כותרת
> C;
1/1
סטיילינג ועיצוב הבית

טבעי וביתי: למה לעצב מטבח כפרי לבן

כרמיאלי סטיילינג ועיצוב הביתפורסם: 16.02.21 , 21:42ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

יש משהו בצבע הלבן שאנחנו פשוט לא מסוגלים להתנתק ממנו – הוא שליו, ביתי, מזמין, רגוע, מסמל התחלות חדשות ועוד. מה הפלא שרבים בוחרים לעצב את המטבח שלהם כשהצבע הלבן הוא השולט? בין אם מדובר בעיצוב מטבח כפרי לבן או מטבח מודרני בצבע לבן, בכל אחד מהמקרים תגלו שהבחירה בצבע הבהיר תעשה רק טוב לחלל המטבח שלכם.

הרמוניה של עיצוב עם מטבח כפרי לבן

הצבע הלבן נייטרלי ושקט, ביכולתו להאיר גם את המטבחים הקטנים ביותר ומסיבה זו הוא כנראה יישאר אהוב גם בשנים הבאות. מטבח כפרי לבן מעצים את תחושת הביתיות שהמטבח הכפרי מעניק מטבעו, מאיר אותו ויש שיאמרו אף שהופך אותו לכמעט 'צימרי'. מלבד זאת, לצבע הלבן יש עוד כמה יתרונות נוספים שהופכים אותו לאידאלי בעיצוב המטבח הכפרי:

  • משתלב עם הכל – מי מאיתנו לא חולם על מטבח מעוצב ומרשים? בימים בהם כל אחד יכול לעצב את ביתו כראות עיניו ולהפוך אותו לקטלוג פיזי של ממש, הרי שהכל אפשרי. הצבע הלבן עומד נפלא בפני עצמו, אך ישתלב נהדר גם עם גוונים אחרים במידה ומעוניינים להוסיף רובד עיצובי נוסף למקום.
  • לבן מרחיב ומגדיל את החלל – כל חלל בו בוחרים לשלב צבע לבן בכמויות גדולות יותר, ייראה גדול ורחב יותר. יש סיבה מדוע ממליצים לאנשים בעלי דירות קטנות יותר להפוך את הלבן לצבע השולט במקום; האפקט שנוצר הוא חלל גדול ורחב יותר, גם אם מדובר בדירה קטנטנה.
  • הלבן מאיר – ללבן יש יכולת נפלאה להאיר כל חלל – קטן וגדול כאחד. לכן, מומלץ לשלב במקום כמה חלונות על מנת שהצבע הלבן יעשה את עבודתו כהלכה ויחזיר את האור באופן בוהק ומאיר יותר. מי שיבחר לשלב לבן במטבח, ייהנה מתאורה טבעית ועדינה.
  • ניקיון בקלי קלותמטבח כפרי לבן יהיה הרבה יותר קל לניקוי. אם תשאלו את חסידי העיצוב השחור, הם יספרו לכם שעל גבי הצבע השחור אפשר לראות בקלות מידי את הלכלוך המצטבר ולעתים גם קשה מאוד להפטר ממנו בשל הסימנים שנשארים. מצד שני, קל מאוד לנקות ולהבריק מטבחים לבנים כך שבאופן טבעי רבים יעדיפו לבחור בהם ולעשות לעצמם חיים קלים יותר בכל הקשור לניקיון הבית.

לבן כחלק בלתי נפרד מכל עיצוב

בעוד שאחדים יעדיפו מטבח כפרי לבן אחרים דווקא יימשכו לקו המודרני יותר. מטבח מודרני מאופיין בקווים חדים יותר, בעיצוב מינימליסטי וחלק ואם תסתכלו בקטלוגים ובאתרים ייעודיים של עיצוב, תגלו שגם שם הצבע הלבן שולט בכל. המסקנה בסופו של דבר היא שלא משנה מהי ההעדפה שלכם,אם ברצונכם לשלב צבע לבן בעיצוב הכללי תדעו שאתם עושים בחריה נכונה שתשלם לכם לאורך שנים רבות אחר כך, שתמיד תישאר מרשימה ומרהיבה ושתמיד תוכלו לשדרג ולשנות בהתאם לצרכים והדרישות שלכם.