כותרת
> C;
1/1
לימודים

כרמיאל : בצפון "...ואיתם אפשר לצעוד" - תלמידי החווה ללימוד מדעי החקלאות והסביבה בכרמיאל עם חבריהם בקרית שמונה חיבקו את ילדי העוטף

כרמיאלי לימודיםפורסם: 24.11.19 , 11:05ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:
'אני מברכת , בחום ובהתרגשות את תלמידי החווה ללימוד מדעי החקלאות והסביבה בכרמיאל שחברו לעמיתיהם מקרית שמונה עשו מעשה , ולקחו חלק בפרויקט ארצי של החוות החקלאיות ושמו : 'ואיתם אפשר לצעוד' במסגרתו הכינו וחילקו מכתבים ועציצים לילדי הדרום והעוטף .
כשמדברים על ערבות הדדית, על חינוך לסובלנות ועל בניית גשרים בין-תרבותיים, זה מתחבר בדיוק לעשייה החינוכית והערכית בחוות החקלאיות ששם מתקיימת למידה על הטבע , הקיימות והסביבה, על פרי האדמה ועל מחזור החיים, לצד ההזדמנות למפגש בלתי אמצעי עם ילדים מזרמי חינוך שונים.
כאשר זורעים או שותלים התלמידים באדמה, כאשר הם משקים וקוטפים, הם עושים זאת כתף לצד כתף עם תלמידים ממוסדות חינוך שונים ומגוונים. זה בדיוק משמעותו המזוקקת של הערך , 'ערבות הדדית' בין תלמידי הצפון , שהוא הנושא המרכז לשנה זו '.
כך , מנהלת המחוז , ד''ר אורנה שמחון .
את היוזמה מעוררת ההשראה הובילו במשותף מנהל החווה בכרמיאל , הראל גוטפריינד שחבר ליוזמה של המפמ''ר למדעי החקלאות , אבי אלקיים ולורד אביטל-מנהלת חוות קריית שמונה וזו לקחה על עצמה להוביל את תוצרת החוות כברמיאל ובקריית שמונה ( ועל הדרך , גם של החווה בחיפה ) עד לעוטף עזה שם חולק היבול לילדים הנרגשים מציין דובר המחוז , דויד גורלי שמוסיף כי מכלל 50 אלף תלמידים בישראל הלומדים ב 51 חוות החקלאיות , למעלה מ 7000 הם מהצפון ,ואלה לוקחים חלק בפעילות אינטנסיבית המתקיימת ב 15 חוות חקלאיות , 9 עבריות , 4 בחברה הערבית , 1 דרוזי ו 1 בדואי . ואגב , על הפרק : חווה חקלאית חדשה בכינרת , שבה יתקיימו תהליכי למידה וחקר במיקוד על חקלאות ימית .
בתיה אמסלם , הממונה על החוות החקלאיות בצפון : החוות החקלאיות בצפון נחשפות ומאמצות אמצעי למידה חדשניים, דיגיטליים , יחודן בכך שהן מאכלסות תלמידים שלומדים בצוותא עם תלמידים מרקעים שונים. במקביל מיישם המשרד תכנית חומש לשיפוץ ולבינוי מחדש של החוות' .
אולי יעניין אותך גם
כרמיאל , בצפון : מעצימים את מנהיגות בני הנוער , מופת לאזרחות קהילתית פעילה, תרומה , מעורבות ונתינה שלא על מנת לקבל פרס
כרמיאל, הצפון : מדריכי של''ח צעירים ( משצי''ם ) בכשרה תלת יומית במדבר יהודה ובמצדה במסגרת 'חוויית מסע'
כרמיאל , בצפון : מקדמים יעד להעלאת שיעור הזכאים לתעודת בגרות ולתעודות הסמכה טכנולוגיות והגדלת מספר הלומדים בכיתות י"ג-י"ד
כרמיאל, בצפון : מאות תלמידים מתמחים בלימודי טכנולוגיה עם פרקטיקום והתנסות מעשית
קיבוץ המחנכים הראשון בכרמיאל
בבית ספר כרמים אומרים תודה למורים
כרמיאל ,מנהלת המחוז באיגרת ליום המורה התש''ף שחל היום : המורים הם הכלי החשוב והיקר ביותר שקיבל לידיו את המשאב האנושי החשוב והיקר ביותר , ילדי ישראל , כדי לחנכם וללמדם דעת וטוב
כרמיאל, בצפון: מאות מנהלי על יסודיים בכינוס על חינוך פונה עתיד
כרמיאל , בצפון : עשרות תלמידים נהנים משירותי הי''לה : השכלת יסוד לימודי השלמה