כותרת
> C;
1/1
אורח חיים

כספות לשמירה על חפצים: בעד או נגד

כרמיאלי אורח חייםפורסם: 28.04.20 , 13:37ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:
תמונה ראשית צלם: רותניום כספותצילום תמונות: רותניום כספות

היכן אתם שומרים את הפריטים היקרים לכם מכל? תכשיטים שעברו בירושה, דיסק און קי עם קבצים רגישים, צ'קים דחויים, יצירות אמנות?
אנשים רבים חוששים לחשוף את המוצרים היקרים להם לעיני כולם בביתם וכבר לא מסתפקים בכספות פרטיות. אפילו אם הכספת הביתית עשויה מחומר עמיד והיא ננעלת על ידי קוד אלקטרוני ומותקנת בצורה סמויה עמוק בארון, הרי שאי אפשר באמת להשגיח עליה 24/7.
לכן, מה שטמון בכספת עשוי להתגלגל לידיים הלא נכונות בעת פריצה ואפילו כתוצאה מחוסר תשומת לב. כבר היו מקרים מצמררים של הורים ששכחו כלי נשק בכספת ואלה הגיעו לילדיהם.

בנקים – אאוט, חדרי כספות פרטיים - אין
אז מה עושים? האופציה החלופית היא שמירת חפצים בבנקים, אבל בשנים האחרונות אופציה זו כבר פחות רלבנטית עבור רבים ממגוון סיבות: ראשית, התור לכספת בבנק יכול להיות ארוך, השכרת כספת בבנק מחייבת לרוב מעבר של בנק. כמו כן, הכספות בבנקים אינן מתאימות לאחסון של כל סוגי החפצים היקרים והבנקים, לדוגמא, לא מציעים אלטרנטיבת שמירה ליצירות אמנות. כמו כן, הם מגבילים את מספר הפעמים והתדירות של הביקורים בכספת והכניסה לכספת אינה דיסקרטית
ואם מתמקדים בענייני ביטחון, הרי שהשמירה על הכספת היא אך ורק בשעות ובימי פעילות הסניפים ולא מעבר לכך.

אבטחה מתקדמת בהתאמה אישית
הקשיים שמערימים הבנקים כיום בנושא הכספות היא ככל הנראה הסיבה לכך שרבים החלו לבחור באלטרנטיבה של חדר כספות פרטי. מתחם שמוקדש כולו לכספות ומציע יתרונות רבים למי שלא מוכן להתפשר על נוחות, איכות וכמובן – ביטחון.
נתחיל מכך שעל חדר כספות פרטי יש שמירה מסביב לשעון ובכל ימות השנה והשמירה היא אנושית וטכנולוגית בו זמנית. שומר חמוש מלווה את בעלי הכספות עד לרצפת הכספות ובמקביל יש מנגנונים מתקדמים ששומרים על כך שרק בעל הכספת ייגש לכספת ולכן, מבצעים בקרה קפדנית מאוד בכניסה ובגישה לכספת.

בין יתר האמצעים המשוכללים בתוך חדרי הכספות הפרטיים של רותניום, ניתן למצוא מערכת המיועדת לזיהוי פנים הפועלת בצורה אוטומטית אוטונומית כזו המאפשרת גישה אך ורק לאחר שזיהתה על פי תצלומים שנסרקו קודם לכן של בעל הכספת. כמו כן מערכת סריקת טביעות אצבע אשר יודעת לזהות במספר מוקדים את האדם לו שייכת הכספת.
לכל זה מתווסף כרטיס קרבה חכם שנמסר לבעל הכספת לצורך פתיחת דלתות ובחדר הכספות פועלת גם מערכת למדידת עומסים ורעידות וכן מערכת נטרול מפגעים. כלומר, במידה וחלילה המערכת מזהה בעיה היא מתריעה בו זמנית לבעלי תפקידים ולמוקדים וחדר הכספות מחובר גם למוקדי אבטחה. הצוות עובר בדיקות פוליגרף ואימונים מיוחדים תקופתיים על מנת לספק את ההגנה המקסימלית ולתת את השירות האישי האדיב והמקצועי ביותר בכל זמן ובכל עת.

להפקיד במקום הבטוח ביותר
חדרי הכספות של רותניום הם מהגדולים בארץ להם מערך אבטחה בסטנדרטים הגבוהים ביותר הכוללים את כל שהוזכר למעלה מבחינת ביטחון. בנוסף, חדרי הכספות מציעים טרקלין המתנה מפואר, תאי התבודדות ושמירה על דיסקרטיות, גישה כל יום בכל ימות השנה ובכל שעה וכן מגוון פתרונות אחסון במגוון גדלים לפי צורך ואפשרות להפקיד גם יצירות אמנות וכמובן ניירות ומסמכים חשובים, מידע דיגיטלי רגיש ואפילו נשקים.

הכספות של רותניום מבוטחות על ידי חברת הביטוח העולמית לויידס וישנה תקופת השכרה גמישה בהתאמה לצרכים של כל שוכר. תוכלו לבקר בתיאום מראש באחד מחדרי הכספות של הרשת ולהתרשם בעצמכם מהשירות, האמינות והאבטחה המרשימה.