כותרת
> C;
1/1
לימודים

קורס יועצי משכנתאות – מה זה אומר ולמי זה מתאים?

כרמיאלי לימודיםפורסם: 24.05.23 , 11:43ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

מה עושה יועץ משכנתאות? איך הופכים לכזה ולמי זה מתאים? כאן תקבלו את כל המידע הרלוונטי על קורס יועצי משכנתאות!

משכנתה על קצה המזלג

לפני שנעסוק בייעוץ משכנתאות ובלמידת התחום, חשוב להבין מהי משכנתה ומהי המשמעות שלה עבור מי שלוקח אותה. אם כן, משכנתה היא הלוואה גדולה שלוקחים מהבנק במטרה לקנות נכס. הלוואה זו בדרך כלל מגיעה בתנאים טובים יותר מהלוואה רגילה, בעיקר בשל הסכום הגדול שניתן. כמו כן, על פי רוב, מדובר על הלוואה שנדרשות שנים רבות להחזירה, גם אם ההחזר הוא גבוה למדי.

מהו יועץ משכנתאות?

יועץ משכנתאות הוא איש מקצוע, שתפקידו לעזור למי שמתכנן לקחת משכנתה לבחור את המסלול הטוב ביותר עבורו. זאת, משום שקיימים מסלולים שונים, שיכולים גם להשתנות מעת לעת ומבנק לבנק. היות שמדובר על הלוואה ארוכת טווח, הרי שחשוב גם להסתכל קדימה ולתכנן בהתאם למה שצופן העתיד. לדוגמה, אם מדובר על זוג צעיר, חשוב לחשוב גם על האפשרות של הרחבת המשפחה, של שינויים תעסוקתיים וכך הלאה.

מהו קורס יועצי משכנתאות?

קורס יועצי משכנתאות הוא קורס, שבמהלכו לומדים המשתתפים כיצד לייעץ ללקוחותיהם איזה מסלול הוא הטוב ביותר עבורם באופן המקצועי ביותר. כלומר, הקורס מהווה אמצעי לקבלת תעודת יועץ משכנתאות, המאפשרת לבוגריו לעסוק בתחום לפרנסתם ולהעניק ייעוץ מיטבי לקהל הלקוחות שלהם.

קצת מידע כללי על הקורס

אמנם ישנן מסגרות שונות המציעות קורס יועצי משכנתאות וביניהן יכולים להיות הבדלים, אבל בדרך כלל מדובר על קורס של כ-55 שעות אקדמיות, המתפרשות על פני עשרה מפגשים שבועיים ובנוסף, גם שעות פרקטיקום, המאפשרות לבוגרי הקורס להכיר את העבודה בשטח. דבר חשוב נוסף הוא, שניתן למצוא קורסים המתקיימים בזום או באופן פרונטלי ואף קורסים היברידיים.

למי הקורס מיועד?

הקורס מיועד לכל מי שמתעניין בתחום הכלכלי בכלל והמשכנתאות בפרט. למעשה, אתם ממש לא חייבים להיות בנקאים, רואי חשבון או כל מקצוע דומה אחר כדי להשתתף בקורס כזה! מה שחשוב הוא, שהנושא באמת יסקרן אתכם ושאתם רואים את עצמכם נותנים ללקוחות שלכם מידע אמין ומקצועי ועוזרים להם לעבור שלב כל כך משמעותי בחיים שלהם על הצד הטוב ביותר.

בחירת מקום הלימודים

היות שמדובר על מקצוע בעל חשיבות גבוהה כל כך, חשוב לבחור נכון גם את מקום הלימודים. אין ספק, שזה יעניין את הלקוחות העתידיים שלכם! אם כך, כאשר אתם בוחרים קורס יועצי משכנתאות הוא צריך להיות משויך למכללה או מוסד לימודי כלשהו בעל שם מוכר. כמו כן, חשוב גם להסתכל על תוכנית הלימודים ולראות מה בדיוק הם כוללים. הסיבה לכך היא, שמקומות שונים יציעו לכם תכנים שונים, שיכולים להיות לכם מאוד רלוונטיים או לא רלוונטיים בכלל.