כותרת
> C;
1/1
עסקים בכרמיאל

כח האדם בתגלית- ראיון עם שרון יקוטי

כרמיאלי עסקים בכרמיאלפורסם: 07.07.21 , 13:29ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

את חברת ההשמה וכח אדם קבוצת תגלית הקימו שרון יקוטי ואלון אזולאי לפני כשנה וחצי, שנה מורכבת ומאתגרת, בעקבות התפרצות הקורונה בארץ, בסגר הראשון.

תוך זמן מועט תגלית צברה מאות לקוחות בצפון ובמרכז בזכות הדרך בה החברה פועלת ומאמינה, מקצועיות, ניסיון רב ויחסי אנוש, עם סניף בכרמיאל שמספק שירותים לכל הצפון וסניף בפתח תקווה עבור המרכז.

בשיחה עם שרון יקוטי הוא מספר על סוד ההצלחה, היתרונות של חברת ההשמה וכח אדם תגלית ללקוחות והעובדים המספקת שירותים לתעשייה במגוון התחומים, לקמעונאות, שירותי לקוחות ועוד מעובדים בכירים ועד הזוטרים.

"אנחנו אמנם חברה גדולה עם מאות עובדים, אך מקפידים לשמור על קונספט של חברת בוטיק".

שרון, בן 48 נולד וגדל במושב על גבול הצפון, לכרמיאל הגיע לפני 21 שנה ומאז מתגורר בה.

את עולם כוח האדם וההשמה הוא מכיר היטב, צבר וותק רב בתחום במשך 20 שנה ושימש כסמנכ"ל תפעול באחת מהחברות הגדולות במשק עם 5,000 עובדים מכל הארץ ומחזור מכירות שנתי של למעלה מ 250 מיליון שקלים.

בחודש מרץ 2020, כשהעולם קיבל תפנית ונסגר, אנשים יצאו לחל"ת ואתם החלטתם להקים את החברה, למה?

"תגלית הוקמה לפני כשנה וחצי, ההחלטה על הקמת החברה הייתה קצת לפני מרץ 2020 ובמרץ בסגר ראשון, למרות שהיינו בשיא הקורונה יצאנו בכל הכוח.

זיהינו את פוטנציאל הגדילה המהירה של דרישה לכוח אדם וזה קרה.

רוב האנשים היו בבית ולכן גם התעשייה פרחה ועבדה הרבה יותר מהרגיל.

תעשיות כגון: מזון, פלסטיק ומתכת צמחו בעשרות אחוזים בגלל גדילה בצריכה הביתית, עובדים בכל תחומי הייצור, החל מעובדי צווארון כחול ועד בכירים.

אנשים שהו בבית רוב הזמן ללא חו"ל, מסעדות או חופשות בארץ והוציאו כספים על צריכה ביתית כמו מזון והרבה, שאותו אגרו בבתים, מצאו הזדמנות ושיפצו את הבתים, מה שגרם לדרישה גבוהה לעובדים במפעלי מזון, פלסטיק ומתכת ולא רק".

בעבר הייתה תדמית פחות טובה לחברות כוח האדם והיום השתנתה, מה שונה אז מהיום?

"היום בשונה מהעבר לעובדים המועסקים ע"י חברות כ"א יש את כל התנאים בשונה ממה שהיה לפני שנים רבות, המדינה עיגנה את כל נושא תנאי העסקת עובדים ע"י חברות כח אדם ותנאים מסודרים בחוק.

שינוי נוסף שבעבר עובד יכול היה לעבוד דרך חברת כוח אדם גם עד גיל הפנסיה והיום קיימת מגבלה של עד 9 חודשים ולאחר מכן, אם שני הצדדים מרוצים הוא כבר משתלב במקום העבודה.

המון עובדים נפלטו מחברות כוח אדם בעקבות החוק הנ"ל, הן מהמגזר הציבורי והן מהפרטי וזה פגע בחברות כוח אדם, מי שידע לעבור את התקופה הזו צמח משם.

חברות שלא ידעו למנף זאת פשוט נעלמו, הצורך בשירותיה של חברת כ"א והשמה הוא דבר מהותי להמון ארגונים היות והמשאב האנושי הוא הליבה של כל ארגון, כל נושא איתור וגיוס עובדים לארגונים השונים חוסך המון כאבי ראש להנהלת הארגון".

השירות שאתם מספקים ללקוחות לא מסתיים במציאת עובד, ספר על הליווי הנוסף

"אנחנו מעניקים סל שירותים מגוון מאוד ולא רק מעולם כוח אדם והשמה, הלקוח מקבל שירות וליווי ומרגיש שיש לו שותף במלוא מובן המילה.

אנחנו פתוחים לכל צורך של הלקוח וחושבים בצורה יצירתית על מנת לתת מענה בצורה הטובה ביותר, כדוגמא- לקוח שלי, שיש לו צורך להתרחב באופן מידי בכל הקשור לשטח הלוגיסטי שלו וצורך נוסף בפתיחת קווי אריזה נוספים ופונה אליי למציאת פתרון, אנחנו פועלים באופן מידי למציאת פתרון, אלו דברים המעידים על האמון הרב שהלקוחות נותנים בנו ועל הקשר האישי שיש לנו עם הלקוחות שלנו.

בנוסף אנו מספקים שירות לפרויקטים ממוקדים עתירי ידיים עובדות קצרות או ארוכות טווח אשר נותנים מענה למגוון רחב של אוכלוסייה, החל מחיילים משוחררים שמחפשים עבודה עד לטיול הגדול למשל או לסטודנטים לימים בודדים או לספר חודשים עד לתחילת הלימודים".

יש דברים נוספים המייחדים אתכם?

"אנחנו כבעלים והצוות שעובד איתנו שומרים על קשר אישי, חברי ומשפחתי עם הלקוחות שלנו. למרות שהחברה גדולה עם מאות לקוחות ומאות עובדים, יש לה קונספט של חברת בוטיק.

אנחנו דואגים ללוות אותם, לבצע פולו אפ על כל עובד שנקלט לעבודה.

לקוח שפונה אלינו יודע שיקבל את השירות הטוב ביותר.

השיטה שלנו היא לבנות מערכת יחסים עם קשר אישי, כך גם עם העובדים, העבודה שלנו לא מסתכמת בלהביא מועמד לשער המפעל ולהיפרד לשלום, אנחנו מלווים אותו בימים הראשונים, מבקרים אותו פיזית ושומרים גם על קשר טלפוני יומיומי בעזרת צוות שימור עובדים שלנו."

לאתר של תגלית כח אדם והשמה, לחץ כאן >>

לפרטים ויצירת קשר >> 072-3925339

שרון יקוטי, מנכ”ל תגלית כח אדם והשמה