כותרת
> C;
1/1
אורח חיים

טעינת רכב חשמלי – זה לא מסובך כמו שאתם חושבים

כרמיאלי אורח חייםפורסם: 15.10.20 , 18:29ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

ייתכן שאתם לא מרגישים אותה עדיין, אבל לאט לאט מהפכת הרכבים החשמליים מגיעה גם אלינו לישראל. מדובר ברכבים חדישים ומתקדמים, בעלי יתרונות נפלאים עבור בעליהם. אם עדיין לא התקדמתם, ייתכן שיש דברים שגורמים לכם לחשוש כמו טעינת רכב חשמלי וכמה פעמים צריך להגיע למוסך בשנה, אולי המחיר גבוה יותר ואיך בכלל שומרים על הסוללה? כדי לעשות לכם סדר ולהוכיח שבהחלט מדובר במהפיכה חיובית וחיונית בעולם הרכבים, אספנו כמה דגשים שיגרמו לכם לרוץ לחפש את הרכב החשמלי הראשון שלכם כבר עכשיו.

טעינת רכב חשמלי ויתרונותיהם של רכבים אלו

  • להתחבר למטעןטעינת רכב חשמלי היא הרבה פחות מסובכת ממה שנדמה לכם. לא רק שלא תצטרכו להגיע יותר לתחנות הדלק, אלא גם לעמדות הטעינה הפזורות בכל רחבי הארץ אין כל צורך להגיע יותר מידי פעמים. הטענת הרכב עובדת כמעט כמו טעינה של פלאפון; ממש כפי שאנחנו נוהגים לחבר את המכשיר הנייד שלנו למטען גם אם הסוללה לא התרוקנה, כך עובדת טעינת הרכב. יהיה לכם מטען מיוחד בבית, אליו תוכלו לחבר את המכונית בסוף כל יום.
  • סוללות חזקות במיוחד – אין ספק שהחשש הגדול ביותר ברכישת רכב חשמלי הוא כוחה של הסוללה. ובכן, חשוב להבין שלא מדובר בסוללות רגילות אלא בסוללות חזקות במיוחד המחזיקות מעמד מאות אלפי קילומטרים, ומספקות את אותה רמת כוח גם כאשר הן עומדות להתרוקן.
  • להיפרד לשלום מהמוסך – כיצד נוצרות בעיות ברכבים רגילים? אלו כאמור פועלים על מנוע בו מתרחשים תהליכים שונים של המרת אנרגיה, מה שעלול לעייף את כל חלקי המנוע השונים. המנוע החשמלי לעומת זאת, מאופיין במערכות עמידות ואמינות יותר שנותנות פחות אפשרויות של תקלות ובעיות. בהתאם לכך, יורדת תכיפות הביקורים במוסך.
  • לנסוע בשקט ובשלווה – במכונית שבה אין מנוע רגיל, גם אין רעש. הנסיעה תהיה שקטה במיוחד, פרט אולי לצלילים חרישיים של המנוע שלכם. ייתכן שהדבר מעט מסוכן כשמדובר על הולכי רגל ורוכבים בסביבתכם, אבל תשמחו לדעת שבשנים האחרונות כבר נוצרו פיתוחים שמטרתם לאפשר לרכב "להתריע" על בואו.
  • לנסוע גם בראש שקט – כעת כשאתם יודעים כי טעינת רכב חשמלי ועניין הסוללות הם נושאים פשוטים במיוחד, כדאי לדבר על היתרון הגדול באמת; ראש שקט. הרכב לא מרעיש, לא מזהם את הסביבה, וצריכת האנרגיה היא מינימלית.

מצטרפים למהפיכה הירוקה

מדובר במהפיכה של ממש, ואתם ממש לא רוצים להישאר מאחור. ככל שיהיו יותר רכבים כאלו על הכביש, כך טעינת רכב חשמלי תהפוך לשכיחה יותר ותתאפשר בנקודות רבות יותר. אופציה אחרת היא כמובן לרכוש עמדת טעינה ביתית ולחבר אליה את הרכב בסוף כל יום, כך שתמיד תהיה לכם סוללה מלאה. האפשרויות קיימות והעולם רק הולך ומתקדם מהבחינה הזו, כך שמדובר בבחירה ירוקה – ובטוחה!