כותרת
> C;
1/1
אורח חיים

סוחרים בשוק ההון? הנה מה שעליכם לדעת על מסחר בבורסה בשווקים המובילים בעולם!

כרמיאלי אורח חייםפורסם: 22.04.20 , 09:50ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

מסחר בבורסה (או מסחר בשוק ההון) הוא בין אפיקי ההשקעה המרתקים והחשובים בעולם. הוא מתמקד בקנייתם ומכירתם של ניירות ערך כגון מניות, איגרות חוב, תעודות סל, כתבי אופציה, חוזים ועוד. שוקלים לסחור בבורסה ברמה העולמית? הנה מספר נקודות שאתם פשוט מוכרחים להכיר!

כדי להבין את "הלך הרוח" בבורסה הגלובאלית עליכם לעקוב, ברמה היומיומית, אחר תנודות במחיריהם של ניירות ערך שונים. משום כך, חשוב קודם כל שתהיה לכם היכרות ראשונית עם זמני הפתיחה והסגירה של שווקים מרכזיים בעולם:

פעילות הבורסה בארצות הברית: פעילותן של הבורסות בכלכלה הגדולה בעולם נפתחות בשעה 16:30 ומסתיימות בחצות (לפי שעון ישראל).

פעילות הבורסה ביפן: הבורסות ביפן מתקיימות בטוקיו והן נפתחות בשעה 1:00 (לפי שעון ישראל) ונסגרות ב - 8:00 בבוקר.

פעילות הבורסה בגרמניה: גרמניה נחשבת לכלכלה הגדולה באירופה, והשעות בהן מתקיימות בה פעילות מסחר בבורסה הן 10:00 עד 18:30 בערב.

פעילויות הבורסה באנגליה ובצרפת: זהות לשעות הפעילות של הבורסה הגרמנית.

הפעילות המשמעותית של מסחר בבורסה העולמית מתקיימת בעת חפיפה בין זמני הבורסות השונות. לצורך העניין - כאשר הבורסה בארצות הברית מתחילה לעבוד והבורסות האירופאיות עדיין נמצאות בפעילות. בשעות אלו ניתן לצפות למחזורי המסחר המשמעותיים ביותר, כמו כן לתנודות המחיר הגבוהות ביותר בהשוואה לשעות בהן לא קיימת חפיפה בפעילות המסחר.

מט"ח (או מטבע חוץ) הוא מן המובילים שבשווקי המסחר הגלובליים. כדי להצליח בשוק המט"ח יש לשים דגש רב על עיתוי. וגם כאן, על מנת להצליח ולזהות מגמות "חמות", יש לנתח ולעקוב ברמה היומיומית אחר תנודות מרכזיות המתרחשות בשוק.

2 טיפים ששווים "זהב" עבור מסחר בבורסה בשווקים עולמיים:

  • כדי להצליח לפתח אסטרטגיית מסחר מנצחת, כדאי לכם להיעזר בתוכנות מסחר מתקדמות אשר יכולות לספק לכם גישה לשירותים מהותיים כגון: מערכות ניתוח בזמן אמת המבצעות ניתוח טכני למניות, גישה לחדרי עסקאות "אונליין" ועוד.
  • כשאתם מבצעים מסחר בבורסה ב"ליגה הבינלאומית", עליכם לזהות ולעשות הפרדה בין משברים כלכליים עם השלכות מתמשכות (כגון מגפת הקורונה) לבין אירועים פוליטיים ספציפיים אשר עשויים לייצר תנודות נקודתיות בשוק (למשל – בחירתו של השחקן ולדימיר זלנסקי לנשיאות אוקראינה). לצד זה, כל נפילה בשווקים העולמיים עלולה מצד אחד "להבהיל" את הסוחרים אך מנגד להצביע על הזדמנות מפתה של רכישה מרובה של ניירות ערך.

ולבסוף, כשאנו מדברים על מסחר בבורסה ברמה העולמית, עלינו להבין שיש הרבה "שחקנים" (קונים ומוכרים מהרבה מדינות) אשר תלויים ומשפיעים רבות זה על זה. לכן, עלינו להכיר את הקשרים וההשלכות ברמת המאקרו (הנרחבת) דרך קריאה, ניתוח מעקב והסקת מסקנות מדוחות כספיים, סביבות פוליטיות/חברתיות מגוונות ותחזיות של אנליסטים בכירים בשוק ההון.

בהצלחה!