כותרת
> C;
1/1
אורח חיים

מחממי חביות - הפתרון האידיאלי לאחסון חומרים רגישים לקור בחורף

כרמיאלי אורח חייםפורסם: 06.12.21 , 10:33ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

בתעשיות שונות ותחומי ייצור רבים עושים שימוש בחומרי גלם (כמו גם תוצרי ביניים ותוצרים מוגמרים) אשר רגישים לטמפרטורות נמוכות, עבורם נדרש אחסון בטמפרטורה מבוקרת. למעשה, מדובר בכמות רחבה ביותר של חומרים שונים, אשר מאוחסנים במחסנים ומקומות יחסית פתוחים אשר אינם מחוממים לאורך כל שעות היממה וכל ימות השנה. עבור כל אותם מפעלים ובתי עסק המחזיקים כמויות גדולות של חומרים אותם יש לאחסן בטווח טמפרטורות מסוים, אנו מציעים מגוון של מחממי חביות - סוג מיוחד של גוף חימום המותאם לחימום חביות ושמירתן בטווח הטמפרטורות הרצוי.

מחממי חביות – מהו הצורך וכיצד נראה הפתרון?

בחורף, כאשר הטמפרטורות יורדות משמעותית, חומרים רבים עשויים להינזק ואף לקפוא במהלך ימים קרים במיוחד. מאחר ולרבים מהמפעלים ובתי העסק אין מספיק שטח אחסון במקומות סגורים ומחוממים, או שמעדיפים שלא לחמם מסביב לשעון שטחי אחסון סגורים, גדולים ורחבי ידיים (מכיוון שחימום חללי אחסון גדולים לרוב יהיה יקר ביותר), נדרש פתרון טכני אחר אשר יסייע לעבור את הימים והלילות הקרים בלי שהחומרים המאוחסנים בחביות יינזקו או יקפאו.

הפתרון הטכני המתבקש עבור צורך זה הוא מחממי חביות – בפועל מדובר בפתרון ייעודי אך פשוט יחסית, אשר נראה כמו רצועה רחבה אותה מלבישים על החבית. אותה רצועה מכילה גופי חימום פנימיים המאפשרים לה לשמור על החבית בטמפרטורה אחידה לכל אורכה ורוחבה, וכוללת כמובן טרמוסטט המאפשר לקבוע את הטמפרטורה הרצויה. מאחר ומדובר במוצר זול יחסית (מיד נגיע לנקודה זו), ניתן להשתמש בכמה רצועות על אותה חבית במקרה של לילה קר במיוחד, חבית גדולה במיוחד או צורך בטמפרטורה גבוהה יחסית. במרבית המקרים נדרשת שמירה על טמפרטורה סבירה ולא גבוהה במיוחד, ועבור מקרים אלו מספיקה בדרך כלל רצועת חימום אחת. גופי חימום אלו מתאימים לחביות בנפח של 200 ליטרים, אך ניתן להתאימן במקרים מסוימים גם לחביות קטנות או גדולות מעט יותר. כמו כן, גם במקרה של כמויות קטנות יחסית של חומר גלם או תוצר מוגמר ניתן לאחסן בחבית בנפח 200 ליטרים אשר חלקה יישאר ריק, ומחמם החביות יחמם אותה ביתר קלות לטמפרטורה הרצויה (שכן החלק של האוויר שבחבית יתחמם בקלות יחסית).

מחמם חביות הוא גוף חימום המתאים, בין השאר, לחימום חביות בהן מאוחסנים דלקים ושמנים כבדים, חומרי גלם המשמשים בתעשיית המזון, דבקים למיניהם ועוד. כאמור, מדובר במוצר הרלבנטי עבור כמות גדולה ביותר של חומרים, ועבור תעשיות רבות ושונות.

גם עלותו של מוצר זה הופכת אותו לאטרקטיבי ומשתלם במיוחד – מחירו הרגיל של מחמם חביות הינו כ 1300 ש"ח, אך ניתן למצוא אותו בחודש דצמבר במבצע בסכום נמוך הרבה יותר – 850 ש"ח. כך או כך, מדובר בהשקעה משתלמת וכמעט זניחה עבור מפעל המאחסן מאות ליטרים של חומרים בהם נעשה שימוש במהלך הייצור (או תוצרים מוגמרים המחכים לשיווק, כמובן), ומעוניין לשמור עליהם בסביבה האופטימאלית עבורם ולמנוע מהם נזקי קור.

היכנסו לאתר וצפו בקטגוריה של כל סוגי גופי החימום, לציוד מעבדתי כנסו לקישור זה ולמגוון מקררים ומקפיאים תעשייתיים לחצו בקישור זה.

קרדיט לתמונה: pixabay