כותרת
> C;
1/1
אירועים

פסטיבל של קיימות, תאורה, אור ויצירה

כרמיאלי אירועיםפורסם: 05.12.23 , 09:16ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

בואו ליצור ולעטר נרות בסגנון אישי וייחודי לכם, להכין מנורה מחומרים ממוחזרים, ליצור פמוטים מאדמת נייר או לתכנן כלי מאור עתידיים. חג חנוכה שמח ומדליק לכל המשפחה במוזיאון עין דור

הפסטיבל יהיה פתוח למבקרים בחנוכה בימים שבת-שלישי, 9.12-12.12.23

פסטיבל של קיימות, תאורה, אור ויצירה: אור גדול וחגיגי מחכה למשפחות ולבני כל הגילאים במוזיאון עין דור בקיבוץ עין דור בחנוכה. לצד הביקור במוזיאון וההשתתפות בסדנאות השונות תתאפשר הצצה ייחודית ל"חדר הזית" במוזיאון - "בעקבות שמן הזית": תצוגה המתמקדת בשימושים השונים שהאדם עושה בשמן הזית: מאכל, מאור ופולחן.

התערוכה "בחדר הזית" מפתיעה במקוריותה והשילוב בין עתיק ומודרני: הציור המונוכרומטי (שחור-לבן) של הצייר והאמן דניאל פילוסוף המדמה את עצי הזית העתיקים של הגליל מהווה מעטפת פסיכודלית לתצוגה של פריטים ארכיאולוגיים מרתקים. בניגוד לחדר שקירותיו מצוירים בעדינות ובצבע אחד, בחצר בית הבד ניצבים שני קירות ענק, זה מול זה, ועליהם פרוסה יצירת אמנות מכושפת בצבעים עזים, של עצי זית שמכתרים את המכשירים העתיקים המשמשים להפקת שמן זית. הציור עוסק בטבע ומתמקד בעץ הזית באמצעות שני מבטים: האחד, מבט לתוך הטבע הגולמי – תנועת הזרימה של עץ הזית. המבט השני הוא תהליך הפקת שמן הזית ממסיק הזיתים ועד לשמן. המבקרים בחצר בית הבד ובחדר הפנימי ישלבו שתי חוויות: כצופים ביצירת אומנות מחד, ובמבט פרקטי על תהליך ייצור השמן.

דניאל פילוסוף: "בפרסקו שמוצג על אחד מקירות המוזיאון נראים גוונים מרצדים של שקיעה משם לקחתי את ההשראה לשמיים. זה גרם לי לחשוב שפעם אנשים ראו את הגוונים של השמיים משתנים כל היום. זה בטח היה הכי קרוב לסרט שהם ראו. זה צבע את עולמם".

תמר שובל, מנהלת ואוצרת מוזיאון עין דור: "הפסטיבל מציע השנה חוויה היסטורית, תרבותית, אמנותית ויצירתית לכל המשפחה. פסיפס הפעילות גובש מתוך מטרה לשבץ את חג החנוכה השנה בנקודות האור שכה חסרות לנו בתקופה האחרונה. לצד מיצג ארכיאולוגי ייחודי של כלי חרס שמקורם באזור קיימות עבור המבקרים אפשרויות להתנסות במלאכות קדומות ולבטא אותן באופן מודרני ועכשווי שמתאים לתקופתנו".

בנוסף, במסגרת הפסטיבל במהלך ימי החג, לצד תערוכות התצוגה במוזיאון, בחדר עץ הזית ובית הבד יוכלו המבקרים להנות ממגוון סדנאות:

פעילות יום שבת, 09.12.23

"סדנת עיטור נר לילדים"

בין השעות 10:00-16:00

עלות: 15 ₪ לילד

"קסם הפלסטיק" – סדנת הכנת מנורה מפלסטיק ממוחזר למבוגרים

מנחה: ירון אליאסי

בשעה: 10:00, משך הסדנא 5-4 שעות

מספר המקומות מוגבל

עלות למשתתף: 100 ₪

פעילות יום ראשון, 10.12.23

סדנת הכנת בית לנר מאדמת נייר

הכרות מקרוב עם החומר הנפלא של אדמת הנייר ומתוך חופש היצירה נכין בית לנר

מנחה: גלית פגוט

בשעה 16:00

הסדנה מיועדת להורים וילדים

מספר מקומות מוגבל

עלות: 15 ₪

פעילות יום שני, 11.12.23

"אור ומאור בעת העתיקה"

ד"ש חמה מהעת העתיקה – שיח על כלי מאור עתידים וסדנאות לייצור נרות.

מנחה: ד"ר עינת עמבר ערמון, רשות העתיקות

בשעה 16:00

הסדנה מיועדת להורים וילדים

ללא עלות

בהרשמה מראש

אודות המוזיאון

מוזיאון עין דור, השוכן בליבו של הקיבוץ היפהפה עין דור, הטובל בירוק ובנופים הקסומים של הגליל התחתון ועמק יזרעאל, למרגלות הר תבור ובסביבתה של עין דור המקראית מציג למבקרים דיאלוג שבין הנוף והאדם אלו נושאי-העל של המוזיאון. התצוגה הארכיאולוגית נעה סביב שני הצירים בין אדם לאדמה ובין אדם לאדם. ה"מפגשים" שהתצוגה מציעה נטועים במרחב שבין עמק יזרעאל לבין הגליל התחתון והם מייצגים את ראשית הופעת האדם באזור (בתקופות הפרהיסטוריות) ועד למאה ה-19 לספירה. התצוגה מתמקדת בנקודות המפגש הרבות המייחדות את הסביבה המקומית.

שימו שמן: בחג החנוכה תשפ"ד מציע המוזיאון מגוון רחב של הפעלות למשפחה, לילדים וקבוצות עפ"י העונות החקלאיות ובחגים. בפסטיבל שיתקיים לכבוד החג ובמהלכו ייקחו המבקרים חלק בפעילות שמתמקדת סביב מסיק הזיתים ובית הבד שמתקיימת בליבו של המוזיאון - המרכז לשימור ולימוד מלאכות קדומות ומסורתיות שאופייניות לאזור הגליל.

קרדיט צילום: גלית פגוט וירון אליאסי

 

קרדיט צילום: גלית פגוט וירון אליאסי

 

קרדיט צילום: גלית פגוט וירון אליאסי

 

קרדיט צילום: תמר שובל