כותרת
> C;
1/1
אורח חיים

השתלת שיער בטורקיה: המדריך העדכני לשנת 2020

כרמיאלי אורח חייםפורסם: 04.05.20 , 11:59ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

לטוס לארץ זרה למטרות תיירות זה תמיד כיף. אבל כשזה מגיע לטיפולי השתלת שיער במדינה זרה, עלולות להתעורר מעט חששות. תחום השתלת שיער בטורקיה צומח מיום ליום, ואיסטנבול הפכה ליעד עבור תיירים רפואיים שמחפשים ניתוחי השתלות שיער. יותר מ-350 מרפאות ומרכזים מבצעים הליכים אלו באופן מקצועי באיסטנבול, כך שקל להתבלבל, עם כל כך הרבה אפשרויות.

השתלת שיער היא הליך מיקרו-כירורגי אותו מבצעים רופאים בבית חולים או במרפאה. המונח ניתוח מיקרו-כירורגי מרמז על תהליך של השתלת שיער שמבוצע תוך התערבות כירורגית מינימלית, שלא כמו ניתוחים מסורתיים.

איך רופאים מבצעים השתלת שיער בטורקיה

בהליך השתלת שיער בטורקיה, המנתח מסיר חלק קטן מהקרקפת באמצעות אזמל, לאחר הרדמת האזור. הוא תופר את האזור שממנו הוסרה רצועת הקרקפת ומבצע הפרדה לפיסות קטנות יותר בעזרת אזמל.

בחלק מהמקרים, הרצועה שהוסרה מתפצלת לשתלים שמכילים זקיק שיער אחד עד שלושה זקיקים. באמצעות מחט, הרופא מבצע נקבים קטנים בקרקפת על מנת להשתיל את השיער, ומחדיר את השיער לנקבים. שלב זה נקרא השתלה. בסיום ההליך, האזור שטופל מכוסה בתחבושות. הליך השתלת השיער נמשך שש עד עשר שעות, בהתאם לאזור ההשתלה.

קיימים מרכזים רפואיים רבים שמבצעים השתלת שיער בטורקיה, ורוב המרפאות באיסטנבול מציעות הליכי השתלות שיער כחבילת 'הכול כלול', שכוללת שהות בבתי מלון, שירותי הסעות משדה התעופה אל בית המלון ואל המרפאה, ולעתים אף כרטיסי טיסה.

איך מוצאים מרפאה שאפשר לסמוך עליה?

חיפוש מקוון של המונח "השתלת שיער בטורקיה" יניב אלפי תוצאות ומודעות פרסומות, אבל יש כמה שיקולים חשובים שחשוב לקבל עליהם תשובות ספציפיות. ראשית, אפשר לשאול את בעלי המרפאה אם למקום יש אישור פעילות שניתן על ידי משרד הבריאות הטורקי.

חשוב לוודא שבמרכז השתלת השיער שבו יבוצע הניתוח יש חדר ניתוח מאובזר שעומד בהנחיות ההיגיינה, ובעלי המרפאה צריכים גם להעסיק מומחה שיהיה מוכן למקרה חירום.

מאפייני המומחה להשתלת שיער חשובים לא פחות מהתכונות של מרכז השתלת השיער. חשוב מאוד לדעת כמה שנות ניסיון יש לרופא שיבצע את ההשתלה, וכמה שנים הוא עבד עם הצוות שלו. צוות שעובד בהרמוניה במשך שנים, ישיג את התוצאות הרצויות.

חשוב לתאם ציפיות

לפני שתבחרו מרכז השתלת שיער בטורקיה, חשוב לתאם את הציפיות מהטיפול ולהתייעץ עם הרופא. השתלת שיער נחשבת לטיפול הרבה יותר זול באיסטנבול בהשוואה למדינות אחרות, ומומלץ לחפש מרפאה שמציעה חבילות מלאות להשתלת שיער.

יתרון העלות

הנתון לפיו ההכנסות מטיפולי השתלת שיער בטורקיה עברו את סך מיליארד הדולר נכון לשנת 2019, אינו מפתיע. עם העסקאות החסכוניות שהטיפולים מציעים, המדינה עשתה את דרכה להפוך למרכז השתלות השיער עבור מטופלים בינלאומיים.

העלויות הנמוכות של טיפולי השתלות שיער בטורקיה העניקו לה יתרון תחרותי על פני מדינות כמו ארצות הברית ואנגליה, צרפת וספרד. בשל הוצאות המחיה הנמוכות יחסית של טורקיה, מחירי השתלות השיער הם אחד מגורמי הליבה שמושכים מטופלים בינלאומיים. עלויות הטיפולים משתנים בהתאם לסוג הטיפול הנבחר, המיקום של המרפאה ורמת המומחיות של הרופא.

הסמכה בינלאומית

מרכזי בריאות רבים, ומרפאות השתלת שיער בטורקיה קיבלו אישור מטעם משרד הבריאות הטורקי. וזה לא הכול. טורקיה הצליחה להשיג הכרה בינלאומית מצד עמותות כמו הוועדה המשותפת הבינלאומית (JCI), והחברה הבינלאומית לכירורגיה של שיקום שיער (ISHRS).

הסטטיסטיקה מראה שטורקיה השיגה את המספר הגבוה ביותר של מתקני שירותי בריאות מוסמכים ברחבי העולם, וזו לאחת הסיבות החזקות ביותר לאמון של המטופלים באיכות השירותים הרפואיים המוצעים להם.