כותרת
> C;
1/1
סטיילינג ועיצוב הבית

מקלחונים בהתאמה אישית | העידן החדש של המקלחונים

כרמיאלי סטיילינג ועיצוב הביתפורסם: 30.06.22 , 15:01ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

מזג האוויר הישראלי החם מחייב מקלחות תכופות בייחוד בימי הקיץ בהם נדרש להתקלח אפילו כמה פעמים ביום. אין כמו מקלחת מהירה וקלילה להתרעננות שאינה דורשת מילוי של אמבטיה. מקלחונים בהתאמה אישית מאפשרים להנות מכל היתרונות של מקלחת ולשדרג את החוויה. את המקלחונים אפשר להתקין בנוסף לאמבטיה קיימת או במקומה.

למי מתאים התקנת מקלחונים בהתאמה אישית?

קודם כל חשוב להבין שהתקנה של מקלחון חייב לבוא מצורך קיים של הדיירים בבית. לכן מי שאוהב מקלחות קצרות ומפנקות או מקלחות ארוכות שאינן דורשות מילוי אמבט, יוכל להנות מהיתרונות הרבים של מקלחון. את המקלחונים בהתאמה אישית ניתן לשלב בדירה בנוסף לאמבט כאשר יש מספר בני בית המשתמשים בו זמנית בחדר האמבטיה. הדבר מאפשר לכל אחד לבחור את המקלחת המועדפת עליו. בנוסף מקלחונים בהתאמה אישית מתאימים לשילוב ביחידות דיור או דירות קטנות בהם יש שטח מוגבל. המקלחון לא תופס הרבה מקום וניתן להתאים אותו בצורה מדוייקת גם לחללים קטנים.

דלתות בהתאמה אישית

גודל המקלחון וצורתו צריכים להיות מתאימים לתנאי השטח הקיימים בצורה מדויקת. אך חשוב לקחת בחשבון גם את דלתות המקלחון. ישנה אפשרות בחירה בין דלת כנף או דלת הזזה. את הדלת בוחרים לפי צרכי בני הבית ותנאי השטח הקיים. דלתות הזז חסכוניות יותר במקום מכיוון שהם נעים על פני מסילה כלפי פנים ולא תופסים מקום בחלל. אך יש לתחזק את המסילה בצורה קבועה כדי שלא תפתח עובד ותצבור לכלוך. דלת כנף אמנם דורשת מיקום רחב יותר בחלל אך היא יכולה להיות נוחה יותר ואסתטית ולא דורשת תחזוקה רבה.

מה צריך לדעת לפני שמתקינים מקלחון?

חברות רבות מציעות מבחר רחב של מקלחונים בהתאמה אישית . אך ישנם כמה דברים שחשוב לאפיין לפני שמתקינים מקלחון. ראשית יש לאפיין את חדר האמבטיה ולהבין היכן יושבת הצנרת פתח הניקוז והברז. בנוסף חשוב לדעת אילו שינויים נדרש לבצע במקביל להתקנת המקלחון אילו מרצפות יש לשבור איזה חיפוי נדרש לקיר ועוד. שנית חשוב לבחור בבעל מקצוע מיומן שיודע לאבחן את תנאי השטח ויש לו וותק וניסיון בהתקנת מקלחונים בהתאמה אישית. חוסר מקצועיות בהתאמת המקלחון יכולה לגרור בעיות רבות כדוגית הצפות, התפתחות עובש, בעיות איטום ועוד.

מקלחון לשנים רבות

אז אם החלטתם שמקלחון הוא הפתרון הנכון עבורכם חשוב שתעשו בחירה חכמה. תבחרו בחברה וותיקה ואמינה המאפשרת אחריות על ההתקנה, תתאמו ציפיות לגבי התוצאה הרצויה ותתאימו את המקלחון בצורה מושלמת לעיצוב של חדר האמבט. תכנון נכון יאפשר להנות ממקלחון נעים וקל לתחזוקה לשנים רבות. באמצעות מקלחון חדש ועדכני ניתן לשדרג את חדר האמבטיה ולקבל מראה רענן וחלל מסוגנן.

קרדיט תמונה Shutterstock