כותרת
> C;
1/1
אורח חיים

מה סוד ההצלחה של נשות עסקים בישראל?

כרמיאלי אורח חייםפורסם: 14.07.20 , 09:12ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

בשנים האחרונות אנו רואים יותר ויותר נשים מצליחות במגוון נרחב של תחומים החל מנשות עסקים ועד מנכ"ליות בחברות גדולות. מצב זה גורם להרבה חברות ועסקים שונים להעדיף להעסיק נשים על מנת לייעל את עסקם ולהביא לתפוקות גבוהות. אז מה גורם לנשות העסקים בישראל להיות כאלה מצליחות ומובילות? התשובה במהלך המאמר שלפניכם.

השינויים השונים במרוצת השנים

בעבר בקושי ראינו נשות עסקים ויותר גברים בתחום, הנשים ידעו שמקומם הוא בבית לגדל את הילדים ולחנכם ואילו תפקיד הגבר להביא את הפרנסה הביתה. אך עם הזמן מאמצע שנות התשעים המצב התחיל להתהפך ויותר נשים החליטו לעשות עם עצמן משהו ולצאת לעבוד וללמוד ושתהיה להן פרנסה משלהן מבלי להיות תלויות בגבר. כך למעשה עלה מספר הנשים משנה לשנה עד שעם הזמן ניתן היה לראות שהנשים ממש מובילות בתחומים שונים שהיו עד לא מזמן היו בבעלות הגברים. ההגשמה העצמית הביאה לכך שיותר נשים תפסו עמדות מפתח במשק הישראלי ואיימו על תפקידי הגברים שהיו שנים רבות בידי הגברים ללא חשש מאיום כלשהו. לכן הרבה גברים ניסוי למנוע מנשים רבות להתקדם בהיררכיה המקצועית אך זה לא כל כך עזר להן, והנשים המשיכו להתקדם.

מהו סוד ההצלחה של נשות העסקים בישראל?

נשים רבות כוללות תכונות אופי שונות אשר עוזרות להן להתנהל טוב יותר בעולם העסקים. אחת מהתכונות הללו הן ניהול עסק בצורה יעילה ואפקטיבית אשר שונה מהניהול הגברי שאנו מכירים כיום. מעבר לכך, חוסר התלות והקשיחות גורמים ללא מעט נשים להגיע במהירות לעמדות בכירות ולכבוש אותן. כמו כן, אותן נשיים משקיעות שעות רבות בעבודה לעיתים על חשבון המשפחה, מה שמצריך חלוקה שווה בנטל עם הבן זוג והאצלת סמכויות שונות עליו על מנת שיוכלו לעבוד שעות רבות. השקעת הכח והמרץ והאדרנלין הרב הם אלה שגורמות ללא מעט נשים להיות נשות עסקים מצליחות ויעילות יותר מגברים ולהביא את העסק לצמיחה מהירה וגבוהה לאורך זמן. לכן אנו רואים בשנים האחרונות יותר ויותר עסקים שמעדיפים להעסיק נשות עסקים על פני גברים.

עד כמה שווה להעסיק נשות עסקים בעסקים?

הודות לנשות העסקים ניתן למנף את העסק ליעדים גבוהים שטרם חווה. יכולת ההשקעה של נשות העסקים והעבודה הקשה שהן מקדישות לעבודה ללא תלות באף גורם בנוסף ליכולת סגנון הדיבור שלהן גורמת ללא מעט עסקים לחשוב פעמיים ולהעסיק אותן מאשר להעסיק גברים בתחום. הפוטנציאל הגבוהה שטמון בנשים גורם ללא מעט עסקים לחשוב טוב טוב ולהבין את היתרונות שיש להם בעסק נשים מאשר גברים. לכן ניתן לראות נשות עסקים בעמדות בכירות ביותר בארגונים וחברות שונות אשר ממלאות את תפקידן בצורה הטובה ביותר לא פחות מגברים. מצב זה הופך אותן לחלק בלתי נפרד וחשוב מחברה או העסק בו הן עובדות, ולכן הן מרגישות שהן חייבות להוכיח את עצמן שוב ושוב.

Depositphotos