כותרת
> C;
1/1
לימודים

ליצור שינוי בחיים דרך אימון אישי

כרמיאלי לימודיםפורסם: 12.04.19 , 12:01ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

דפוסי הפעולה של כל אדם נובעים כדרך הטבע מתחושותיו, בין אם הם שמחה או עצב אותו הוא סוחב מעברו. מהרגע בו חווה אדם תחושות שליליות בין אם זה כעס, שעמום או עצב, באופן כמעט טבעי הוא יתחיל לחפש בדרך אשר תוציא אותו ממצב רוח זה,בכדי שיתחלף במצב רוח חיובי לרבות שמחה , צחוק או עונג.
מרבית האנשים מחפשים את האושר הרגעי ולא בהכרח לוקחים בחשבון את המרכיבים המובילים לאושר מתמשך.

דפוסי ההתנהגות הם בדיוק הדפוסים שמוציאים אדם ממצב אחד כדי להעביר אותו לאושר רגעי, יש אנשים שיעזרו באוכל כדי לחוש עונג, אחרים בסקס, תחביבים אליהם מתחבר האדם ועוד. מהרגע בו דפוס ההתנהגות הוא קיצוני לרבות צריכת אלכוהול מוגזמת, או אכילה בלתי מבוקרת, מתחיל האדם לייצר נזקים כבדים יותר אשר מהווים אפקט הפוך בין אם זה השמנת יתר, אלכוהוליזם ועוד.

הרגע בו קיים צורך לשינוי


הרגע בו מתעורר הצורך לשינוי אצל אדם, הוא הרגע בו מתקבלת ההבנה כי דפוס ההתנהגות גורם לנזק בטווח הקצר והארוך גם יחד ומונע ממנו להתקדם בחייו. בואו ניקח לדוגמא אדם אשר מצליח להשיג לעצמו עונג באמצעות כוסית וויסקי בסוף כל יום מתיש, אשר גרם לו לתחושות שליליות. כל עוד העונג מסתכם בכוסית ויסקי אחת, ניתן להגיד שהכל בסדר ואין זה חורג מהנורמה, אך ברגע בו כוסית הוויסקי הופכת לשתיים שלוש ואף בקבוק ביום, הרי מרגע זה עלול האדם לרדת במדרון תלול, שיוביל אותו לפתח בעיית אלכוהוליזם שתפגום באיכות חייו והצורך להשיג עונג רגעי יהפוך לבעיה אקוטית לעיתים.
מהרגע בו יתחיל להבין אותו אדם כי הוא מגזים בשתייה, יהפוך רגע זה לצורך בשינוי. באותו האופן אפשר להתייחס לאוכל אותו צורך האדם באופן מוגזם, עד כי השמנת יתר פוגעת בחייו והוא נזקק לשינוי וכדומה.

כיצד ניתן ליצור שינוי


אימון אישי היא הדרך ליצור את השינוי המיוחל. שינויים הם לא דבר של מה בכך ועל מנת לגרום לשינוי להחזיק מעמד, חשוב שתהיה עזרה לעיתים מקצועית וכל זה תלוי במידת הבעיה ורצינותה.
דבר ראשון שעל האדם להבין הוא כי הבעיה ממנה הוא סובל, שגרמה בעבר לעונג, גורמת כיום לכאב וסבל (אפקט ה- 360 מעלות). נחזור לרגע לדוגמא שצוינה מעל, אם כוסית הוויסקי גרמה למצב רגעי של תסכול להפוך לרגע של עונג, כיום השתייה המוגזמת גורמת לתחושות פיזיות לא נעימות לרבות כאב ראש, בחילות סחרחורות ועוד. האדם שייצור שינוי חייב לקחת בחשבון את הכאב שיגרם לו לאור הפסקת צריכת השתייה.

עוד מחויב האדם שמעוניין בשינויי למצוא לעצמו תחליף לשתייה שישיג את התחושות הרצויות מה שיגרום למוטיבציה גבוהה לעצור את ההרגלים הרעים והמגונים.

שינוי נוצר מתוך האדם ולא משום מקור אחר, גם אם בחר האדם לשכור את שרותיו של מאמן אישי שיסייע לו בתהליך אימון אישי שיוביל לשינוי, המאמן רק יעזור אך השינוי יבוא מתוך האדם ועל כן עליו להכין רשימה של כל הסיבות הנכונות בעקבותיהם נכון לו להפסיק עם ההרגל וליצור שינוי.

תשובות לשאלות


אימון אישי יסייע לכם להתמודד עם שאלות רבות ולהעניק להם תשובות שיובילו לשינוי לרבות: מדוע נכון ליצור את השינוי? מהם התועלות אם תצליחו לבצע את השינוי? כמה באמת תצליחו להיות מאושרים אם תיצרו את השינוי? מה תשיגו לעצמכם אם אכן יוצר השינוי ועוד. תשובות אלו בהחלט יסייעו לכם למקד את הדרך הנכונה לשינוי המיוחל.