כותרת
> C;
1/1
אורח חיים

טיפים לניהול אורח חיים בריא בשנת 2020

כרמיאלי אורח חייםפורסם: 19.01.20 , 11:36ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

השנה החדשה ממש כאן וזוהי הזדמנות נהדרת לעצור ולבחון את החיים שלנו, ועל כן אם גם אתם מבקשים להתחיל את העשור החדש באופן יותר בריא, אתם מוזמנים להיעזר בטיפים הבאים, כאשר הטיפ הראשון הוא להכיר ברצון ואף לדבר עליו, וזאת כי ברגע שמשתפים אנשים נוספים נהיים יותר מודעים ומחויבים.

הקושי להתחיל

ראשית נציין שאורח חיים בריא מורכב ממספר אלמנטים. על מנת להתנהל נכון ובריא עלינו להקפיד על תזונה בריאה, לעשות פעילות ספורטיבית, לישון מספיק שעות, להימנע מכעסים מיותרים ובאופן כללי עלינו להתייחס למאפיינים נפשיים ולטפל בבעיות פיזיות. מכאן שאורח חיים בריא מצד אחד מצריך היערכות כוללת אך מצד שני אינו דורש הרבה השקעה, אלא הקושי הגדול ביותר הוא להתחיל, וזאת כי שינויים אך פעם אינם נעימים, במיוחד בעידן המתועש שמעמיד בפנינו לא מעט קיצורי דרך ופיתויים.

מכינים תפריט שבועי

אין ספק שבכול הנוגע לאורח חיים בריא שמירה על תזונה נכונה ומאוזנת מאוד חשובה. כיצד מיישמים? ובכן ידוע שחשוב לאכול הרבה ירקות, פירות, דגנים וסיבים מלאים, לשתות הרבה מים ולהימנע כמה שניתן ממוצרים מתועשים, אך כיצד עומדים במשימה? ובכן מומלץ להכין תפריט שבועי שמסדר מה אוכלים בכול אחת מהארוחות. כמו כן, על מנת לעמוד במשימה מוטב למצוא זמן פנוי (למשל ביום שבת) ובו להכין כמה שיותר הכנות. מה עוד? ניתן להטיל משימות על כל אחד מבני המשפחה.

אל תכניסו הביתה מוצרים מתועשים

אם רק תשנו את רשימת הקניות שאליה אתם רגילים, מהר מאוד תגלו שחוסר פיתוי מסייע להעדיף תזונה יותר בריאה. מכאן שאין לרכוש חטיפים ולעבוד על עצמכם שהם רק עבור הטיול ואין לרכוש תרכיז ממותק ולעבוד על עצמכם שתצליחו להסביר לילדים שהוא מיועד רק לארוחת שבת. פשוט אל תכניסו הביתה מוצרים מתועשים ואף היעזרו בסימון המוצרים החדש שזה עתה מתחיל להיכנס אל רשתות המזון, סימון שמגדיר אלו מוצרים נחשבים יחסית יותר בריאים.

הכינו אוכל לקחת לעבודה

מי שאוכל במקום העבודה לרוב מתקשה שלא לאכול ג'אנק, ועל כן רצוי להתחייב להביא אוכל מהבית במשך חודש ימים. מהר מאוד תגלו שההכנה אינה דורשת הרבה זמן, שאוכל ביתי חוסך הרבה כסף ושאתם חשים גאים בעצמכם ומבקשים להמשיך עם הנוהג החדש.

חפשו שותפים למסע

אם הגעתם לידי החלטה שפעמיים בשבוע אתם יוצאים להליכה בשכונה, חשוב ביותר שתמצאו שותפים. זה יכול להיות השכן, חבר, בן זוג, הילד שלכם וכדומה. הרעיון הוא להתחייב בפני אדם נוסף, כך שההליכה תיתפש כחוויה ולא כמשימה וגם אם תחושו עייפים עדיין לא תמהרו לבטל, ולו כי התחייבתם כלפי אדם אחר.

מצאו תחביב ותשקיעו בו

לבסוף נציין כי מלבד ההקפדה על התזונה, אין להזניח את הנפש ועל כן על כל אחד למצוא פעילות שגורמת להרגיש יותר טוב ולהשקיע בה כמה שעות שבועיות. הפעילות יכולה להיות ניגון על גיטרה, ציור, טיול וכדומה – העיקר שתמצא גם זמן לעצמכם!

נלקח מהאתר: PIXABAY