כותרת
> C;
1/1
אורח חיים

ממר בירה למר ישראל

כרמיאלי אורח חייםפורסם: 30.08.20 , 09:03ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:
צילום תמונות: שקד קלטר

את רובי או בשמו הרשמי רוברט קליין אני מכירה לפחות עשור, היינו נפגשים לעתים בג'אמים וברים מקומיים בערבים ויש לנו חברים משותפים, לאחרונה נתקלתי בו בבר של החבר הכי טוב שלו בן, בפינה של בן ונדהמתי.

רובי ואווו מה זה מה נהיה ממך בן אדם?

עשיתי שינוי הוא ענה לי מבסוט. אבל רובי איך מגיעים לגוף כזה וגם שותים? עם הבירה ביד הוא ענה לי, שותים בקטנה. אתמול אחרי שראיתי שזכה בתחרות החלטתי שזה זמן לכתבה.

רובי מה קרה? איך שינית את חייך מקצה לקצה?

הכול התחיל בקיץ של 2016 , ראיתי תמונה שלי ופתאום קיבלתי כאפה. הרגשתי שאני רק הולך ומתדרדר עם השנים והחלטתי שאני לוקח את עצמי בידיים. הרגשתי שאני לא סובל את עצמי. כשאתה לא אוהב את עצמך אז אתה שונא הכול מסביב.

האם אי פעם עשית דיאטה או התעסקת עם תזונה?

בחיים לא, אצלנו בבית כולם שפים ותמיד אכלתי בכיף, אף פעם לא התעסקתי עם זה וגם לא אכילה רגשית.

ההשמנה אצלי נבעה מאלכוהול וחוסר חיוניות.

מה עשית למען השינוי ?

ראשית התחלתי לרוץ כל יום 4-5 ק"מ ובגלל המשקל יתר הברך שלי נפצעה. לאחר מכן גיסי (אח של אשתי) שכנע אותי להירשם לחדר כושר, נרשמתי למשה באדרנלין. בהתחלה היה לי קשה והייתי מוותר לעצמי מלא, לפעמים כן ולפעמים לא.

בהתחלה לא מצאתי את עצמי בכלל. לא הרגשתי שייך אבל עצם ההתמדה והרצון בשינוי הוביל אותי עם הזמן מתסכול להגיע לחדר כושר לאט לאט להנאה ואהבה.

כמה זמן ארך השינוי הזה?

הייתי מתאמן אצל משה באדרנלין, הייתי עובד בזמנו משמרות. היה לי שותף בעבודה והוא כבר היה בעניינים בחדר כושר אצל משה וזה הכניס לי דרייב. הוא עזר לי עם המוטיבציה. כח ההתמדה גרם לי להמשיך על אוטומט.

שנה התאמנתי שם ואז עברנו לקריות כי אשתי סגרה את העסק וגם המצב הכלכלי לא היה בשמיים. עברנו לגור אצל אימי. עברנו למוצקין וכאן דבר ראשון נרשמתי למכון כושר.

אחרי שנה של התמדה, פרגונים של אנשים רבים ומשפחה, הרגשה הייתה נפלאה והחלטתי שהגיע הזמן לגשת לתחרות. התחלתי להתאמן לתחרות של איגוד WNBF ישראל ב24.10.2019 זכיתי מקום ראשון בקטגוריה שלי "MENS PHYSICS CLUB 3" - זה נקרא "מר ישראל" לקטגוריה הזו.

איך ההרגשה ?

ואוווו, זה באמת ההבנה שהגעת לרמה שהיא מתאימה לתחרויות רשמיות זה כביכול גושפנקא שעשיתי הכול כמו שצריך. טופח לעצמך על השכם. ואווו הצלחת. קיבלתי תמיכה מלאה מהמשפחה. אשתי מרים תמכה בי כל הדרך. זה לא מובן מאליו. בורכתי גם במשפחה תומכת.

איך ההרגשה לשנות את האורח חיים מקצה לקצה?

הזמן שלי היה מבוזבז באורח חיים הקודם. כמה זמן בזבזתי על יציאות אלכוהול ועישונים.

אני אמנם עדיין יוצא לפעמים אבל זה ממש בקטנה, הכמויות השתנו. היום זה יותר חברתי מאשר אורח חיים.

התהליך שיפר לי כל תחום בחיים, מנטלית, זוגיות, אבא אחר, תזונה. כל חיי השתנו מקצה לקצה.

לפני כמה ימים זכית בתחרות?

כן, למזלי גם בתקופת הקורונה המשכתי להתאמן גם בבית, אימוני כח בפארק או בבית עם משקל גוף. הליכות של 10 ק"מ כל יום בלי לוותר. יצאתי מהקורונה מחוזק יותר ואפילו השתפרתי.

בתחילת מאי חזרנו ללימודים מאמני כושר (אחרי שנקטעו בעקבות הקורונה) ומישהו המליץ לי ללכת לעוד תחרות של איגוד NABDA ישראל וזה השאיר לי רק שלושה חודשים להכנה. אבל בגלל שהתמדתי בכושר בקורונה זה נתן לי יתרון. מאמן בשם קובי יפרח ליווה אותי בהכנה לתחרות וב19.8 ועליתי ב3 קטוגריות מקום שני.

כיום אתה מאמן?

בהחלט, אחרי התחרות הראשונה החלטתי לעזוב את קריירת הדפוס. אז נרשמתי לקורס מאמנים, עשיתי קורס, קיבלתי את התעודות. היום אני מתעסק רק באימונים וכושר וגם יכול לתת כלים לאנשים כמוני שלא באים בכלל מרקע של ספורט או דגש על תזונה ואני מבטיח לכם שכל אחד ואחד מכם מסוגלים. אם אני עשיתי שינוי, גם אתם יכולים.