כותרת
> C;
1/1
אורח חיים

הצרת היקפים ללא ניתוח - האם זה אפשרי?

כרמיאלי אורח חייםפורסם: 01.11.21 , 11:48ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

ישנם אזורים בגוף שבהם יש הצטברות של תאי שומן, שלמרות חיים בריאים, דיאטה ופעילות גופנית, עדיין מאוד קשה להיפטר מהם. הרצון להיפטר מהשומנים הלא רצויים הינו משותף להרבה אנשים. בעבר הדרך היחידה להיפטר ממצבורים של תאי שומן עודפים הייתה באמצעות שאיבת שומן כירורגית קונבנציונלית.

אלא שהצורך בניתוח הרתיע לא מעט אנשים מלבצע אותו, ולכן החליטו לוותר על החלום של גוף מחוטב. למרבה המזל, החידושים האחרונים והנפלטים בתחום האסתטיקה של הגוף פיתחו אלטרנטיבה שיכולה לאפשר כמעט לכל אחד להשיג את הגוף שתמיד חלמתם עליו והוא שאיבת שומן ללא ניתוח. מאמר יכיל את כל המידע שאתם צריכים לדעת לפני שאתם מבצעים החלטה כלשהי.

מה ההבדלים בין הקפאת שומן, המסת שומן לבין שאיבת שומן ללא ניתוח?

׳שאיבת שומן ללא ניתוח׳, היא הליך טיפולי לסילוק שומנים מהגוף, שלמעשה כלל לא כרוך בפעולת שאיבה כלשהי. כדי להבהיר את הדברים, נתאר בקצרה את שני ההליכים, הניתוחי והלא ניתוחי, לסילוק תאי שומן מהגוף.

הניתוח המסורתי לשאיבת שומן שהוא בעצם הליך כירורגי במהלכו מבצע המנתח חתכים קטנים דרגים הוא מחדיר צינורית מתחת לעור. הצינורית חודרת לתוך השכבות שבהן הצטברו תאי השומן ומאפשרת לשאוב דרכה את השומנים ולהוציאם אל מחוץ לגוף. בדרך זו מופחתת כמויות השומן באזור המטופל. מאחר שההליך כרוך בניתוח, צפויה למטופל תקופת התאוששות המאופיינת בנפיחות, בכאבים ובסיכון להיווצרות זיהומים.

שאיבת שומן משתמשת במכשירים המפיקים המפיקים אנרגיית חום (כמו לייזר או גלי רדיו) או במכשירים המפיקים טמפרטורות מתחת לאפס - כדי להמית תאי שומן באזור המטופל. תאים מתים אלה יסולקו מהגוף כמוצרים מטבוליים על ידי הליכי הפירוק שמבצעת המערכת הלימפתית. כלומר, הליך לא כירורגי לסילוק שומנים יכול להשתמש באחת משתי הטכנולוגיות הממיתות תאי שומן:

  • המסת שומן בחום - הנקראת בטעות כ"המסת שומן בקור", אך לא כל הדבר. טכניקה זו משתמש במכשיר המפיק טמפרטורות גבוהות (40OC-42OC), החודרות אל מתחת לשכבות העור, ממסיימות וממיתות את תאי השומן, מבלי לפגוע בעור עצמו.
  • הקפאת שומן בקור - משתמשת במכשיר המפיק טמפרטורת נמוכות, מתחת לאפס, החודרות אל מתחת לשכבות העור, מקפיאות וממיתות את תאי השומן, מבלי לפגוע בעור עצמו.

מתי נכון לבצע ניתוח שאיבת שומן ללא ניתוח?

כולנו שמענו על ההליך המוכר, ׳ניתוח שאיבת שומן׳. ההליך עד כדי כך מוכר עד ששמו נשאב איכשהו גם לשמו של ההליך החדש המאפשר להיפטר מהשומן ללא ניתוח, וללא משים, נקרא לפעמים: ׳ניתוח שאיבת שומן ללא ניתוח׳. (דבר והיפוכו, לא?!). למעשה, ׳שאיבת שומן ללא ניתוח׳ היא הליך שלא כרוך בפעולת שאיבה וגם לא בניתוח.

ניתוח שאיבת שומן המסורתי הוא אחד ההליכים הקוסמטיים הפופולריים ביותר מזה שנים רבות, ובצדק. הליך כירורגי זה מפחית בבטחה, ביעילות ובקביעות עודפי שומן בגוף ומעדן את קווי המתאר של הגוף. בשנים האחרונות, מציע ענף האסתטיקה הליך של ׳שאיבת שומן ללא ניתוח׳ (אם בהמסה או בהקפאה) לצבור פופולריות רבה. טיפולים אלה לחיטוב הגוף לא כוללים מעורבות של חתכים, שאיבה והרדמה, ולא מצריכים תקופת התאוששות ארוכה.

למי מתאים שאיבת שומן ללא ניתוח?

טיפולים להפחתת שומנים ללא ניתוח משתמשים במגוון אופנים על מנת להתמקד בתאי שומן לא רצויים באזור ספציפי בגוף, ולסלק אותם. הטיפולים הפופולריים לחיטוב הגוף ללא ניתוח הם:

  • המסת שומן בגלי רדיו – BodyTite (או בכל טכניקה אחרת המאפשרת להקרין חום). אם המטרה שלכם היא להיפטר מתאי שומן בירכיים, במותניים, בישבן ובבטן – טיפול בהמסת שומן יתאים לכם. הטיפול נמשך בדרך כלל כשעה ולרוב יש צורך בטיפול אחד או יותר כדי להשיג תוצאות ניכרות לעין.
  • הקפאת שומן במכשיר Cryo: אם אתם קרובים למשקל היעד שלכם, אבל רוצים להפחית כמה מצבורי שומן קטנים בירכיים, בבטן או במותניים, טיפול זה עשוי להתאים לכם. הרופא משתמש במכשיר מיוחד שמקפיא תאי שומן לא רצויים מתחת לעור. הטיפול לא משפיע על הרקמות הסובבות.

שני סוגי הטיפולים מתאימים לאנשים אשר:

  • מרוצים ממשקל גופם הנוכחי, אבל רוצים להפחית שומן באזורים עקשניים ששום דיאטה או פעילות גופנית לא מזיזה להם.
  • איכות העור שלהם בעלת גמישות טובה