כותרת
> C;
1/1
אורח חיים

חמישה עציצים לכל בית

כרמיאלי אורח חייםפורסם: 09.06.20 , 10:58ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

אם כל בית צריך מרפסת, אז כל מרפסת צריכה לפחות כמה עציצים (יש כמובן גם עציצים שאתם יכולים לגדל בתוך הבית)

לפניכם חמישה עציצים מומלצים מבית חנות הפרחים בחיפה Sflower שיתנו לכם גם משהו מעבר ליופי:

1.סנסיווריה

העלים של הצמח הזה מזכירים סכין ולכם בעברית נתנו לו את הכינוי המקורי "לשון החותנת". מעבר לכך שהוא נחשב לאחד מהצמחים שמטהרים את האוויר בצורה מצוינת, קל מאוד לגדל אותו כמעט בכל עציץ, בין אם באור, חצי אור או צל. הוא גם לא מאוד רגיש לאבק לטובת מי ששוכח לעשות את זה...

סביר גם להניח שהוא יישאר בחיים למרות השקיה לא סדירה, אם כי רצוי להשקות אותו רק כשהמצע מתחיל ממש להתייבש. עדיף גם לדשן מדי תקופה.

2.דקל במבוק

ללא ספק אחד מהצמחים השימושיים ביותר שממליצים עליו אפילו בנאס"א. הוא לא רק מטהר את האוויר, אלא גם כימיקלים שלא הייתם רוצים בסביבה שלכם כגון בנזן וטריכלורואתילן. יכול לגדול בצל או אור לא ישיר, אך יחד עם זאת דורש הרבה מים.

3.פיקוס גומי

משתייך לעצי הגומי שידועים גם הם כמטהרי אוויר יעילים. כשמגדלים אותו בעציץ הוא נשאר יחסית קטן ולא מתפרס (עדיף עציץ גדול יחסית). מעדיף אור, אבל יכול גם לשרוד בסביבה מוארת חלקית.

דורש ניקוי קליל באמצעות מטלית לחה. יש להשאיר את האדמה לחה (רגיש לעודף מים) ואחת לשבועיים מומלץ גם לדשן.

יש לשים לב כי הוא עשוי לגרום לאלרגיה אצל אנשים הרגישים ללטקס.

4.אלוורה

צמח האלוורה יכולה להעיד על רמת זיהום האוויר בבית ולכן הוא מתאים מאוד לאזורים עירוניים: כשרמת הזיהום גבוהה, יופיעו כתמים חומים על העלים. אפשר גם לגרד מהעלים ג'יל הרגעה במקום להשתמש במשחה שקונים בסופר פארם...

האלוורה היא צמח עמיד מאוד שאוהב שמש, אבל יכול גם להסתפק בקרינה לא ישירה. מכיוון שהוא במקור מאזורים צחיחים, הוא דורש השקיה במים רק פעם בשבועיים.

5.ירקה

ירקה הוא אחד הצמחים הנפוצים ביותר. אם לא תזהו אותו על פי השם, בוודאי תזהו אותו בזכות העלים הארוכים שלו עם הגבולות הלבנים. מספיק עציץ אחד כדי להפחית את רמות הפחמן הדו חמצני ב-96%.

הצמח מעדיף מעט שמש ודורש השקיה כשהחלק העליון מתחיל להתייבש. דישון מומלץ פעם בחודש.

דבר אחד שכן צריך לשים לב אליו הוא שמהר מאוד העלים עשויים להתחיל להשתפל כלפי מטה ואז אפשר להעביר לעציץ חדש בלי לדאוג יותר מדי. זה גם אומר שעדיף להתחיל מעציץ גדול יחסית.