוח צילום של אדנית צמחי התבלין הפורחת שלו וסיפר שזאת התוצאה מההשקיה עם סבון הכלים שהוא קונה אצלנו. אני באופן אישי כבר הרבה שנים מנקה ללא אקונומיקה, רק עם חומרים טבעיים והבית נקי ומבריק. יש לנו את כל החומרים: מסיר שומנים, מנקה חלונות, אבקות כביסה, טבליות למדיח, הכל. זאת רק שאלה של מודעות ורצון האדם לשמור על הסביבה. כל חומרי הניקוי לבנים או שקופים ללא צבעים כימיים עם ריחות של צמחים ושמנים אתריים. יש בסניף כרמיאל כמו ברשת כולה, פירות וירקות אורגניים, מוצרי חלב אורגניים או מחלב עיזים, תחליפי חלב, מגוון רחב של מוצרים לטבעונים, קטניות ודגנים אורגניים. כל מוצר שנכנס למכירה ברשת עובר בקרת איכות קפדנית לוודא שאינו מכיל צבעי מאכל, חומרים משמרים או כל חומר אחר המזיק לבריאות. בין מגוון הפריטי ניתן למצוא אגוזים, שקדים, שוקולדים, חטיפים, מוצרים ללא גלוטן, טואלטיקה וקוסמטיקה. פשוט עולם שלם של מוצרים איכותיים ששומרים על האדם וסביבתו.

לרוב יש פער מחירים בסופר שומר סביבה לסופר רגיל?

"הפערים לא גדולים ויש מוצרים שהמחיר שווה ערך ואפילו זול יותר, תלוי במוצרים. למשל, השבוע שלחה לי לקוחה את התמונה הזו. מחיר עגבנייה בקסם הטבע מול מחירה בסופר. השאלה האמיתית היא: "כשאני עושה קניות, מה מנחה אותי ומה סדר העדיפויות שלי?". הבאנו ילדים לעולם וכולנו רוצים שהם יחיו במקום טוב יותר. אצלנו הקונים כולם קוראים את מרכבי המוצר לפני שהם קונים, זאת מודעות. כשחליתי, בעלי דחף אותי ואמר נקנה פחות שטויות ונשקיע במזון. שנים אני כבר לא הולכת לקופ"ח או קונה תרופות. בבית לא תמצאו אפילו אקמול. אנחנו משתמשים רק מוצרים טבעיים ושיטות טיפול מעולם הרפואה הטבעית ויש תוצאות.

רק לסבר את האוזן, באירופה כ-14 אחוז מהאוכלוסייה קונה מוצרי טבע ובארץ בקושי שני אחוז. באירופה הבקר והעוף אורגניים וזה אומר שהם אוכלים בשר נטול רעלים וכימיקלים. אנחנו לא אומרים שצריך להיות טבעוני או צמחוני. אנחנו אומרים שכשאוכלים צריך לאכול בריא, ובריא זה אומר לאכול אורגני, גם השר ועופות. להיות טבעוני או צמחוני צריך לדעת. חייבים לדעת איך ומהיכן לספק לגוף את כל המזינים להם הוא זקוק לתפקודו, כמו: ויטמינים ומינרליים, חומצות שומן ואמינו, חלבונים, פחמימות וסוכרים. תפקידנו ברשת הוא לכוון ולהדריך את הלקוחות שלנו. לקוח שהוא צמחוני או טבעוני יקבל ליווי בעת קנייה, כמו כל לקוח אחר המעוניין באורח חיים נכון ובריא יותר. זאת השליחות שלנו. כל מי שרוצה לחיות בריא- אנחנו הכתובת כי בקסם הטבע זה פשוט לחיות בריא".

בהזדמנות זו נאחל חג שמח לכולם. תשמרו על הקסם של העולם.

סניפינו

כרמיאל: החרושת 13 כרמיאל

כפר הורדים: מרכז מסחרי כפר ורדים

חיפה: אצטדיון 4 חיפה (ק. חיים)

חיפה: שדרות מוריה 58 חיפה

שעות פתיחה

א-ה 08:30-20:00

ו' 08:30-14:30

טלפון : 04-6161416