כותרת
> C;
1/1
כרמיאל

ויצו כרמיאל – חגיגה כפולה

כרמיאלי כרמיאלפורסם: 06.10.19 , 10:36ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

לקראת בואה של השנה החדשה, לצד הרמת כוסית לחג, נחנכה בויצו כרמיאל הבוטיק הראשונה של הביגודית. מה שהיה פעם חנות לבגדים יד שנייה הפכה לבוטיק של ממש, ובה בגדי מעצבים, בגדים הנמכרים עם האטיקטים המקוריים, לצד בגדים יפהפיים ואיכותיים לכל הזדמנות. מה שלא השתנה כלל, אלו המחירים שנותרו נמוכים כשהיו וכן מטרת הביגודית שהיא תרומה לכל הפעילויות הברוכות של ויצו. חנוכת הבוטיק לוותה בליווי של יוגב פרץ, מנהל ביגודיות צפון, יוגב היה אחראי על עיצוב החנות והפיכתה ל"בוטיק".

בנוסף את השדרוג ליוותה הגב' אביבה קובו, יו"ר אגף פיתוח משאבים בויצו ישראל.

חשוב לציין ולהוקיר את העבודה הקשה והמאומצת של מתנדבות ביגודית ויצו כרמיאל במהלך השדרוג ולאורך כל השנים.

בתצוגת האופנה צעדו מתנדבות ונשים מכרמיאל מכל הגילאים, חלקן מתנדבות קבועות בביגודית. על הצילומים המרהיבים אלה זית ואלכס הובר.

באירוע החגיגי נטלו חלק משמעותי מתנדבות ויצו כרמיאל המסורות, יו"ר ויצו ישראל אורה כורזים, מ"מ ראש עיריית כרמיאל טניה מזרסקי, ראש העיר משה קונינסקי הגיע לברך.

על כל האירוע היפה והמושקע ניצחה היו"ר של ויצו כרמיאל, מירב (מרו) סארמילי, שהודתה לכל המתנדבות המסורות, וסקרה את פעילויות ויצו כרמיאל במשך כל ימות השנה. סארמילי הדגישה את הצורך במתנדבות ומתנדבים למספר פרויקטים באופן מיוחד, ביניהם: הביגודית, שעה טובה עם ילד, רכזת לממשיכות בדרך, תכנית לנשים בהליכי פרידה, נערות לתוכנית עוצמה צעירה, רכזה ללשכה המשפטית.

אורה כורזים ברכה את כל העושים במלאכה, וציינה: "ויצו ישראל, עושה רבות כל השנה על מנת לקדם נשים, נערות וילדים מכל שכבות האוכלוסיה. פועלת ב 44 סניפים בכל רחבי הארץ, מקרית שמונה ועד אילת. בראש הסניף בכרמיאל עומדת מירב סארמילי, אשר פועלת בהתנדבות , ללא לאות, שבעה ימים בשבוע על מנת לקדם נשים, נערות וילדים בכרמיאל.

ויצו מפעילה תכניות ליבה עבור נשים ונערות בכל שלבי החיים, נשים חזקות ונשים מוחלשות, עוד עוסקת ויצו במתן סיוע משפטי, גישור עבור זוגות, קו סיוע לגברים אלימים ועוד. בנוסף, מפעילה רשת של ביגודיות, חנויות יד שניה בכל רחבי הארץ. התרומות המתקבלות על ידי הציבור, ממוינות ונמכרות בחנויות וכל הרווח מופנה לכל הפעילויות עבור נשים, נערות וילדים. נשמח אם תצטרפו אלינו לעבודה חשובה זו עבור חברה טובה יותר בישראל."

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

הנשים שצעדו על המסלול והצטלמו לתצוגת האופנה, כולן מתנדבות קבועות בסניף ויצו כרמיאל. כל אחת מהנשים זרחה על המסלול, תוך שהיא מעבירה את העוצמה הנשית ששררה במקום באותו ערב.

מלאכת האיפור הופקדה בידיה המקצועיות של מרי אליה היפה שגם צעדה על המסלול. על הסטיילינג- מגי הוניג שהפיקה והנחתה את תצוגת האופנה ואף צעדה בבגדי הבוטיק גם היא.

בחלק האומנותי הזמרת גילה שרון הרי, מתוך תכניתה "גילה שרון שרה דיוות" , דנה לנדאו הצעירה, בריקוד הפלמנקו הנפלא, ורחלה וייס בסטנד אפ קורע .

על הצילומים הופקדה אלה זית צלמת מקצועית, יפהפייה שזהו תחביבה לצד עבודתה בחברה מסחרית בעיר. אליה הצטרף גם הצלם אלכס הובר.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

מגי הוניג – אם לארבעה וסבתא לארבעה . בעלת חנות אופנת נשים במדרחוב בכרמיאל מזה עשור. לפני כן ניהלה בית מרקחת, יחד עם בן זוגה. גרה בכרמיאל 35 שנים. מתנדבת בויצו שלוש שנים בארגון תצוגות אופנה ובנושא הביגודית בפרט.

גליה רייז - בת 64 גמלאית בנק הפועלים, אם לשלושה וסבתא לשישה נכדים .מתנדבת בויצו ושותפה למהפכת הביגודית .רואה בביגודית יותר מחנות מגניבה , מקום חם, מקבל ומחבק . נשים למען נשים .מה יכול להיות יותר טוב מזה ?

רְחֵלָה וייס - בת 56 , בזוגיות , אם לשניים. סטנדאפיסטית ומרצה על סיפור חייה. רחלה בחרה לספר בגוף ראשון: "כשמרו סארמילי יו"ר ויצו כרמיאל, המקסימה חיפשה מועמדות לדגמן בגדים לבוטיק הביגודית, רק חיכיתי לתאריך שיתאים לי לחזור קצת הביתה לצפון. שנים הבאתי לביגודית בגדים נקיים ויפים : למה לשמור בארון, אם אחרים יכולים ליהנות? יש בעולם צרכנות מוגזמת שצריך לצמצם. "

"תמיד אהבתי להיות באור הזרקורים אך אירועי החיים סחבו אותי למקומות אחרים, עד שבגיל 50 עשיתי מהפך, הפכתי להיות סטנדאפיסטית ומרצה על סיפור החיים שלי ובשנה האחרונה הוספתי את הטייטל – דוגמנית! יו-הו!

מרי אליה - בת 49 נשואה אם לשלושה ילדים. הבת גדולה בת 25 , חייל בן 20 ובת הזקונים בת 12. בעבר ניהלה במשך שנים רבות את אולם המכירות של קרמיקה כרמיאל. לפני מספר שנים בעקבות מחלה קשה החליטה על שינוי מקצועי והיום היא מאפרת מקצועית בוגרת בית הספר של יוסי ביטון בכרמיאל. מתנדבת בויצו באירועים שונים בהתאם לצורך ולפי מצב בריאותי.

חמי רגב - חמי רגב מהישוב עצמון במשגב. בת 68 נשואה אם לשלושה, סבתא ל 7 נכדים. גמלאית ממג״ב , ולאחר מכן, המרכז הקהילתי משגב. מתנדבת בשני ארגונים, מנגנת באנסמבל חליליות , שרה בחבורת הזמר קולות כרמיאל ומשחקת פטאנק.

רבקה שמואל פיירסטון - בת 55 מהיישוב רקפת במשגב, מוזיקאית וזמרת, בעלת הרכב מוזיקה בֶּקיז בּנד , מופיעה ומנגנת באירועים, פסטיבלים, חוגי בית, מפגשי חברה ועוד. השנה השתתף ההרכב בפסטיבל המחול כרמיאל. הגיעה לארץ כילדה עם משפחתה לכרמיאל , המקום בו גדלה ובגרה. אמא לטל ורועי .

גילה שרון הרי – מהיישוב חנתון, זמרת בעלת המופע "גילה שרון שרה דיוות". ביום מחנכת כיתת ילדים על הרצף האוטיסטי באורט ביאליק. מורה למוסיקה ולחינוך מיוחד. נשואה אם לשניים. כעת בתהליך הקמה הרכב קולי שיקרא: "קולות ויצו". חוג לנשים שתמיד רצו לשיר ולא מימשו.

אורנת מור - פנסיונרית . אם לבן ובת נשואים , סבתא לשתיים . עסקה במשך 40 שנה באופנה. לפני שנתיים עשתה שינוי בחייה כאשר העתיקה מגוריה לכרמיאל, ממרכז הארץ. על כך היא אומרת: " אני מאד אוהבת את כרמיאל .זאת עיר נפלאה מחבקת" . מאז הגעתה היא מתנדבת בביגודית של ויצו, ומדווח כי זהו כיף אמתי. את בגדיה קונה מאז רק בביגודית.

סיגלית סויסה היבש - בת 52, מכרמיאל, אלמנה אם לב, בן 29 נשוי . מטפלת מובילה לגיל הרך בישוב רקפת, חברת הנהלה בויצו, ומתנדבת בקהילה בכלל.

עליזה רוזן הברמן - בת 69 עיתונאית. אם לשתי בנות

דנה לנדאובת העיר כרמיאל, בת 35, נשואה אם לבת, רקדנית ומדריכת פלמנקו

צילום: אלה זית ואלכס הובר

צילום: אלה זית ואלכס הובר

צילום: אלה זית ואלכס הובר

צילום: אלה זית ואלכס הובר

צילום: אלה זית ואלכס הובר

צילום: אלה זית ואלכס הובר