כותרת
> C;
1/1
עיתון מלך הגליל כרמיאל

משפחת אורט "כרמים" לזכר הנופלים

כרמיאלי עיתון מלך הגליל כרמיאלפורסם: 12.05.19 , 14:21ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

כמדי שנה, ביום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ופעולות האיבה, ניצבים כולנו לזכור את היקרים לנו מכל, שנקטפו בטרם עת. זוכרים את דמותם ופועלם מסרבים לשכוח את החלל הגדול שהשאירו אחריהם. בית הספר אורט "כרמים" מרכין את ראשו לזכר החללים בוגרי בית-הספר.

סמ"ר בנימין קיקיס ז"ל 1982-2002

בני, בוגר מחזור ב', נפל בפעילות מבצעית סמוך לרמאללה יחד עם חמישה מחבריו לפלוגה, בעת שירותו כחובש פלוגתי בהנדסה קרבית. בני הצטיין בלימודיו, היה מלא שמחת חיים, אהוב על כולם והתנדב בכל משימה אפשרית. גם בהיותו חייל חזר לבקר בבית-הספר, מוריו זוכרים אותו לטובה ומציינים אותו כנעים הליכות, חייכן, רגיש, חבר טוב ונאמן. בני אהב טבע וטיולים, בבית-הספר מקיימים מדי שנה לזכרו "יום שדה", המתחיל ב"קיר הנופלים" בחטיבה העליונה, ממשיך בסיור בין אנדרטאות לזכר הנופלים, תוך הצגת סיפורם לתלמידים, העצמתם והפקת לקחים להמשך, בסיום מגיעים לבית "יד לבנים" שם מקיימים טקס קצר לזכרם.

סמ"ר מתן שמעון בידרמן ז"ל 1981-2002

מתן, בוגר מחזור א', נפל בציר קרני נצרים ברצועת עזה, כאשר הטנק בו שהה עלה על מטען והתפוצץ. מתן נהרג יחד עם שני חברים נוספים מצוות הטנק. מתן היה ילד מיוחד בעל ערכים הראויים לחיקוי והערכה, מנהיג חברתי עם עקרונות לצדק ויושר. במשך שירותו הצבאי שמר מתן על קשר עמוק עם מורי ועובדי בית-הספר ונהג לבקרם בכל עת. לכן מצאו לנכון בני משפחתו, להנציח את זכרו מדי שנה, על-ידי הענקת מילגה לתלמיד/ה אשר בולטים במהלך לימודים בתחום החברתי בבית-הספר ומחוצה לו, שגילו יחס מיוחד כלפי חבריהם ותרמו מזמנם לכלל, בדרכו של מתן. מדי שנה מקיימים בבית-הספר טקס הענקת מילגה לזכר מתן בסמוך ליום הזיכרון.

שרי גולדשטיין ז"ל, 1981-2002

שרי, בוגרת מחזור א', נרצחה בפיגוע על-ידי מחבל מתאבד שהתפוצץ באוטובוס ליד מירון. שרי הייתה בדרכה למכללת צפת על מנת להירשם לקורס מטפלות. את שירותה הצבאי עשתה שרי כתומכת לחימה וביצעה את תפקידה במסירות, מתוך תחושה של שליחות. שרי הייתה בעלת עוצמות לא רגילות, הייתה רגישה מאוד וחלומה היה לטפל בילדים. בבית-הספר מספרים על נחישות של עשייה, כיצד נאבקה על הצלחתה בלימודים והשגת תעודת הבגרות. לזכרה של שרי, הוקמה בסמוך לבית הוריה אנדרטה של פרפר יפה הניצב על פס ברזל מכופף, פרפר שחייו כה קצרים כפי שחייה של שרי היו.

רב"ט אהוד שניאור ז"ל 1983-2002

אהוד, בוגר מחזור ג', היה בטירונות במתקן "אדם", בזמן הכשרתו ליחידת "דובדבן". הוא נפצע ברגלו, לאחר תקופת החלמה הוא חזר לשגרת אימונים, שכללה מאמץ גופני מעבר ליכולתו. מתחקיר האירוע עלו ממצאים קשים בנוגע להתנהלות הפלוגה ומפקדיה, כשל בהחלטות שהוביל לתאונה המצערת. אהוד שניאור היה תלמיד מצטיין, למד במגמת מחשבים ופיסיקה, שאף גבוה הן בתחום הלימודי, והן לשירות משמעותי בצבא וידע תמיד לשים את צרכי הכלל לפני שלו. לדבריו של יעקב, אביו של אהוד : "הוא היה תלמיד מצטיין שהעדיף להזיע", לזכרו מקיימים בבית-הספר "כרמים" מדי שנה "יום ספורט", לתלמידי שכבות י"א ו-י"ב לקראת גיוסם לצה"ל, ברוח של השקעה, מאמץ ועשייה.

צילה ניב ז"ל 1961-2004

צילה ניב, מורה לערבית וללשון, נרצחה בפיגוע תופת בטאבה שבסיני. צילה הייתה אישה חמה ואוהבת, אמא לביאה לילדיה היקרים, פרפקציוניסטית ותובענית בעבודתה. לילי כהן מספרת: "זכיתי להכיר את צילה כעמיתה לעבודה, מורה בכל רמ"ח איבריה, דרך הערבית שאפה ליצור דו-קיום ויישמה זאת". צילה ומשפחתה נסעו לנופש בטאבה כדי לציין ולחגוג את גיוסן לצה"ל של שתי בנותיה התאומות. באכזריות רבה משפחת ניב התפצלה, צילה הלכה לעולמה יחד עם שני בניה גיל-עד וליאור, והותירה אחריה בעל ושתי בנות יתומות.

רב"ט סבטלנה אורית איגולניקוב ז"ל 1985-2005

סבטלנה נפטרה בבית-החולים רמב"ם אליו הגיעה יומיים לפני במצב אנוש. סבטה הייתה נערה חייכנית, חברותית, ניחנה בכישרון ציור וכתיבה שריגשו רבים. היא ידעה להציב לעצמה מטרות ולנסות להגשימן. עם גיוסה לצה"ל הוכשרה לתפקיד נהגת סיור בחיל-האוויר והייתה אהודה בקרב החיילים והסגל, חיילת מסורה, חרוצה ואכפתית.

עיתון "מלך הגליל", צביקה וישניה 050-3010878

משפחת אורט "כרמים" לזכר הנופלים