כותרת
> C;
1/1
סטיילינג ועיצוב הבית

כשהאסתטיקה והדיוק נפגשים BR DESIGN

כרמיאלי סטיילינג ועיצוב הביתפורסם: 15.12.20 , 14:02ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

האדריכל והמעצב פנים בוריס רובשקין אומר כי "אני מדמה את עבודתו של האדריכל והמעצב, כחוקר. החלק הראשוני והחשוב להצלחה היא עבודת החקר הראשוני, כדי להכיר ולעמוד בדרישות הלקוח". את המשרד BR DESIGNהקים ומנהל האדריכל והמעצב בוריס ,בוגר מכללת אורט בראודה בעל תואר הנדסאי באדריכלות ועיצוב פנים, מלווה ומעניק ללקוחות משלב התכנון ועד לשלב הסופי. "אני מאוד פדנט ומאוד פרפקציוניסט, כשאני לוקח על עצמי משימה, אני עושה הכל באופן המדויק ביותר".

מתי הבנת שיש לך נטייה ואהבה לבנייה ולעיצוב?

"כשאני חושב על הדברים במחשבה לאחור, אני מבין שתמיד הייתה בי הנטייה לתחום, בילדות נהגתי לצייר הרבה וציירתי בעיקר בתים, אולי אפילו בתת מודע זה היה שם ולכן, גם בחרתי במקצוע הזה. אני זוכר את אחד הציורים שציירתי כשהייתי בן 12, זה היה רחוב עם בניינים והתגובות סביבי היו נלהבות שממש רואים פרספקטיבה וששאלו אותי איך עשיתי את זה מבלי ללמוד, עניתי שציירתי את מה שאני רואה בראשי. לימים כשבגרתי ולמדנו פרספקטיבה, נזכרתי באותו האירוע והבנתי שזה באמת היה ייחודי".

מה מבחינתך החשוב ביותר בתכנון?

"מעבר לעניין הנראות והאסתטיקה, התכנון חייב להתבצע עם תיאום מושלם מול הלקוחות, להבין וללמוד את אורח החיים והצרכים שלהם. החשוב ביותר שהתכנון יהיה פונקציונלי ופרקטי אשר יהיה נוח לכל המשתמשים בו. ללמוד אם יש העדפות אחסון למשל, יש אנשים שזקוקים למקומות רבים לאחסון ויש שההפך. להכיר את הלקוחות לעומק, האם הם אוהבים לארח, מהם החדרים המשמעותיים בבית ועוד, זה החלק המשמעותי ביותר בכל התהליך. באחד הקורסים שלקחתי אמרה לנו המרצה שהיא מבקשת מהלקוחות שלה, שלמפגש הראשוני שלהם שלא ינקו ויסדרו את הבית, כך היא יכולה לדעת ולהבין איך הבית מתנהל".

מה הייתרון בזה שאתה גם האדריכל וגם המעצב פנים?

"השילוב הוא כמובן נוח מאוד ללקוחות, שאני מספק הכל תחת מטריה אחת. תלוי מה הצורך, רק אדריכל יכול לתת היתר בניה ורישוי וזה כמובן אני עושה. ויש אנשים שבונים את הבית מאפס ועד העיצוב פנים ויש שמעוניינים רק באדריכלות, היתר בניה ורישוי או רק בעיצוב. האדריכלות היא חלוקת חלל והעיצוב זה אופי החלל.

יש סגנון שמועדף עליך?

"הנטייה הטבעית שלי היא עיצוב מודרני, אך אני לא ננעל על סגנון מסוים, הלקוחות קובעים איזה סגנון מדבר אליהם וזה מה שהם יקבלו, למרות שהיום יש נטייה לשלב סגנונות. קורה למשל שהלקוחות רוצים סגנון מודרני, אבל יש להם שידה עתיקה של סבתא שהם רוצים בבית וכאן אני צריך לתת מענה איך משלבים את אותה השידה שתראה נכונה בעיצוב המודרני".

מה מייחד אותך בעבודה ומה אתה אוהב בה במיוחד?

"אני מאוד אוהב את התהליך, להתחיל מאפס, לראות את החלל ולשאול את עצמי מה אני עושה בו ואז לראות איך הדמיון הופך למציאות, זאת עבודה מרתקת שמרגשת אותי. זה מקצוע מאוד קשה ומי שלא אוהב אותו, לא יכול לעבוד בו, אני מאוד אוהב את העשייה והעבודה הזו.

אני אוהב לחקור וללמוד את התחום כל הזמן אוהב עיצוב ואסתטיקה, הייתרון הגדול שלי הוא שאני מאוד פדנט ומאוד פרפקציוניסט, כשאני לוקח על עצמי משימה, אני עושה הכל באופן המדויק ביותר וכמובן, בשילוב תקשורת בין אישית טובה שמאוד נחוצה דווקא בעבודה כזאת, של תכנון בית".

לאתר של BR DESIGN בוריס רובשקין אדריכלות ועיצוב פנים

ליצירת קשר: 072-3925286

בתמונה: בוריס רובקשין