כותרת
> C;
1/1
אירועים

כרמיאל חוגגת את יום העצמאות

כרמיאלי אירועיםפורסם: 08.05.19 , 10:52ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

מעיריית כרמיאל נמסר כי מחירי האמנים המתפרסמים, רחוקים מהמחירים שעיריית כרמיאל משלמת.

רגע אחרי שניגבנו את דמעות יום הזיכרון ועם הכאב ממשיכים במעבר חד לחגיגות יום העצמאות.

במות הבידור כבר מוכנות בכל רחבי הארץ וגם בעירנו.


בכל עיר כבר פרסמו מבעוד מועד את תכנית החג ואת גולת הכותרת שהיא, כמובן, האמנים המפורסמים שיככבו בה.
כמידי שנה, יצאו עיתונים עם פרסום טבלת המחירים אותם גובים האמנים, מחירים אותם משלמים העיריות. השנה אף התפרסמה הצעת חוק של שר הפנים, אריה דרעי שהחליט להגביל את שכר האמנים באירועי יום העצמאות עד 70,000 שקלים להופעה, בהתאם להמלצות הוועד שיזם.
מה שהוביל את הרשת ופוסטים מסוימים בנושא להגיע לשיאים.

בעוד הז'אנר המזרחי ממשיך לתפוס את המקומות הראשונים וגם את אלה שאחריהם... בראש הטבלה מוביל השנה עומר אדם עם תעריף של 300,000 ש"ח להופעה ובשנה זו יספיק להופיע על ארבע במות. מיד אחריו בטבלה, מופיע אייל גולן במחיר מוזל יותר של עד 228,000 ש"ח להופעה ויופיע בשלושה מוקדים בארץ. שאר המפורסמים שממלאים את הטבלה מופיעים בסכומים שלא היינו מתנגדים להרוויח בעצמנו ביום זה.

נתמקד בעירנו, כרמיאל, אשר שמחה לארח על במת האמפיתאטרון את סטטיק ובן אל תבורי, אשר יפתחו את אירוע החג בשעה 20:00 ומיד אחריהם בשעה 20:45 יעלה ויופיע משה פרץ. אחרי הופעתו של פרץ יעלו ויופיעו בשעה 21:30 אינפקטד משרום Infected Mushroom D.J Set ואחריהם תסגור את הערב יובל דיין אשר תעלה להופיע בשעה 22:00.

זמר נוסף מפורסם ואהוב יופיע במקביל בשעה 20:45 במגרש הסמוך לבריכה העירונית האחד ויחיד עמיר בניון.
אין ספק שבעירייה עובדים למעננו ובחרו את הכוכבים המובילים.

יש שמעריכים את העובדה שלא כל אחד יכול לאפשר לעצמו במשך השנה להגיע להופעות שלהם ועל כן השמחה גדולה אף יותר, לראותם ביום חג שכזה בעוד כל המשפחה נהנית, שמחה ומקבלת "תמורה לאגרה". בכל זאת דומה שכולם עוסקים במחירים הגבוהים שדורשים הכוכבים, אותם אנחנו משלמים. המחירים של משה פרץ ושל סטטיק ובן אל נעמדים ב- 200 אלף ש"ח להופעה בת ארבעים וחמישה דקות להופעה.

בקבוצות הפייסבוק של העיר כרמיאל, כמו בשאר הערים, הובילו פוסטים רבים בנושא מי בעד או נגד התשלום שהם גובים.
יש תושבים שטוענים שאת כספי הציבור ניתן וצריך להשקיע בפרויקטים עירוניים חשובים יותר ולא מוצדק לשלם מחירים מופקעים ולא ריאליים, בפרט שזה זמן נפלא לאפשר לצעירי העיר המוכשרים להופיע ויש תגליות מוכרות שישמחו לקבל הכרה מעל במה מול ההמון מתושבי העיר והסביבה.

יש החולקים עליהם וחושבים שאפשרי לתת במה והכרה במשך כל השנה, אך ביום העצמאות הם מבקשים באמת לחגוג באופן שיכבד את העיר ותושביה.

ראוי להזכיר את תגובת העירייה מפי הדובר אלי שדה: "באופן כללי תקציב יום העצמאות השנה זהה לשנים קודמות ומחירי האמנים המתפרנסים רחוקים מהמחירים שעיריית כרמיאל משלמת".

להלן כמה מתגובות התושבים בעד ונגד הבאת מפורסמים להופיע בחג:
*משה נדף: "הגיע הזמן שיביאו לכרמיאל אומנים מהשורה הראשונה בכל סכום למה כל השנים בכרמיאל זה לא היה כי היה מי שלקח את הכסף לפסטיבל הריקודים ולא נשאר אף שנה ליום העצמאות, אני מקווה שראש העיר החדש משה קונינסקי יעלה את כרמיאל על המפה גם לנו מותר לקבל תרבות ברמה ולא ילדים בגנון רוקדים על הבמה דיי מאסנו בזה, רוצים אומנים מהשורה הראשונה בכל מחיר".
*ליאת מוסקוביץ: "חושבת שכדאי לתת לאמנים שלא עושקים במחירים".
*זהר טל טוען שזה מחלק מהחג
*דודו מלול: "ויקומו השוברי שמחות ואם לא היו מביאים אומן ליום העצמאות היו פותחים את הפה למה הוא לא מביא מה אנחנו משלמים מיסים שיביא שיהיה מה לילדים לעשות בחג בכרמיאל אבל עכשיו שהוא מביא גם באים בטענות בקיצור תמשיכו להיות נגד אבל בתוככם אתם שמחים שהוא מביא אומנים מהשורה תחשבו שזה היה המקצוע שלכם לא הייתם מבקשים שכר??? שכחתם שיש לו הוצאות, נגנים , תאורה, מיסים??"
*וובה ברקוביץ': "במשפט אחד, היצע מול ביקוש. אמנים מבוקשים בכל מקום, מיינסטרים מוזיקלי ואם הם נמצאים בקדמת הסצינה, זכותם לבקש כל מחיר שידרשו. עובדה שרשויות, חברות הפקה וגם אנשים פרטיים משלמים כדי להביא אותם להופיע. אגב, כל יום עצמאות מתעוררת שאלת המחירים של האמנים מסיבה מאוד פשוטה, שהמחירון שלהם מפורסם בעיתונות. אבל לפני קצת יותר מחודש הגיעו אמנים לא פחות גדולים למסיבת רחוב בכרמיאל בפורים, אני לא זוכר שמישהו אז קפץ וצעק ששופכים עשרות ומאות אלפי שקלים מכספי העירייה על ההופעות שלהם... כולם נהנו ופירגנו על הפקה שכבר הרבה זמן לא נראתה בעיר ומשכה אליה לא מעט צעירים ומבוגרים כאחד, להנות ולבלות".
*נתי דהן: אני חושב שיש אנשים שלא היו רואים את האומנים האלה אם לא היה יום העצמאות שיש חגים שמחים וימים טובים ותקציב הערים מאפשר את זה וזה לא על חשבון דברים אחרים אשר יותר חשובים אז למה לא ? צריך לשמח אנשים. *שמחה עמיתיי: "מה יותר ישמח את הלב של האנשים 20 דקות הופעה שווה ממש בצפיפות מטורפת או הפניית הכספים לפרויקטים עירוניים כמו גני משחקים, השקעה בגני הילדים, בפעילות מוגנת לנוער בשישי בערב לא עדיף לטפח אומנים מקומיים ולחשוב בצורה יותר יצירתית איך לחגוג פיזור במות שונות בשכונות ברחבי העיר ולא עומס במוקד אחד. מופעי סטנד אפ, אקרובטים, פינות יצירה וסדנאות תנועה ומחול".
״רחובות מארחים ״- לסגור רחובות לתנועה ולאפשר לילדים להסתובב עם אופניים ובימבות בצורה בטוחה. לסבסד דוכני מזון לכל נפש במחירים ממש שווים כמו פלאפל ושתיה ב 8₪? גלידות ב-3
, ככה כולם נהנים??? ואז אולי אותם אומנים ירגיעו קצת עם הסכומים שלהם. ואם בכל זאת רוצים איזה כוכב עליון אז אחד ולא כמה.

*נעה אלימלך: "אין שום הצדקה לשלם סכומי עתק להופעה קצרה עם סכומי כסף כל כך גבוהים אפשר ליעד את הכסף לצרכים הרבה יותר חשובים ומועילים שישרתו אותנו כל השנה...ובכלל זו הזדמנות מצויינת לתת במה לנוער / מבוגרים כאחד...בשביל לעשות שמח ולשמוח לא חייבים אמנים מהשורה הראשונה
*בינה ומיכאל גרוסמן: "חושבים שזה לא מצדיק את המחירים המופקעים של אותם אמנים עם עכל הכבוד יש ליעד את הכספים לדברים הוערים יותר בעיר".
*חנה אמירג'נוב: "נגד סכומים מטורפים שהזמרים דורשים ובהחלט בעד החקיקה של דרעי".
*ברברה דידי ויסברוד: "מהישוב שהגעתי היו הופעות של נוער ומבוגרים תושבי הישוב דזה היה הרבה יותר מרהיב מכל אומן שהיו מביאים.
*אחר שאל: היכן הלהקות הצבאיות שהיו מופיעות פעם? "
*שלומי דהאן: "במצב הקיים עם כל הבלאגן בדרום, אי אפשר שחצי מדינה תחגוג וחצי מדינה תשב במקלט. עצמאות עם חופשי בארצינו, זה בטוח לא. צריך לקחת את כל תקציבי העיריות לאומנים השונים ברחבי הארץ, להשקיע את זה באיכלוס תושבי הדרום בצימרים ומלונות בצפון. גם הוצאת אנשים מקוו ירי וגם עזרת בפרנסת תושבי הצפון. אחרי שיגמר הכל, אפשר יהיה לחגוג. עם ישראל שיודע לעבור את היום הקשה והכואב של השואה ואת היום הקשה והכואב של יום הזיכרון אולי תודות לחגיגות יום העצמאות ועוד חגים שמחים, הם אשר מקנים לנו את הכח להמשיך ולהתמודד עם ימים קשי".

חג עצמאות שמח כרמיאל.