כותרת
> C;
1/1
כרמיאל

עצרת זכרון שנתית לזכרם של יהודי אתיופיה שנספו בדרכם ארצה במדבריות סודן, התקיימה בכרמיאל

כרמיאלי כרמיאלפורסם: 11.05.21 , 09:40ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:
תמונה ראשית צלם: אייל מןצילום תמונות: אייל מן

עצרת זכרון שנתית לזכרם של יהודי אתיופיה שנספו בדרכם ארצה במדבריות סודן, התקיימה בכרמיאל

בכרמיאל מתגוררת קהילה גדולה וחשובה המונה כ-1,000 נפש של יוצאי אתיופיה ולפני מספר שנים הוקמה בפארק המחצבות ע"ש שמעון פרס ז"ל האנדרטה - יזכור נצחי, לזכרם של קרוביהם שלא זכו לסיים את המסע, ולהגיע לישראל ונספו בסודן.

בטקס לזכרם של יוצאי אתיופיה, שקיפחו את חייהם בדרכם לארץ, שהתקיים במעמד ראש העיר משה קונינסקי , השתתפו הקייסים שחר ואפרים , רב העיר אברהם צבי מרגלית , נציגי הקהילה, ראש העיר לשעבר עדי אלדר , נבחרי ציבור עובדי עירייה ותושבים.

ראש העיר משה קונינסקי: "אחי חברי הקהילה האתיופית בכרמיאל ובכל ישראל, ביום זה אנו מתייחדים עם זכר יקירכם שלא הצליחו להגיע לישראל ונספו במסע הקשה ובמחנות ההמתנה לעליה. בשמי ובשם כל תושבי כרמיאל אנו שולחים לכם חיבוק חם ואוהב ואנו לא שוכחים כי לא סיימנו את משימת עליית יהודי אתיופיה לישראל. יש למדינת ישראל חוב מוסרי כלפי הקהילה האתיופית הן בהמשך העליה לישראל והן בשילוב הקהילה בחיי המדינה באופן מלא"

מידי שנה מקיימת עיריית כרמיאל עצרת זכרון שנתית ליהודי אתיופיה שנספו בעת עלייתם לארץ.

בישראל מתגוררים כיום

כ - 140,000 יוצאי אתיופיה ויום הזיכרון לזכרם של העולים שנספו בדרכם לארץ נקרא גם יום נספי סודן לזכרם של כ- 4,000 מיהודי ביתא ישראל שנספו במהלך המסע ובהמתנה לעלייה במחנות הפליטים בסודן בזמן מבצע אחים.