כותרת
> C;
1/1
אורח חיים

פנס נטען או פנס על בטריות?

כרמיאלי אורח חייםפורסם: 14.06.23 , 13:24ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

השאלה הזו כבר מזמן נענתה, אבל בכל זאת הרבה יצרנים נצמדים לפנסים על בטריות רגילות. אנחנו יצורים של הרגלים, והרבה מאוד אנשים מעדיפים להיצמד להרגל שלהם מאשר לעבור הלאה לדבר הבא, והיעיל יותר. נכון, יש יתרונות וחסרונות לשני הצדדים, אבל בשורה התחתונה, זה די ברור – למרבית האנשים היום מתאים יותר לעבוד עם פנס נטען.

כמות העוצמה שאפשר לשמור כיום בבטריה המובנית רבה במיוחד, ואלומת האור יכולה להיות חזקה מאוד, אז למה להתעסק עם סוללות כאשר אפשר להימנע מהמצב המסורבל הזה? הנה לכם כמה סיבות מדוע עדיף לכם פנס שנטען.

היתרונות של פנסים נטענים:

  • חזקים יותר – כיום, והאמת שכבר מזמן, הטכנולוגיה פונה יותר ויותר לעבר הנייד והנטען, ומתרחקת יותר ויותר מעולם החלפת הסוללות הישן, שמייצג טכנולוגיה "של פעם". מסיבה זו, מרבית המשאבים והמאמצים לפיתוח ושיפור המוצרים הניידים, כאשר פנסים הם כמובן אחד מהם, הולכים לעבר פיתוח מוצרים מתקדמים יותר. מסיבה זו תוכלו למצוא הרבה פנסים נטענים חזקים יותר ויותר, וזינוקים טכנולוגיים באיכות המוצרים הזמינים לכם בשוק בכל העולם, וגם כאן בישראל.
  • נוחים יותר – להסתובב עם בטריות זה "כאב ראש". לזכור להביא אותם זה כבר בפני עצמו לא תמיד קל, אבל תארו לעצמכם שאתם במקום זה או אחר, במערה, בטבע, ביער, או בעבודה במקום חשוך, והבטריות נגמרו? להחליף סוללות בחושך מוחלט זה פעמים רבות בלתי אפשרי, גם אם זכרתם להביא איתכם סט בטריות להחלפה. איפה הבטריות? איך תמצאו אותם? איך תשימו אותם במקום הנכון עם הכיוונים הנכונים, וכל זה בעלטה מוחלטת? ומה קורה אם הבטריה נופלת?? פנסים נטענים חוסכים מכם את זה, מה גם שבמרבית הפנסים הללו אתם תזהו שינוי מובהק באופי האור, מה שמהווה "אזהרה" כי כמות החשמל ירדה, וכי נשאר לכם X זמן שימוש לפני שתצטרכו לטעון. טכנולוגיה זו מאפשרת לכם לעבוד בנחת, בידיעה שהאור לא יכבה לכם בהפתעה, וכי קיבלתם התראה מראש.
  • מחזיקים לזמן רב יותר – עם התקדמות הטכנולוגיה של הפנסים הנטענים, או יותר נכון של הסוללות המתחדשות הנטענות, זמני הפעולה והיכולת להחזיק ולספק עוצמה חשמלית עולים ועולים, מה שאומר שאתם מקבלים פנסים חזקים יותר שמחזיקים אור ליותר ויותר זמן, וזה פשוט שווה יותר.

אז החלטתם?

אם עדיין לא החלטתם, אולי כמה פרטים טכניים יעזרו לכם לבחור נכון. בחנויות מובחרות בישראל תוכלו למצוא כיום פנס נטען זעיר שיודע, לדוגמא, לתת אלומת אור של לא פחות מ- 1200 לומן, עם בסיס מגנטי, עם זווית תאורה של 130 מעלות.

העיצוב החכם של הפנס הזה מאפשר לכם לעבוד איתו כפנס ראש קל מאוד (עשוי מאלומיניום תעופתי), כפנס ראש, לעבודה, לקמפינג, לג'וגינג במקומות חשוכים, והטענה בעזרת USB.