כותרת
> C;
1/1
עיתון מלך הגליל כרמיאל

לא עוצרים לרגע – דואגים לניצולי שואה

כרמיאלי עיתון מלך הגליל כרמיאלפורסם: 06.11.19 , 13:37ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

פעילות למען ניצולי שואה מגבירה את הקצב. התכניות הנוספות אשר התקבלו במנהל לשירותים חברתיים של העירייה מאפשרות להזמין את ניצולי השואה ליהנות מפעילויות שחלקן הופכות למסורת. בחודשים אוגוסט וספטמבר הצענו לניצולי שואה פעילויות מגוונות, בהן השתתפו עשרות ואף מאות ניצולי שואה ובני זוגם.

במסגרת "הפוגה בסופי שבוע" קיימנו שני מפגשים בשיתוף החברה למתנ"סים בימים שישי: ב-2.8.19 במתנ"ס רבין וב-20.9.19 במתנ"ס גבעת רם. בכל אחד מהמפגשים האלה השתתפו כ-40 איש, בעיקר תושבי השכונות רבין וגבעת רם בהתאם. כמו בכל מפגש כזה המשתתפים נהנו מהופעות, לדוגמה: להקת מחול מזרחי של מתנ"ס רבין או קונצרט של חניכי קונסרבטוריון בניצוחה של מורה סבטלנה סמירנוב ובכיכובה של זמרת צעירה שרין לוי. כמו כן, שמעו דברי הרב לקראת שבת וסיימו בארוחת שבת עשירה. המפגשים במתנ"סי העיר הפכו להיות מסורתיים: לפחות פעם בחודש אנו מארגנים מפגש כזה באחת המתנ"סים. בכל פעילות אנו מפעילים מערך הסעות כדי שכל ניצול יוכל להגיע למפגש.

בנוסף למפגשים האלה, אנחנו תמיד מחפשים לגוון ולחדש. כך, הוזמנו ניצולי שואה לבית קולנוע "מובילנד" לצפיית סרטים משותפת. ב-9.8.19 התקיימה הקרנה של סרט ברוסית בהשתתפות 100 צופים ניצולי שואה דוברי רוסית, וב-23.8.19 הקרנת סרט ישראלי "אהבה בשלייקס" ליותר מ-50 צופים ניצולי שואה דוברי עברית.

באותו היום 23.8.19 קבוצה של 50 ניצולי שואה, רובם מבקרי מרכז יום "מופת" לניצולי שואה, יצאו לטיול לקיסריה שכלל ביקור במוזיאון "ראלי" ואירוח בקיבוץ שדות ים עם ארוחת צהריים.

באמצע ספטמבר כ-50 ניצולי שואה התארחו שלושה ימים בבית מלון "חוף התמרים" בעכו. ים, בריכה, טיולי בעכו, תכנית אומנותי בערבים, כל זה הפך את החוויה לבלתי נשכחת. אירוח בבית מלון מתאפשר במסגרת "ימי הפוגה" – התכנית שזוכה לביקוש רב בקרב ניצולי שואה. מ"מ ראש העיר טניה מזרסקי ביקרה את הקבוצה בבית מלון, בירכה את המשתתפים והתרשמה מהשירות האדיב שקיבלו ניצולי שואה. בימים אלה אנו ממשיכים לרשום את ניצולי שואה לימי הפוגה בשנת 2020. שימו לב: התכנית מיועדת לניצולי שואה אשר מתקיימים מקבצת זקנה עם השלמת הכנסה. כמו כן, בן אדם צריך להיות עצמאי אשר יכול לשהות בבית מלון יומיים וחצי ללא ליווי.

והדובדבן שבקצפת - קיימנו אירוע שיא ל-130 ניצולי שואה במתנ"ס רבין לכבוד ראש השנה. ב-27.9.19, יום שישי האחרון לפני ראש השנה, התרחשה חגיגה של ממש במתנ"ס רבין. גם ראש העיר משה קונינסקי, מ"מ ראש עיר טניה מזרסקי וראש המנהל לשירותים חברתיים יעל סמלוי הגיעו לברך את ניצולי שואה.

חניכת קונסרבטוריון נועם סמסונוב בליוויה של מנהלת קונסרבטוריון דיאנה בוכור ריגשו את כולם בשירי ראש השנה. אחרי זה המשתתפים ליוו במחיות כפיים את ריקודי להקת NON STOP בהובלת ז'אנה ברזין ובהדרכתה של אנה לסקוב.

הרב ספי חוטר הלהיב את הנוכחים בדרשות של ראש השנה ושירים בליווי של הנגנים. ואחרי תקיעה בשופר והברכות הוגשה לניצולים ארוחת צהריים חגיגית.

בהזדמנות הזאת אנו מודים ומאחלים שנה טובה לשותפינו רשת המתנ"סים – המנכ"לית איריס צין, סמנכ"ל שי פומברג, מנהלת קהילה אסתי זרדוק, מנהלי שלוחות בעיר.

מעבר לאירועי שיא אנו ממשיכים להפעיל תכנית "יד ביד" במסגרתה אנו מספקים הסעות וליווי לניצולי שואה לצרכים חברתיים ורפואיים. כאן המקום לומר מילת תודה לחברת "מוריה" אשר מספקת לנו שירות איכותי ואמין.

אנו ממשיכים להפעיל בתים חמים ומועדון "מופת" לניצולי שואה ואנו מודים לאלכס פלד, יו"ר עמותת "בראט" - השותפה המרכזית שלנו.

הקמנו קבוצות "ווטסאפ" בעברית וברוסית ואנו מזמינים להירשם לקבוצות אלה כדי לקבל מידע על הפעילות בתחום ניצולי שואה.

אנו קוראים לכל ניצולי שואה בכרמיאל שעדיין לא משתתף בפעילות שלנו ליצור אתנו קשר בטלפונים: 04-9088173 (מיכאל) ו- 04-9088112 (יונית). אנו נשמח להיות אתכם בקשר.

לסיכום, הייתי רוצה להודות את עיריית כרמיאל – ראש העיר משה קונינסקי, סגניתו ומ"מ טניה מזרסקי, מנכ"לית העירייה שולה מנחם על תמיכתם בתכניות לניצולי שואה.

שנה טובה ומבורכת,

מיכאל טילקין

מתכלל תכניות לניצולי שואה

המנהל לשירותים חברתיים

עיריית כרמיאל

עיתון "מלך הגליל", צביקה וישניה 050-3010878