כותרת
> C;
1/1
אורח חיים

נפצעתם בתאונה בזמן העבודה? ככה תתמודדו

כרמיאלי אורח חייםפורסם: 16.06.19 , 11:13ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

בעיר כרמיאל, ישנם לא מעט מקומות עבודה כמו מפעלים, חנויות, בתי קפה, מסעדות ושאר עסקים הגונים ופעילים. העיר הקטנה, בה כולם מכירים את כולם, מאפשרת אורח חיים טוב ותנאי העסקה מעולים! ובכל זאת, קיימים מקרים בהם תאונה, מצב רפואי או נפשי קשה - מוביל להעדר יכולת להשתכר על בסיס קבוע. זאת בעיקר במקרים של אבדן כושר עבודה.

אבל מה צריך לדעת על סיטואציה כזאת

אבדן כושר עבודה הוא מקרה בו התרחשה תאונה, או שבו נפגע עובד. ההגדרה מתייחסת גם למי שאינו יכול לעבוד בשל החמרה במצב רפואי, או בשל קושי רגשי ונפשי אשר מוכחים על ידי אנשי המקצוע. במקרים כאלה, רבים מנסים לממש את הזכויות הסוציאליות שלהם על ידי פנייה לחברות הביטוח ולמוסד לביטוח לאומי, בעוד שבמקרה וישנם קשיים במימוש הזכויות: רבים פונים לסיוע של עורך דין אובדן כושר עבודה.

אבל אילו מקרים יכולים להוביל לאי יכולת השתכרות?

לפני שנפרט אודות מקרים שמובילים לאבדן כושר עבודה, חשוב להכיר את ההגדרה הרשמית של מצב כזה. מי שמוגדר על ידי הביטוח הלאומי ככזה שסובל מ'אבדן יכולת לעבוד', הוא כל אדם שאיבד את כושר עבודתו עקב מחלה, תאונה, פגיעה פיזית או נפשית. המצב מוגדר כקבוע או זמני.

מקרים כאלה ניתן למצוא בעת תאונה, פגיעה באחד מאברי הגוף, מחלה שהתפתחה בעת העבודה או במהלך החיים. בזמן שישנם מקרים חריגים בהם מכיר המוסד לביטוח לאומי בנפגע נפשית, בשל טראומה או החמרה במצב נפשי קיים.

חשוב לדעת!

אבדן כושר עבודה יכול להיות קבוע או זמני, כך שבמקרה של נכות מלאה - אבדן היכולת להשתכר עלול להיות קבוע, בזמן שתאונת עבודה שגרמה לפציעה קלה או שניתן להחלים ממנה במהירות - תוגדר כאובדן כושר עבודה זמני.

אז מה אפשר לעשות במקרים כאלה?

אם אינכם יכולים לעבוד יותר במקצוע שלכם, או בכל מקצוע אחר - חשוב בתחילה לפנות אל המוסד לביטוח לאומי. בפנייה זאת, תצטרכו למלא טפסי אבדן כושר עבודה, בעוד שמדובר בתביעה לקבלת השלמת הכנסה, קצבה קבועה או זמנית וזאת על פי הנתונים והחלטת הוועדה הרפואית.

אל המסמכים שתמלאו, חשוב להוסיף כל מסמך שמוכיח כי אינכם יכולים לעבוד, החל מסיכומי מחלה, חוות דעת מקצועיות, עדויות לתאונה או לטראומה שנגרמה, בעוד שסיוע של עורך דין אבדן כושר עבודה, יכול לספק לכם את הגמלה במהירות וללא קושי.

נוסף לכך, יש לפנות את חברת הביטוח הפרטית שלכם על מנת לקבל פיצוי חלקי או מלא בשל המצב אליו נקלעתם, תוך שגם כאן: יש להיעזר בעורך דין מומחה בתחום, וזאת במידה וחברת הביטוח דוחה את התביעה שלכם.

כיצד נקבע סכום הגמלה שאפשר לקבל?

גמלה כזאת שניתנת מהביטוח הלאומי, נקבעת ביחס להכנסה החודשית שלכם וזאת כדי לאפשר המשך החיים ברמה לה הורגלתם. בכל הנוגע לחברות הביטוח - סכום הפיצוי, או הגמלה הקבועה, יקבע בהתאם לתנאי הפוליסה. בעוד שחשוב לשים לב לכל פרט בחוזה הביטוחי עליו חתמתם.

עם זאת, כי ישנן פעמים בהם החלטות הוועדות הרפואיות של הביטוח הלאומי, אינן תואמות את הציפיות של המבוטח. במקרים כאלה יש לבחור עורך דין שיוכל לבצע עבורכם את כל התהליך מול הביטוח הלאומי. כמו גם מול החברות הפרטיות, בהן אתם מבוטחים. בכך ניתן לספק לכם את הקצבה והפיצוי ההולם ביותר עבורכם.

תמונה מתוך: BIGSCOOK