כותרת
> C;
1/1
כרמיאל

ללכת בעקבות הלב -אלון אזולאי

כרמיאלי כרמיאלפורסם: 23.06.19 , 15:47ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

אלון אזולאי מייסד קבוצת "תגלית" הולך בעקבות ליבו, נתוני הפתיחה הקשים בילדותו הובילו אותו לחלום ולהגשים והיום הוא מעוניין להעביר את זה הלאה ולעזור לחולמים חדשים לממש את חלומם, רוצה להיות התגלית והמנוף ליזמים חדשים, לתת מהלב ומהנשמה.

את אלון אזולאי פגשנו בביתו המטופח והחמים , האווירה הביתית והמשפחתית העידה ללא מילים על הגשמת החלומות.

אלון אזולאי בן 45 נשוי לקרן ואב לארבעה ילדים :

יועד (17) יקיר (14) נויה (10) יהלי (7)

הקים את קבוצת "תגלית" לפני למעלה מעשור , חברתו המספקת שירותי ניקיון, הדברה , גינון ואחזקה הפכה לאחת החברות המובילות והגדולות בתחומה בישראל ומעסיקה מעל 1,000 עובדים. כולם מועסקים בהסכם קיבוצי המעניק את כל התנאים הסוציאליים לעובדיו.

סיפור ילדותך הקשה היווה את הקרקע להנבטת זרעי החלום ,

ספר לנו על כך:

נולדתי בצפת למשפחה מרובת ילדים ( השישי מבין תשעה אחים) בהיותי בן תשע, לאחר תקופה סוערת של מריבות בבית החליטו הורי להתגרש , אני ושני אחיי הקטנים התחלנו להתגלגל בפנימיות. במסווה של יציאה לטיול השאיר אותנו אבי בבית הילדים בנהריה והמדריכים נאלצו להסביר לנו שעולמנו המוכר השתנה ומעתה אנו נגדל מחוץ לבית. זו הייתה טראומה , בכינו המון ולמרות גילי הצעיר לקחתי אחריות על אחי ואחותי . לאחר שנתיים בעקבות סגירת בית הילדים הועברנו לכפר הילדים בכרמיאל ,בתחילה הכניסו אותנו למשפחתונים שונים ורק לאחר תקופה מסוימת הסכימו להעביר את אחיי למשפחתון שאני נמצא בו. בכפר זכינו מידי פעם לביקורים של אמי אבל בשל הקושי להיפרד הגבילו לנו את מספר הביקורים. היה לי חשוב מאוד לשמור שנשאר ביחד ולא להיפרד מאחיי הצעירים ולכן המשכתי כבוגר עוד שנה מעל גיל שלוש עשרה לפני המעבר לפנימיית בוגרים בהודיות ומשם ל"ניר העמק" עד לשירות הצבאי . לצבא התגייסתי ללא ליווי ההורים. שאר האחים פוזרו אף הם בפנימיות ברחבי הארץ והיה נתק גדול.

ההתמודדות עם החיים הקשים הביאה אותי לחלום חלומות, חלמתי להקים משפחה חמה ואוהבת ,להיות לילדיי האב שלא זכיתי לקבל ,אב חם, רגיש ,מעניק ,לתת להם בית יציב ,מוגן וחם.

והחלום השני להיות מסודר כלכלית ושיהיה לי דברים פרטים משלי שלא היו לי בילדות.

כל הזמן שאפתי להגשים את החלומות

ספר לנו בקצרה את סיפור הצמיחה העסקית שלך:

אחרי השירות הצבאי נזרקתי למציאות שאני צריך להתחיל מאפס ,אין לי גב שייתמוך בי , עבדתי בחברות גדולות והצלחתי להתברג בתפקידים בכירים ,בגיל 30 הרגשתי שאני בשל לעצמאות והחלטתי לקדם את ענייניי הפרטיים, יחד עם אשתי היקרה שהייתה אז בהריון בחודש תשיעי קבלנו החלטה לצאת לעצמאות ולדאוג לביתנו. שוב מצאתי את עצמי מתחיל מחדש וצריך לדאוג למימון שהיה כולו עליי. הדחיפה והחיזוק שקיבלתי זה מחבר שעזר לי ואותו לא אשכח לעולם. ניצן בן יעקב שהיה מנכ"ל כתר האמין בי ונתן לי פעילות בהיקף גדול שנתנה לי את הדחיפה הראשונית, לאחר מספר שנים ,לצערי הרב , הוא שם קץ לחייו . את חדר הישיבות החדש של החברה שלי אני מתכוון לקרוא על שמו וזה יסמל עבורי תמיד מאיפה באתי ומי סלל לי את הדרך.

ספר לנו תרומה אחת משמעותית שהצלחת להשיג עבור העובדים?

העובדים החלשים במשק עומדים לנגד עיני תמיד ,גם כאן הצלחתי להגשים חלום, כשראיתי בילדותי את אמי עובדת בניקיון ללא כל תנאים הדבר נצרב בי ,ידעתי שיום יבוא ואשנה זאת. והנה בתוקף תפקידי בעבר כיו"ר איגוד חברות הניקיון בישראל וחבר נשיאות בארגונים העסקיים של ישראל הובלתי את כל נושא התנאים הסוציאליים וההסכם הקיבוצי של עובדי הניקיון והיום אני נהנה לצאת למכרזים ארציים ולראות שהחוק מחייב את כל חברות הניקיון. זהו הסכם חסר תקדים העובדים מקבלים את כל התנאים : קרן פנסיה מקיפה על כל מרכיבי השכר חופשות הבראה ,קרן השתלמות ,.

מה מחזק אותך לאורך השנים?

לאורך כל חיי מה שעטף אותי בעיקר זה החברים , בגלל זה החשיבות של חבר בעיני זה ערך עליון, חבר זה יותר מאח.

אני בוחר לעצמי את החברים שאני יכול לדעת שהם חבריי אמת, יש לי אינטואיציות טובות ובודדים החברים שהתאכזבתי מהם . יש לי חברים מכל מעגל בחיים , יש לי חברים מתקופות שונות, ומתחומים שונים: חברים מתחום העסקים, מהשכונה, מהילדות מהבגרות –זה הכוח המחזק

תכונה דומיננטית אצלך?

תמיד תפסתי מנהיגות, בפנימיית "ניר העמק " הייתי יו"ר מועצת תלמידים, ועד היום בכל מקום שאני נמצא אני מוביל, מנהיג מלידה.

מה המיזם שאתה רוצה להעביר הלאה?

למדתי במהלך השנים איך לשרוד ולהגשים את החלומות מאפס, היום אני במצב של ללוות אחרים לחזק אותם, יש לי את הרצון לתת מהלב ומהנשמה .

כיוון שהייתי ילד חלומות אך נאלצתי להגשימם לבד, אני רוצה לקצר לאחרים את הדרך , אני מזמין אליי אנשים שיש להם רעיונות ליזמות ואתן את כל כולי להצלחתם . אני מרגיש שזוהי שליחות, שאני צינור כדי להעביר לאחרים . אני מחפש יזמים צעירים שרוצים לפתח יוזמה אנשים שיש להם חלום להיות אנשי עסקים , שיש להם רעיון, ורוצה לעזור להם לפתח ולהתפתח.

ניתן לפנות אלי בטלפון

כאיש עסקים מצליח וכיו"ר מטה הבחירות של ראש העיר משה קונינסקי האם כרמיאל בראשותו צועדת בכיוון הנכון מבחינת העסקים?

ראש העיר ניכנס לתפקיד לפני מספר חודשים בודדים וזה לא הזמן לבחון אותו בתקופה כזו קצרה כול מי שמבין בניהול מבין שזו תקופת היכרות בלבד תוך כדיי שינויים ושיבוצים ובניית תקציבים , אבל ברצוני לציין כי ראש העיר עובד סביב השעון בכדי להוציא לאור את כול השינויים העתידיים לטובת העיר . אני מאמין בו ומאמין כי בשנה וחצי הקרובות כול אזרח יבין את השינויים לטובת העיר כולל שמירה על האינטרסים של העיר וצמיחה בתעשייה והבאת מקומות עבודה .

אני מאמין שהפתרון להביא יזמים ולפתח את העיר הוא הפתרון הטוב ביותר, אני יודע שראש העיר ניפגש כול הזמן עם יזמים למציאת פתרון לפיתוח העיר.רוצה לאחל לו הצלחה ובעוד שנה וחצי נוכל לבחון את מעשיו ואת התוכניות הטובות שהוא מתכנן לעיר.

לאורך הריאיון יושבת קרן ומהנהנת בהסכמה ,היא העזר כנגדו התומכת ודוחפת להגשמת החלומות.

קרן ,תארי לנו מנקודת מבטך את סיפור הצמיחה והגשמת החלום של אלון

אלון ואני הכרנו כששנינו היינו צעירים ושכירים בחברת מוקד 99 ,עקבתי אחר עבודתו ו ראיתי מישהו שנלחם ועובד כאילו זה עסק שלו ,ראיתי את המנהיגות שבו ,את הפוטנציאל ו את השאיפות והאמנתי בכל ליבי שיש לו את הכוח להשיג. אז התחלתי ל"הציק " לו שכדאי שיהיה עצמאי .

לקראת החתונה לקחנו הלוואה מההורים שלי ומשכנתא והשתקענו בכרמיאל, למרות שגדלתי בעכו הלכתי עם הלב של אלון שרצה רק כרמיאל , היה לו חשוב להיות ליד כפר הילדים והרגיש שזה הבית שלו. כשהגענו היה לי קצת קשה אבל היום אני לא זזה מפה, העברתי לכאן את כל המשפחה שלי יחד הגשמנו חלום, חלום של משפחה גדולה ועוטפת. אלון הוא אבא רגיש וטוב ,מאוד משפחתי וגם בעל טוב ומפנק ,קשוב ונותן מעצמו .

בגיל 30 החלטנו סופית שאלון ייצא לעצמאות ,הצבנו יעדים גבוהים, האמנתי שנצליח וחיזקתי אותו מאוד וכך הגשמנו את החלום של אלון שהפך לחלומנו המשותף.

אלון, מוטו לסיום?

המוטו שלי הוא כמו של וולט דיסני :"אם אתה יכול לחלום את זה אתה יכול לעשות את זה"

הכתבה באדיבות עיתון "מלך הגליל", צביקה וישניה 050-3010878